MTZ Belarus

Kod nas nema nijedan 1021.3 da mogu da vidim u radu, ima 1025.3 i ima jako puno snage kako kaze vlasnik.\

A navedenog vlasnika 1025.3 pozivam da se prijavi na forum, jer je ove godine po prinosu repe pobedio i neka zvucna imena u selu :osmeh::ppozdrav:
 
Clan Pipalov ima 1021.3 i mislim da je napravio preko 2000sati i nema problema. Kod mene ih ima i jednih i drugih, 1021.3 ima prednost kod nosenja teskih masina u odnosu na 1025.3,kaze mi majstor da su na 1025 imali dosta problema sa kidanjem srafova u menjacu zbog cimanja.
 
Danas stavili ceske zadnje gume na rusa,a pre nesto menjali i prednje,a skinuli belshinu...nisam nikada mislio da onaj ravan most moze biti onako udoban u transportu...samo pliva.inace razlog zamene guma je ne potrosenost sare,nego su sve 4 gume dobile od 5 do 15 pukotina kroz koje su se videle unutrasnje gume-moj savet u sirokom luku izbegavajte voltyre i belshinu.

- - - - - - - - - -


Motorpal?mi smo dali 32000.

Koliko para su gume?
 
Nemam neko preterano iskustvo sa mtz trakrorima,radio sam sa 1021.3 kog spominjete da je dobar.Meni se ovaj svideo ima snage dosta,vuce kao lud,ne dimi lako pali.a serviseri su dolazili vise puta u garantnom roku,prvo je iskakao iz sporih brzina pa su mu oba akumulatora otisla ima jos ali ne mogu sad svega da se setim..
 
@grabik
Ok sve sto ste naveli razumem. Koju bi vi uzimali da kupujete ponovo traktor nov?

Jako tesko pitanje a i ne kupujem nov traktor:) Ja ti mogu reci da se svasta kupovalo po selu , neki su se izletili pa kupili zapadnjake koje nisu mogli otplatiti , prvo je tekao med i mlijeko a onda dosla kriza. Rusa gledam kao nuzno zlo zbog jeftinog odrzavanja, ali i to je koliko para toliko muzike, moja preporuka je da taj traktor ne kupujes ako nemas neke tehnicke kulture , odnosno znas da sarafas i mazohista si da trpis banalne nedostatke zbog kojih traktor radi ali nije to to , recimo tamo gdje ga parkiras uvijek mora biti fleka od ulja , ako posarafas ulje , pocinje da kaplje antifriz , kad njega zacepis pocinje negdje gorivo da flisa :haha:.
 
Jel ima netko od starijih clanova da je kupio novog mtz 82 s kraja 70tih godina????
Zanima me kakvi su oni bili u odnosu na ove danas.....
 
znam druze coveka koji je kupio 2nova MTZ 52 I NOVOG 82 skraja 70god
I onda kupio eurolux 82
Kaze da su stari MAMARA ZA NOVOG!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam u dvoristu kupljen 79te nov..isto je imao bolesti kao ovi novi sa curenjem,najvise hidraulik...al neke ozbiljnije stvari se nisu cesto kvarile,menjac je izgurao 6.5 hiljada rs,motor jos nekih hiljadu,na prednjem mosto samo jednom menjano kuciste gde dodje opruga,lamele guraju po 3000rs sigurno,sa hidraulikom vazda neka njaka,diferencijal nikad nije otvaran,poluosovina menjana u garanciji i od tad ni lezajevi nisu menjani...motor kad je radjen imao ie odlican pritisak,radilica je super,samo klipovi i karike menjani,i lezajevi...da bosista nije sjebao pumpu,i da se vec par godina patim sa njima povremeno,taj traktor bi bio babaroga za ovog novijeg sto imam pored njega...na prolece cu da probam ili da pumpu nosim kod jos jednog bosiste ili da stavim novu...mislim pali on lepo i sad kad su ovi hladniji dani,i pristojno radi al nije to to sto je nekad bio...a bio je azdaja..
 
Jako tesko pitanje a i ne kupujem nov traktor:) Ja ti mogu reci da se svasta kupovalo po selu , neki su se izletili pa kupili zapadnjake koje nisu mogli otplatiti , prvo je tekao med i mlijeko a onda dosla kriza. Rusa gledam kao nuzno zlo zbog jeftinog odrzavanja, ali i to je koliko para toliko muzike, moja preporuka je da taj traktor ne kupujes ako nemas neke tehnicke kulture , odnosno znas da sarafas i mazohista si da trpis banalne nedostatke zbog kojih traktor radi ali nije to to , recimo tamo gdje ga parkiras uvijek mora biti fleka od ulja , ako posarafas ulje , pocinje da kaplje antifriz , kad njega zacepis pocinje negdje gorivo da flisa :haha:.
Grabik msm da je clan Bojcetic mislio o pumpi dali Palovu i Rusku kad bi kupili novog Rusa koju bi pumpu sa njim uzeli.
Ja sam imao 820 evroluxa 2011 god.Ozbiljne kvarove nisam imao imao sam jos u garanciji dok je bio da je procurio rezervoar i imao semering na prednjoj vuci ali sam se zato creva za gorivo na menjao kao niko malo malo pa novo crevo a ostalo je sve bilo odlicno nije dugo bio kod mene 6 god i kad sam ga prodao imao je 1596 rh.Mislio sam da cu posle njega kupiti 1021 ili 1025 ali sam ipak rizikovao i kupio Tumosana.
 
Mi imamo belarusa 1021.2 i prezadovoljni smo.Traktor radi stalno teske poslove oranje 3 brazde obrtac,podrivanje, berkov podrivac tri radna tela i spremac 5 metara.Ima 2000 sati nije imao kvarova.
 
Zna covek da rukuje sa masinom. Ovde su ljudi ocrnili ruju strasno,ja sa mojim traktorima nisam imao nikakvih problema,a odavno su se otplatili. Kad opet budem kupovao traktor,opet ce biti ruja. Za nas standard i ovako ne stabilnu i punu lopova drzavu je jako veliki rizik placati KS 500-600 eura.
 
Imaju rusi .4 i .5 modele koje su spram euro standarda. Manje vise su to Deutz motori u njima .5 a .4 mislim da su ruski motori.

Grabik, tako kako je @biber99 napisao. Meni je dilema koja pumpa se adekvatnija Motorpal ili ruska a model je jasno da je lutrija. 1021 je prednost samo zadnji deo spram teskih masina, ostalo je sve na strani 1025.

http://belarus-tractor.com/en/catalog/belarus-923/belarus-923-5/ Tier IIIB imaju sa njihovim motorom.

http://belarus-tractor.com/en/catalog/belarus-1025/belarus-1025-6/ Cak i Tier IVA, sto je u rangu na primer Spajiceve Pume 210. Tier IVB je sa AdBlue.
 
ti nebi trebao da se zamaras sa kojom pumpom jer kad odes (ako odes) da uzmes model koji si zamislio neces imati izbor da biras sa kojom pumpom ces uzeti nego sta te zapadne fabricki,nemaju oni na stanju isti model traktora sa dve vrste pumpe,kako stigne iz fabrike tako je,evo na primer mene je clan lala iz banata savetovao da uzmem 1221 sa ruskom pumpom jer navodno je ostriji na gasu i kad sam uzimao 2012 god. su samo bili sa motorpalovom pumpom,i sta sad,da neuzmem traktor zbog toga,glupost,od 2011 otprilike su prestali da dolaze sa ruskim pumpama i od tada pa do danas na 1221 su sve ceske,posle 1000mtc sam je skinuo i odneo kod bosiste jer se malo gusio i nije mogao da krene u njivi sa spustenim plugom ili spremacem,kako je uradio traktor se preporodio a potrosnja ostala ista,mnogo lepse radi sa ceskom a pogotovo kad je hladno vreme kad se prvi put upali nema da babrlja na auspuh i da pusi belo,odmah lepo radi i bez dima dok kod ruske to bas nije tako
 
Nazad
Vrh