MTZ Belarus

zeko druze to sto pricas mozemo reci da ima neke istine.samo ti nadji njemu odgovarajucu brzinu pa ces da vidis.a taj tvoj komsija sto je imo 1025 i sa njim za 5 godina napravio 1500 sati bolje da je kupio fergusona ja sam sa mojim 952 za 1,5 godinu napravio 1100 rs.a to otkidanje sarafa na zamajcu okaci macku o rep da bi te masina sluzila moras se prema njoj ljucki postaviti.
poz nemoj sta zamjeriti :cao:
 
Da se tako nesto desi kod 5 rusa 1025, mislim da bih tog momenta zatvorili fabriku, ja prosto neverujem kakvih sve vozaca ima i majstora, da za 5 god. ne moze da nauci da vozi ne samo rusa nego bilo kakav traktor, svaka mu cast, ipak rus nije fend pa da sve sam radi, treba se malo i posluziti mozdanim celijama.
 
E ovako Ja sam Aleksandar(Zeka ili Zec) iz Novog Beceja. Sa ocem se bavimo Uslugama(Kombajniranjem, Presovanjem i kosenjem deteline).... Bavimo se 70% prozvodnjim deteline(lucerke) ujedno i prodajom iste....Obradjujemo oko 20ha..... nije mnogo al se iskoriscava maximalno!!! Posedujemo ZMAJ 161(adapteri za sve usluge),Belarus 80.1 (jes mator al Radi za sve pare),Univerzal 45,IMT 533,Welger AP51(trenutno u kupovini jos jedne,naj verovatnije AP53),Berac ZMAJ214 itd.....slike i snimke cu uskoro postaviti......Nadam se da ste zadovoljni :D
 
Zeka je napisao(la):
Pazi ovako...ravan mos je konstruisan za jace modele BELARUSA 1025 i na vise....a na manjim modelima 820,892,952 itd je estecki nadogradjen s pokusajem da se dobije bolje iskoriscenje snage al je propalo.... Znaci modeli sa ravnim mostom i vecim pneumaticima kad se opterete guse motor jer ne mogu da prokliznu i u tim habaju taj isti i zato su motori na tim modelima kraceg vradnog veka..... I zato se drzite standardnih modela jer sa njima nema greske ama nikakve..... to je dokazano vec 30 godina od kad je prvi 82.1 ili popularno RUS 82 izasao ...... VERUJTE MI NEMA BOLJIH
Post je spojen: [time]Sun Mar 7 05:30:57 2010[/time]
_________________________________________________
A za menjace i ostalo ja vam garantujem da ostanete na standarnim modelima 18/4... Dakle da ne kombinujete sa sinhronim menjacima jedino na 1221 nema greske on je neunistiv.....a ostali su svi uglavnom do 2000 sati minimum 1 velik kvar menjaca al ja mislim i vise..... npr.....Komsije su imale do pre pola godine imali 1025-ravan most i imao je oko 5 godina i oko 1500 sati ..... u to vreme je jednom raspao ceo menjac, jednom je raspao ceo diferencijal, jednom pokidao srafove na zamajcu drzao se na jednom.....i sad kad je otisao kod drugog gazde je o5 raspao diferencijal....tako da nemam reci ..... i dalje tvrdim da su 82.1 i 820 naj bolji i naj isplativiji i naj istrajniji.......a od vecih koliko ja znam 1221 je najdobar,kod mene u selu ima jedan samo i kazu da njega nisu imali ne bih ni izorali u roku..... toliko od mene...... :D
Post je spojen: [time]Sun Mar 7 13:32:44 2010[/time]
_________________________________________________
dali ima nekog zivog na ovom forumu da komentarise :D
ovo mogu sa punm pravom da bacim u vodu!!!
traktor kod mene ima 4 godine, i 1650 radnih sati, menjac perfektan, samo puno posla oko saltanja, naooro se i naradio kao crnac, i jos izgleda kao nov, eto slika!!!
ove jeseni je samo okrenuo oko 250 kj, a da nepricam da ce to sve pripremiti, i da od treceg dana vuce repu sa prikolicama, sa 25 sati je krenuo u transport kod mene...


tako da neznam gde nalazite te falseve.
e baj d vej :haha: kako 1025 moze pokidati menjac a 1221 ne? ko je tu lud? oba imaju istu duplu lamelu, razlika je u motoru...
 
A namestio je toliko sati jer obradjuju oko 180 do 200 jutara i ne samo sa nim...... :ppozdrav:
 
E a kako saltas sa 1025 iz sporih sa dve zmajeve prikolice(oko 2 vagona) ajde mi objasni.....
Post je spojen: [time]1267973646[/time]
_________________________________________________
1025 je namestio
Post je spojen: [time]1268052281[/time]
_________________________________________________
Ja nikoga nisam imao nameru da uvredim niti da potcenjujem vase traktore , ja samo kazem kakvih iskustava ima u N.Beceju... ali znam na ostalim forumima i u okolini kod mene da se dosta nih zali na te iste probleme sa 1025..... A ako vi niste imali problema s njim ako i netreba da imate .... nikome netreba kvarova , a kamoli u sezoni.....zar nije tako... ::namigivanje::
 
ima pojasnjeno vec saltanje, ali ajde ponovicu:
krecem sa prvom iz trece grupe, ako je iz njive onda krecem sa drugom grupom do lenije pa stanem i prebacim u trecu...
svima predstavlja problem saltanje iz 4. brzine u trecoj grupi u 1. u cetvrtoj grupi...
trakror zaletim, pa izbacim iz brzina, pa reduktor izbacim, pa onda ga skroz desno ubacim u brze, pa ga levo o5 vratim u brze, zatim ubacujem u prvu...
reduktor mora malo da krci, ti dva puta po malo... i to je to... :cao:
 
E zbog tog krcenja su ga i raspali(menac na 1025 u proslim porukama) jer Lepo pise (u knjizi odrzavanja) da moras da stanes kad ides iz 3moda(4 brzine) u 4mod(prvu brzinu) a kad stanes i redukujes ga u 4mod(prvi brzinu). onda moras da mu das Gas i ukljucis prednju vucu da bi povukao 2 vagona i opet se cuje lamela..... al tako mora i mi tu nista nemozemo.....nije dobro resemo i predstavlja velik problem u transportu......
 
1021 :D
setzpx.jpg

2s1q05h.jpg
 
Zeka je napisao(la):
E zbog tog krcenja su ga i raspali(menac na 1025 u proslim porukama) jer Lepo pise (u knjizi odrzavanja) da moras da stanes kad ides iz 3moda(4 brzine) u 4mod(prvu brzinu) a kad stanes i redukujes ga u 4mod(prvi brzinu). onda moras da mu das Gas i ukljucis prednju vucu da bi povukao 2 vagona i opet se cuje lamela..... al tako mora i mi tu nista nemozemo.....nije dobro resemo i predstavlja velik problem u transportu......
Skeniraj tu stranu te knjige održavanja, izgleda da nisu svi iste dobili.
Post je spojen: [time]1268064885[/time]
_________________________________________________
Dragan18
Jel to tržiš prinovu?
Konačno se setili i rusi da ne stavljaju desno stepenište kabine, i onako ga niko ne koristi. :haha:
 
evo malo slikica za ljubitelje Rusa :ppozdrav:

20ac752.jpg


2istp2g.jpg

Post je spojen: [time]1268064824[/time]
_________________________________________________
Abro
ne trazim prinovu za sebe vec za jednog kolegu sa foruma , sam ce se vec otkriti :ppozdrav:
 
Zeka
nemoguce je krenuti sa gva vagona u prvoj u cetvrtoj grupi, to je 15 km na sat!!!! pa zato i crkava kvacilo! a da negovorimo o svemu ostalom, ja se drzim mog metoda, knjihu necu ni gledati, znam sta masina moze, sta ne... ko neveruje, nek dodje da demonstriram...

Abro
nema stepenice jer nestanu mu od vasdusnog filtera, na tom mdelu vazdusni filter je kod boce od kompresora. :cao:

kako ti saltas 1025? kao ja ili kao Zeka? :ppozdrav: :haha:
 
Nazad
Vrh