MTZ Belarus

DRAGAN 18 i ja cemo se prijaviti na likovnu akademiju, bas umemo.... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
nikola indjija je napisao(la):
ko kaze da se nemoze sejati i spartati sa ravnim mostom,moj kolega je preradio prednje felne od dajca za 1025 nazad od 52 felne ,jesenas vadio repu sa njim :cao:
ma te prednje gume uopste nisu siroke, tako da to odgovata, uze su od 15,5 38, a ljudi i njih teraju u medjured...
samo je potrebno zadnje promenti, i to je to...
nemojte me trati da caskom presarafam 1025-ticu, i dokazem... :haha:
 
Dragan18 je napisao(la):
niko nije rekao da ne postoji resenje, ali ono nije fabricko :ppozdrav:

To je upitno. Kad za MTZ sa grbavim mostom postoji tvornička opcija uskih guma nevidim razlog zašto ta opcija nebi bila i za MTZ traktore sa ravnim prednjim mostom.
 
Dragan18 je napisao(la):
sa uskim tockovima ces da spremas? :ppozdrav: :ppozdrav:
pa u mom slucaju ce 1025 da radi pripremu, a 820-ka ce setvu i prskanje, ursus prskanje i kultivaciju...

ja sam samo rekao da moze i ravan most u redove, a ne da cu i to raditi... :cao:
 
pa valda se prvo sprema pa posle kultivira i prska,dakle spremis, prebacis tockove i odradis sve potrebno sa uzanim i oko zetve vratis i mirna backa
 
ognjen74 je napisao(la):
"bubisa "za pripremu i tnjiranje stoji da je bolji siri balon guma ,ali za oranje mi nije bas jasno .zar ne cepa uzoranu brazdu? :sta:
Ne, jer su unutrašnje ivice prednjih i zadnjih guma u pravcu, pa samim tim kako prednja guma prolazi pored brazde tako i zadnja,na istom odstojanju.
:ppozdrav:
 
@bubisa

Jasno mi je da je ravan most bolje resenje.Da li tvoji plugovi VN M950 sa visokim klirensom :D
bolje zaoravaju kukuruziste od VN L950?

@ neco

Da li je bolji sinhronizovan menjac ili mu fali izbor brzina bas ? :ppozdrav:
Koji plug ti koristis?
 
Da pitam nesto, jer ocigledno nisam pazo na času, i nisam sacuvao link. mislim da je negde kacen link sa radionickim crtezima pojedinih delova, treba mi prednji most da vidim nesto, jer mi fali jedan deo, pa hocu da vidim kako izgleda, ako neko ima taj link, moze i na PP. :cao:
 
bewisa je napisao(la):
@bubisa

Jasno mi je da je ravan most bolje resenje.Da li tvoji plugovi VN M950 sa visokim klirensom :D
bolje zaoravaju kukuruziste od VN L950?
Da bolje zaoravaju jer su višlji i lakše propuštaju masu između daske i rama.
 
Nazad
Vrh