MTZ Belarus

Za neku god odose rusi u istoriju.Kad dodju zakoni i taxe o zagadjenju svi ce mo voziti zapadno.
Bogami, ja mog "Malog Rusa",NE DAM!!!
Evo im ga....
icon_butt.gif
 
@danger
Necu kupiti rusa ako ne dobijem povracaj neki. Ako me odbiju za povracaj kupicu polovnog 1025/1021. Kod mene nece imati vise od 200 sati godisnje a za tako nesto i polovan je ok. Da radim stotine jutara Rusa ne bi ni gledao.
 
mehanicki ima ukljucenje

- - - - - - - - - -

@danger
Necu kupiti rusa ako ne dobijem povracaj neki. Ako me odbiju za povracaj kupicu polovnog 1025/1021. Kod mene nece imati vise od 200 sati godisnje a za tako nesto i polovan je ok. Da radim stotine jutara Rusa ne bi ni gledao.

Nemoj se ti ljutiti da tebi cika danger nesto kaze,sta ce tebi takav traktor za 200mtc godisnje
 
Kod mene 5106 odrađuje otprilike toliko sati u godini dana s plugom, vučnom tanjuračom i rotodrljačom. Svakih nekoliko godina još uslužno orem i tanjuram 24 jutra zemlje uslužno u dvije veće parcele i za to mi taj traktor najviše i služi.

Dojadi s malim traktorom bez hidro volana, prednjeg pogona raditi bilo šta više od 30-ak jutara. Neka uradi i 200 radnih sati u udobnijem traktoru, to je bar duplo radnih sati na 558 bez kabine pa vi vidite...

Bojčetiću, ako si nešto namislio, to i odradi. Ne mora kupovina bilo kojeg traktora biti opravdana/uvjetovana da ga moraš gaziti dan i noć da on sebe zaradi.
 
al je onda i napravio skok, šteta novaca, za ono malo što će biti brži, kao da je problem 200 ili 300 sati......na isto ti dođe....

oko toga se i sam kosim, kod mene je drugi problem, malo vremena, pa trebam traktor koji će u kratkom roku puno odraditi, jer nemogu cjeli dan orati (radim i u firmi)......a realno 35kj sto radim, mogu sa dobrim fergusonom odraditi, da radim samo poljoprivredu

sada vučem 2x12 plug, da kupim traktor koji košta 3-4 puta skuplje, a zakačim plug 3x12, onda nisam napravio posao......i još bez klime
 
Nije riječ o parama, riječ je o kičmi i zdravlju. čovjek je odlučio sačuvati zdravlje a ne pare i svi trebamo gledati u tom pravcu...

Kad jednog dana bude imao veči traktor, može raditi i usluge, može uzati više aredne pa raditi više zemlje.

Moj komšija radi od kad ga poznam 20+kj zemlje sa starim oronulim 539. Kupuje uvijek naj jeftinije gume, naj jeftinije lemeše, sve naj jeftinije. Sin mu ušparao nekih novaca i kupio 560 novije linije, ovaj poludio, bilo mu krivo što ovaj "baca novce, a sve se stigne s 539". Dok su kupili plug, tanjuraču "to je razbacivanje s novcima". Pa trebaju prednje gume, pa kad je usuo antifriz u njega tek onda problemi... Džabe on špara novce kad nema zdravlja i šta će s novima kad ne bude mogao iz kuće mrdnuti kad se sav pokoči a već je na dobrom putu do toga... Iako imaju 560, dan danas on sve radi s 539, kaže sjedalo mu nije dobro u 560. Pa daj 50€ za sjedalo, "a zašto da bacam novce na novo sjedalo, kad ovo još valja"...

Kad se takvom logikom vodiš, ja za to nemam komentara... Razumijem šparati, imati novaca sa strane to je sve normalno al baš do kraja biti šparan, da ne kažem škrt i to na sebi... Nema od toga ništa.
 
nisi me razumio.....ja sa 560 napravim 400 sati godišnje i nenaradim se, a da uzmem nešto bolje, napravio bi možda 300, nije neka razlika, jel???? i neumorim se, jer nestignem cijeli dan raditi, možda vikendom, i za jedno popodne od 6 sati izorem 4 jutra, znači za cjeli dan, da radim 12 sati odradio bi 8 jutara, e to bi već bio problem, i onda bi zdravlje bilo ugroženo, al za 6 sati nikako......pošto imam 35 jutara, realno za 5 dana od jutra do mraka oranja sve bi odradio, i gdje je tu problem???? nek se javi tko bi se umorio.....taj neka se onda nebavi poljoprivredom.....
 
malo sam bio nejasan,nisam mislio da uopste neuzme traktor,nego sta ce mu nov traktor od 105ks da radi 200 sati godisnje,dal 1025 ili 1021 posto na to puca,za te moto casove da sam na njegovom mestu uzeo bi neku 82 za 8000e,moze da se nadje dobar za te pare,moze da radi s njim i prskanje i setvu i spartanje i transport,da ore sa 2 glave ko pobesneo i jos svasta nesto ostalo od operacija,jednostavno univerzalan traktor a da mu ostane dosta para u dzepu gledajuci koju povrsinu zemlje radi,al ajd,svako nek radi sta hoce.....
 
Pitali poodavno ovde kod mene coveka sta ce mu traktor kad ne zna da vozi? Ovaj ce na to: " ma nek vide ljudi bre da imam ". Nikad nista nije radio u zivotu da mu zatreba traktor, al eto bio u mogucnosti pa kupio. Kad neko moze sto da ne.
 
Pitali poodavno ovde kod mene coveka sta ce mu traktor kad ne zna da vozi? Ovaj ce na to: " ma nek vide ljudi bre da imam ". Nikad nista nije radio u zivotu da mu zatreba traktor, al eto bio u mogucnosti pa kupio. Kad neko moze sto da ne.
Ima u selu covek 5traktora a placa usluge, kupi nov traktor parkira pod supu i zaboravi ga!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jeste svi stari ljud poumirali od 539, a 560 je cuvar zdravlja.

Pitao bi ja tebe da znaš o čemu i o kome pričam. 560 nove linije je naspram 539 MERCEDES. Hidro volan, zatvorenija kabina 50 puta i u njemu se možeš čak i zagrijati preko zime a u 539 NIKAD.

Za tip terena na kojem smo mi 560 je bogom dan traktor za manje gospodarstvo. To što je nekoga sramota staviti antifon na glavu tokom rada, nije moj problem. Stari tip 560 neću ni spomijati ovdje.

Rus, koliko god ja njega ne volio, mora biti komforniji od 558 bez kabina da je ne znam kakav.

Danger ima pravo, jedan manji ali da je sposoban za više poslova i nema problema al ako se Bojanu omilio veći traktor, neka ga i kupi...
 
malo sam bio nejasan,nisam mislio da uopste neuzme traktor,nego sta ce mu nov traktor od 105ks da radi 200 sati godisnje,dal 1025 ili 1021 posto na to puca,za te moto casove da sam na njegovom mestu uzeo bi neku 82 za 8000e,moze da se nadje dobar za te pare,moze da radi s njim i prskanje i setvu i spartanje i transport,da ore sa 2 glave ko pobesneo i jos svasta nesto ostalo od operacija,jednostavno univerzalan traktor a da mu ostane dosta para u dzepu gledajuci koju povrsinu zemlje radi,al ajd,svako nek radi sta hoce.....
I povede se rasprava ovolika zbog želja jednog poljoprivrednika koju bi pilu kupio kad bi imao para a ona da valja.
E pa ja imam 2 rusa jednog starijeg i drugog još starijeg od ovog prvog,552 sa pravih 52ks (od prilike jer osetim šta je 82 konja kad ga teram),82-ka nikad više da se pazari malo konja a opet previše.
Ja imam u planu 130 konja normalno polovno ,da stignem malo brže uzorati i pripremiti ,da mi ostane više vremena da se kući bakćem sa stokom,a kako nam ide sve mi liči da ćemo tražiti posao u arapskim borovnicama,ako se ne skine ova govančevina sa vlasti ,pa da stignem sve da poradim oko zemlje.
Polovna govna su sličnih cena imao on 105 ili 130 konja,jedino u transportu će trošiti jedan od njh više čorbe.
A polemika koji mtz ima finiju hidrauliku ,po meni nema smisla da se tastatura troši.
Radim 50 kj od toga živim i nešto ovaca.
Plan povećati čopor na 100 kom. matičenih dok daju subvencije ,kad ne budu davali predložićemo ih za rashod.
 
Nazad
Vrh