MTZ Belarus

Juce sam cuo, otisao jedan 1025 rm za 12000, od prvog vlasnika. A bas dobar bio. Radio jeste, ali gazda ga je domaćinski održavao. Da sam znao, javio bih Bojceticu...
 
Zavrsava posao i 558 ali hocu da sve ono sto je na knap 820 (tanjiraca, germinator, zmajevke) da uradim lakse. Ta zezancija sa prikljuccima ce me kostati uz polovan traktor 30.000e i sta sad idemo dalje, onda sam miram 20 godina.
To ti mislis da ces biti miran...
Nemoj zaboraviti sta smo pricali nedavno.I dobro razmisli o tome.
 
Pratim oglase svakodnevno i primecujem da 1025/1021 svi koji traze 14+ hiljada to se ne proda, a ima modela i 2010+ godiste. 12 je realna cena ako je dobar.
 
I ja sam mislio 20 godina sam miran sa 820. Radio 558 15 godina. Sada vidim ako bude povracaja ili nekih projekata mozda i ranije bude zamene. A mogu reci da rus vraca ulozena sredstva i sacuvao mi zdravlje. Mada, dve zmajevke nikada nije vukao. A i opet ne bih isao preko 100 ks, nekako oko 90/95ks mi je taman, za oranje 3 brazde treba bar 125 ks a to je bespotrebno za moj posed.
 
Pratim oglase svakodnevno i primecujem da 1025/1021 svi koji traze 14+ hiljada to se ne proda, a ima modela i 2010+ godiste. 12 je realna cena ako je dobar.

Mislim da će ove subvencija kakve takve i Ipard ako zaživi oboriti dosta cene,ko ima 14000 ili 15000 eura za dobar polovan a nema za nov,konkuriše pa ako prođe isplati mu se i podići kredit za resto.Tako da biće traktora dosta,i ko god bude tražio na početku nerealnu cenu vremenom samo će mu se kasti šta je realno pa će spuštati cenu, baš kao što je bilo slučajeva i ovde na forumu.
 
Ovako za moju povrsinu i 558 zavrsava, lane sam ja sve uzorao sa njim i jos isao u pomoc drugu na 20kj gde smo orali ja sa 558 on sa fergusonom i jednom brazdom. Da kupim 820 nista nisam resio. On tesko ide sa 2 zmajevke, ne moze da vuce vucni germinator i nekoj sirini od 3m, tanjiraca od 28 diskova ga zabacuje i nakoso ide kao ker kad trci od veceg kera. Prednost je sto recimo 82.1 moze da seje, prska, sprarta na 70cm useve dok 1025/1021 im treba jos jedan par guma. Matematicke opravdanosti za takav traktor nema, on nece nikada kod mene praviti 1000 sati sto se smatra potpunim iskoriscenjem traktora, ali ce mi doneti komfor i da to sto imam malo zemlje brzo poradim u jesen kada su inace kraci dani. Nije samo uzorati, treba izvuci poneki kamion sa repom a 558 je tu potpuno bespomocan, treba ici u prevoz nekada kada su losi uslovi opet je tu prednost prednje vuce i jaceg traktora. Posto sve radim sam, meni procena je da meni ce to mnoooogo olaksati zivot. Clan @biber99 radi slicno zemlje kao i ja, pa je kupio traktor i bez subvencija od 30+ hiljada evra, jer hoce da ima komfor.
Bojceticu nemoj zaboraviti da ja imam i zelenu zverku koja napravi isto sati godisnje kao i veliki.
 
Ne treba zuriti sa kupovinom,msm da ce cena traktora pasti preko zime,ja sam 2005god 820rm prodao pre 2god za 9000e imao je zadnje nove gume i 8000rs

- - - - - - - - - -

Puno mi je za rusa 1025 dati 14.000e
Bolje onda uzeti neki zapadni traktor polovan.
 
Ne treba zuriti sa kupovinom,msm da ce cena traktora pasti preko zime,ja sam 2005god 820rm prodao pre 2god za 9000e imao je zadnje nove gume i 8000rs

- - - - - - - - - -

Puno mi je za rusa 1025 dati 14.000e
Bolje onda uzeti neki zapadni traktor polovan.
Ja sam moju 820 evrlouxa 2011 godiste prodao za 14750e
 
Ne treba zuriti sa kupovinom,msm da ce cena traktora pasti preko zime,ja sam 2005god 820rm prodao pre 2god za 9000e imao je zadnje nove gume i 8000rs

- - - - - - - - - -

Puno mi je za rusa 1025 dati 14.000e
Bolje onda uzeti neki zapadni traktor polovan.

puno je i za tvog neko dao , gledano koliko je kod tebe se naradio :osmeh:
 
Onome ko prodaje je uvek malo,onome ko kupuje je uvek mnogo,tako bilo od uvek,tako ce i ostati.
 
Bojčetiću sve može da se kupi ali sreću ili imaš ili nemaš .Poslušaj sve i sam odluči , šta god da odlučiš to je svetinja pa kako bilo .I ja sam počeo samo 558 pa šest put do njive oteram nešto pa se vratim pa opet , pa oranje i grejanje kolena na menjaču i bije kiša , bije sunce ,vetar ne znaš šta je gore i kad sam odlučio da kupim veći traktor isto je počelo pa šta će ti ko da imaš ovoliko ili onoliko zemlje a ne znaju tvoje muke i planove da bi hteo više da radiš i bolje a i brže . A tvoje muke razumem i veruj mi ovo mi ispada na prepucavanje da li ti treba ili ne ,ako si rešio da ti treba onda nema rasprave znači treb i tačka . Ja sam bio u nedoumici između 952 rm ili 1025 grbavi . prevagnulo mi je 1025 zbog 15 ks i kojeg kila više jer mi brzina prevoza nije preko potrebna a snage nikad dosta . A šta je puno a šta malo to smo tvoja duša zna . Želim ti sreću šta god budeš kupio i odlučio. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh