MTZ Belarus

Malo pre primetim ulje na levoj cizmi da curi (jako malo)gore gde opruga stoji ispod prvog kucista,u pitanju je892 grbavi most.sta sad da vozim ili da rasklapam?

Gruntu je bilo do zacepljenog oduska...probaj i ti ocistiti..ko zna..ako nije to onda je semening..naspi malo ulja i teraj dok ne prodje sezona i ondak si kupi nov..red je..
 
On samo nama dvojici hoce rusvaja da radi..mada me oterao u golubince kad mi zveknuo menjac..bas ih i ne voli al nama mora.. Juce sam tanjirao ceo dan sa 92kom kao tvojom,pa to ne smes dati gasa,ide ko sveti ilija..
 
Možda neko ima vanjsku gumu 360/70R24 da mu je ostala jer je bio primoran mijenjati obje jer je lijeva ispucala (kao i kod mene).
Jedan pametan lik mi je rekao da do toga dolazi zbog prednje vuče što mislim da ima smisla.
 
Pozdrav.
Veliki problem vec 2 put se vracam sa njive slepan. Imam rus 82.1 prvi model sa novom kabinom. Promenio sva moguca creva za naftu i sve nove platne i ac pumpu i onaj mali sraf sa kuglicom i opet i opet dobija vazduh negde u sistem tacno se vidi na crevima do grubog predfiltera kako posle gasenja dobija vazduh. Isao je tako svakog jutra na gurku da upali radio ceo dan i ok. Od pre dva dana ide, ide, ide....i od jednom se ugasi upalim ga radi pod malim gasom nikako da podigne gas radi kao da ce se ugasiti i sve tako i nema spasa moramo ga slepati. Hladan kada ga upalim ista prica radi kao da ce se ugasiti... Ako je iko imao takav problem puno bi mi znacilo resenje ovog ocajnog problema za mene ocajnog za druge mozda smesan...
 
Pozdrav.
Veliki problem vec 2 put se vracam sa njive slepan. Imam rus 82.1 prvi model sa novom kabinom. Promenio sva moguca creva za naftu i sve nove platne i ac pumpu i onaj mali sraf sa kuglicom i opet i opet dobija vazduh negde u sistem tacno se vidi na crevima do grubog predfiltera kako posle gasenja dobija vazduh. Isao je tako svakog jutra na gurku da upali radio ceo dan i ok. Od pre dva dana ide, ide, ide....i od jednom se ugasi upalim ga radi pod malim gasom nikako da podigne gas radi kao da ce se ugasiti i sve tako i nema spasa moramo ga slepati. Hladan kada ga upalim ista prica radi kao da ce se ugasiti... Ako je iko imao takav problem puno bi mi znacilo resenje ovog ocajnog problema za mene ocajnog za druge mozda smesan...


Meni ovo liči na slab priliv ili odliv goriva,za početak probaj da odlazno crevo sa pred filtera (taložnika) skineš izvuci ga na drugu stranu gde je pumpa,i uzmi kanister pun goriva postavi ga otprilike na visinu rezervoara i gurni crevo u kanister,upali traktor i vidi kako se ponaša ( prvo ga pusti da radi na leru pa onda pun gas),pre toga obavezno izluftiraj vazduh na finom filteru to je onaj šaraf na vrhu kućišta filtera.
Ako se isto ponaša,skini cev koja ide na vrhove dizne i služi za odliv goriva,upali traktor i prati da li na svakoj dizni izbacuje gorivo,ako na nekoj ne baca ta dizna može da guši traktor i pravi problem,probaj da je zameniš.

Ako ti radi normalno sa kanisterom,znači imaš problem ili u rezervoarima,slavinama,dolazno crevo i taložnik.
 
Stavi providno crevo svuda pa ces videti odakle stvara vazduh.Ja sam preliv iz bos pumpe odveo direktno u rezervoar ,mene je isto tako zezalo jedno vreme radi ,a onda pocne da radi kao da nema goriva I ugasi se .probaj da spojis creva na grubom filteru da ne ide preko njega vec samo preko finog kuciste grubog je aluminijum a navoj za holendere je celican I utopljen u aluminijum mene je tu zezalo rasklatio se navoj I dzaba ja stezao holender I menjao podloske .
 
Ja sam imso i slucajeve da creva koja su spojena na jedan holender ispod ac pumpe vuku vazduh ako ne stoje po redu..prvo treba sraviti dolazno pa odlazno crevo,u suprutnom okce od odlaznog creva se nasloni na neku izbocinu na ac pumpi i koliko kod da stezes ima lufta da vuce vazduh..
 
Fabijan klasicni simptomi problema rezervoara tj dugackog creva koje ide iz njih,skini ga i sipaj vrele vode u njega dokle god ne bude prohodno zatvaraj jednu po jednu rupu i kompresorom nabijaj vazduh,dokle god ne bude čisto 100%.
 
Proveriti slavine ispod rezervoara, tu mora da curi kao na česmi voda, i jednu i drugu, hoće prljavština da se nataloži i smanji protok i odmah zeza.
 
Interesuje me zvuk rusa sa tim auspuhom cev iz Gocema. Jel tiši ili bučniji? Koliko sam razumeo i ta cev ima neke komore, nije ravna cev? Kupio bi je ako je tiši traktor. Koja je cena?
 
U kabini se ne primeti nikakva razlika a spolja cuje se da zvizdi po malo i meni se bas svidja..ovde kod nas u indjiji je to sad postalo pravi hit..nije suplja cev ima prigusivac iznutra,i nista nije vareno tako da je dugotrajnije..
 
Ja sam to skinuo i kupio originalni auspuh i zvuk je neuporedivo bolji, doduse kod mene nije bilo prigusivaca.
 
Interesuje me zvuk rusa sa tim auspuhom cev iz Gocema. Jel tiši ili bučniji? Koliko sam razumeo i ta cev ima neke komore, nije ravna cev? Kupio bi je ako je tiši traktor. Koja je cena?
Izvana je traktor bucniji. Zvizdi kao da polece. Nije za svaciji ukus

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Dobre informacije za auspuh. Nemam ja lično mnogo primedbe i na ovaj ali poznavaoci rusa kazu da grokće, a video pre neki dan na kipovanju kukuruza jednog 820 koji baš prede auspuhom a rus oko 2004 godista. Auspuh verovatno fabrički.
 
Nazad
Vrh