MTZ Belarus

Ja sam prevezao repe nekoliko hiljada vagona sa 820 i dve zmajevke. Kada je suvo i tvrda njiva kreće sa 6 kornjaca po blatu obicno 4 kornjača a nekada i 5.Ako se kreće 3 kornjacom lakse proslajfuje i tu i ostane.
 
Ove jeseni sam imao ture od 30t ( kamionka i zmajevka) po suvom sam krećao trećom zec.Dve zmajevke kad vozim 6 kornjača ako je mekanije i u njivi onda 5 kornjača.
 
Da li je neko stavljao u rusa kompjuter za kontrolu setve. Treba da stavim to i onaj prekidac za markere. Ako ima neko da je stavljao dobro bi mi dosla ideja.
 
Jel zna neko da li ima razlike kod novih felni za rusa našao sam crne i sive, za crne kažu da su Ukrajinske i kao kvalitetnije, a za sive da su beloruske i manje kvalitetne. Jel ima neko iskustva sa tim?

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Počinješ da spamuješ redom teme.Prvo sa vučenom prskalicom a sada sa felnama.Za sva pitanja i nedoumice postoje određene teme.
 
Što ga ti komplikuješ bato,idi lepo kod cigana ili u Čurug i kupi si stare crvene felge ako boja nije adekvatna ti prefarbaj u zlatnu,a kvalitet je super.
 
Napokon poslije vise od 30 dana stigla posiljka iz Kine , davac tlaka ulja i displej , na slici je i tip davaca koji se koristi na MTZ-u(mehanicki unutra i jako cesto otkazuju , izgube kontakt unutra) ali kod mene je drugaciji navoj ovaj je izgleda metricki M14 na originalu a kod mene je colovski 5/16(mislim) a ovaj sto mi stigao je 1/8 , manji od mog originalnog , postoje takvi senzori jos sa 1/4 i 1/2 ali nisu od inoksa , celik pocincani. Nisam jos probao jer moram da napravim prikljucak na 1/8 za senzor.

IMG_20170125_114737.jpg
 
:) Kroz priču kaže da rade sad staro za novo, da te stare servisiraju i prodaju dosta dobro. Kad je video u kakvom je stanju moj i koliko malo sati sam napravio za 12 godina, kaže, vama sigurno ne treba nov traktor :)
Privezak je baš simpatičan, sve je lepo ali je on poseban.
 
Јел то нуде привеске потенцијалним купцима или и онима који су скоро узели новог белоруса:osmeh:, лепо би ми дошао привезак уз трактор:osmeh:
 
Kako provjeriti ispravnost grijača na 820

Pretpostavljam da nemas strujna klesta. Bez skidanja. Uzmes zarulju od kratkog ili dugog svijetla na 12 volti, stavis zice na nju , pogledas kako su spojeni grijaci i odspojis zicu sa grijaca i spojis serijski preko zarulje grijac, ako svijetli zarulja grijac vjerojatno ok. , ako je u prekidu ne treba da svijetli zarulja.
Kod iskrinih se jos moze desiti da probije prije spirale i izbija sve moguce osigurace a grijac ne radi.

Pretpostavljam da kad skines grijac(e), mozes vidjeti da li se grije spirala ili ne.
 
Pretpostavljam da nemas strujna klesta. Bez skidanja. Uzmes zarulju od kratkog ili dugog svijetla na 12 volti, stavis zice na nju , pogledas kako su spojeni grijaci i odspojis zicu sa grijaca i spojis serijski preko zarulje grijac, ako svijetli zarulja grijac vjerojatno ok. , ako je u prekidu ne treba da svijetli zarulja.
Kod iskrinih se jos moze desiti da probije prije spirale i izbija sve moguce osigurace a grijac ne radi.

Pretpostavljam da kad skines grijac(e), mozes vidjeti da li se grije spirala ili ne.

Kod njih je cesto problem da ne otvori gorivo,a kada samo greje bez paljenja nije to to...ja sam se mislio da pored ovog u nastavku stavim jos jedan iskrin...da li je neko to radio,a s'obzirom da novi sad imaju na svaki klip po jedan grejac...
 
Nazad
Vrh