MTZ Belarus

Ma šta ti znaš šta je rus?
Nisi jos stigao ni da se oznojis u njemu ni ispod njega...
 
Ja se slazem sa bojceticem...lepo je covek napisao da nov traktor dolazi u obzir ako mu odobre povracaj...to dakako ima logike...i sta ako za koju godinu uzme jos zemlje u arendu...znamo mi da on voli svoj 558,al dosta je on radio,treba ici malo napred...
U ostalom ako ce skratiti vreme provedeno na njivi da bi bio vise kuci sa porodicom,pa ko bi mu zamerio...
Ja licno nikad nisam bio od onih koji bi sa fergusonom radio 25 kj...uvek bi za te pare uzeo rusvaja polovnog i za triput manje vremena odradio sta imam i otiso ili kuci ili u kafanu..

- - - - - - - - - -

Pre bi spartao i prskao sa rusom nego orao sa fergusonom...a da se razumemo,imao sam od imt traktora u dvoristi 533,560,558 i 551..i samo je rus ostao u istom dvoristu...
 
Ko je radio tri dana u brazdi na blokadi 558, a posle orao sa novijim 820, zna sta je udobnost. E to cuva zdravlje i nema cenu. Razumem ja i deutz i case i nh, ali polako. Rus je za nase prilike odlicna varijanta. A sve se da srediti. A da li 100 ili 1000 radnih sati, kada moras raditi zemlju na to mnogo ne gledas. Bojcetic kao mnogi gledao da se pokrije koliko je dugacak, sto je i moj stav. Gleda i kupuje razumom, ne srcem. Mada zbog brzog jezika napravio je nekom drugom dobru trgovinu.
 
Pošto treba da kupim traktor 70-80ks nešto sam gledao ruse 552 i 82 sa velikom kabinom.Traktor treba da radi sve od oranja do prskanja.Sta je bolje,sta manje troši i šta je univerzalnije?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ovako za moju povrsinu i 558 zavrsava, lane sam ja sve uzorao sa njim i jos isao u pomoc drugu na 20kj gde smo orali ja sa 558 on sa fergusonom i jednom brazdom. Da kupim 820 nista nisam resio. On tesko ide sa 2 zmajevke, ne moze da vuce vucni germinator i nekoj sirini od 3m, tanjiraca od 28 diskova ga zabacuje i nakoso ide kao ker kad trci od veceg kera. Prednost je sto recimo 82.1 moze da seje, prska, sprarta na 70cm useve dok 1025/1021 im treba jos jedan par guma. Matematicke opravdanosti za takav traktor nema, on nece nikada kod mene praviti 1000 sati sto se smatra potpunim iskoriscenjem traktora, ali ce mi doneti komfor i da to sto imam malo zemlje brzo poradim u jesen kada su inace kraci dani. Nije samo uzorati, treba izvuci poneki kamion sa repom a 558 je tu potpuno bespomocan, treba ici u prevoz nekada kada su losi uslovi opet je tu prednost prednje vuce i jaceg traktora. Posto sve radim sam, meni procena je da meni ce to mnoooogo olaksati zivot. Clan @biber99 radi slicno zemlje kao i ja, pa je kupio traktor i bez subvencija od 30+ hiljada evra, jer hoce da ima komfor.
 
ovaj je trošio sa tim leopardom 17-18 litara......

552 ima manje brzina, on nema zec-kornjaču, ako se dobro sječam.....i pumpu blokiranu na 1800 obrtaja, gledao jednog prije par godina......
 
Zavrsava posao i 558 ali hocu da sve ono sto je na knap 820 (tanjiraca, germinator, zmajevke) da uradim lakse. Ta zezancija sa prikljuccima ce me kostati uz polovan traktor 30.000e i sta sad idemo dalje, onda sam miram 20 godina.
 
Pošto treba da kupim traktor 70-80ks nešto sam gledao ruse 552 i 82 sa velikom kabinom.Traktor treba da radi sve od oranja do prskanja.Sta je bolje,sta manje troši i šta je univerzalnije?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ako u n.pazovi 82ka ne moze da nosi tri glave onda ti dodje na isto...s tim sto ako uzmes 552(ima jedan bas lep na oglasu) uvek mozes pumpu da dignes na 2200 i ubacis zec kornjacu i imas 82ku...
 
Da li može ili ne tri glave ne znam.A i ne treba,neka nosi dve kako treba i super.
A vise mi je popravke i prepravke preko glabe,zato i hoću nešto "malo bolje"

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh