MTZ Belarus

Da li je neko imao problema sa mono blokom i da li je menjao onaj ventil pozadi?
 




Da bi skinuo tocak sa cizme na 82-ci, da li je dovoljno da raspustim spone i dignem ga uvis da tocak ispadne?

Davno sam ovo radio pa zaboravio
 
Da li je neko imao problema sa mono blokom i da li je menjao onaj ventil pozadi?

Ja sam promjenio nedavno , "cupkao" ako je recimo bio plug okretac ili nesto teze pogotovo kad se zagrije ulje onda se intervali jos ubrzali, kad ides asfaltom ono cima citav traktor i poskakuje, poslije promjene vise ne "cupka" ili ako hoces orudje malo spusti dolje i onda brzo malo podigne.
 
Ja sam promjenio nedavno , "cupkao" ako je recimo bio plug okretac ili nesto teze pogotovo kad se zagrije ulje onda se intervali jos ubrzali, kad ides asfaltom ono cima citav traktor i poskakuje, poslije promjene vise ne "cupka" ili ako hoces orudje malo spusti dolje i onda brzo malo podigne.

Jel problem da se promeni?
 
Ako znas kako 10-tak minuta posla ako ne ispustas ulje(ono nazad iz mono bloka). Ja nisam pa nekoliko litara iscurilo.

Ako ti smeta skini onaj dio sto sluzi za toplink da se utvrdi imas nekoliko vijaka. Onda imas 2 vijka na ventilu , mislim 12 ili 14 mm kljuc treba.

PRVO SPUSTIS DOLJE POLUGE , u uputstvu pise da se moze ostetiti ventil ako stavljas nazad a ako su gore, ali kad izvadis ventil isterace ti svo ulje iz cilindara van pa ce svejedno pasti dolje.

Odvrnes ta 2 vijka na ventilu i sa polugom polako jednu stranu i drugu ventila izvuces , tamo gdje su prolazili vijci stavljas polugu ispod onih usica , onda ga izvadis rukom van , pazi kako je okrenut tako vrati i stari, ako ispustas ulje namazi novi ventil po o ringovima dobro uljem, spremi 2 vijka ali duza od ovih sto su bili , postavis pazljivo novi ventil da ga ne uprljas a prije skidanja starog dobro obrisi ili jos bolje operi okolo njega da ti zemlja ne upada unutra.

Kad postavljas novi ventil postavi , da vijci idu vertikalno a ne koso unutra , da lepo uhvate navoj, i sa tim duzim vijcima ga pazljivo spusti unutra da original vijci mogu da dohvate , ne ukosavaj ga budes stezao vijke malo jedan malo drugi stezi , skini duze i stavi original i jos ga spustis dolje i stegnes , ne pretezi treba 2-3 kg vijci su slabi , ove duze vijke ne stezi jer su rupe sa navojima plice pa nece uci da ne ostetis navoje. Ako ne uzmi 2 duza od originala i 2 jos duza od ovih zamjenskih , pa najduze postavi samo da ti lepo sjedne tocno iznad rupa.

To je jednostavna operacija samo malo pazi na zemlju da ti ne upada unutra.
 
Ja sam promjenio nedavno , "cupkao" ako je recimo bio plug okretac ili nesto teze pogotovo kad se zagrije ulje onda se intervali jos ubrzali, kad ides asfaltom ono cima citav traktor i poskakuje, poslije promjene vise ne "cupka" ili ako hoces orudje malo spusti dolje i onda brzo malo podigne.
Koja je cena ventila.
 
Ne znam stvarno da li imaju brzi ili spori ili 12 V ili 24 V .
Puno je to para za rusa starog skoro 15 godina. Zao mi sto je otisao 552 kaze mi kolega IdaUljma da je stvarno bio u fabrickom stanju za 6500e.
 
Nazad
Vrh