MTZ Belarus

Planiram da kupim Belarus 552 koliko bi me izsla prepravka da rucica menjaca stoji sa strane i da li je to komplikovano da se odradi,jos me interesuje ubacivanje reduktora Zec/Kornjaca,koliko bi to kostalo i da li je problem to odraditi...
 
Planiram da kupim Belarus 552 koliko bi me izsla prepravka da rucica menjaca stoji sa strane i da li je to komplikovano da se odradi,jos me interesuje ubacivanje reduktora Zec/Kornjaca,koliko bi to kostalo i da li je problem to odraditi...

Nista nije problem,sve se to da uraditi..menjac sa strane mislim da je oko 250e,bar su meni toliko trazili,a za reduktor nisam siguran..jos mu i pvp dignes na 2200 obrtaja i zamenis dizne i imas 82ku..pod uslovom da je motor d244 ili 3 ili kako god..
 
Pojeftinio je nov Breznjev, ali ne vredi im, jako je los kvalitet traktora a konkurencija sve bolja. Turski, poljski traktori sa boljim kabinama, boljim motorima, menjacima i normalnim volanom (na sredini) su samo nijansu skuplji.
 
Jel moguce da niko ne zna koliko farbe treba za farbanje rusa???

Ja se razmisljam da limariju prelepim auto folijom i to nekom tamnom srebrnom ko lambo..crvene kg,sive kg,crne ti dovoljno 3 kg..mada zavisi od majstora kakav je na ruci i koliko slojeva hoces..

- - - - - - - - - -

Ja sam toliko kupio kad sam moj farbao,pre 8 godina,i sad bi trebalo opet,ucio sam se pa nisam bas najbolje uradio,a i vec je matirao..a i boje sam koristio jeftinije..
 
Planiram da kupim Belarus 552 koliko bi me izsla prepravka da rucica menjaca stoji sa strane i da li je to komplikovano da se odradi,jos me interesuje ubacivanje reduktora Zec/Kornjaca,koliko bi to kostalo i da li je problem to odraditi...
Kad mi je majstor menjač remontovao zamolio sam ga da mi ubaci ručicu sa strane izaslo me 200 evra.Stari birač se odvrne sve sa poklopcem iznad menjača i ručicom izmedju nogu i zavrne se drugi sa rucicom sa strane mislim da je oko 150 evra komplet (rucica,poklopac iznad menjača i viljuška)
 
Tesko je tacno reci, ali ako se uzima kvalitetna farba onda ne treba toliko. Treba nekoliko vrsta farbe, od osnovne do zavrsnog laka. Crvrna ako je kvalitetna jako dobro pokriva i nje ne treba vise od dva sloja. Recimo da sa 3/4 seta moze da se zavrsi zavrsno farbanje sa crvenom, ali i priprema mora biti dobra. Sto bolje pripremite manje ce te potrositi farbe. Za trup i kabinu moze biti dosta 2 seta, a za tockove set i po.
 
Malo pre primetim ulje na levoj cizmi da curi (jako malo)gore gde opruga stoji ispod prvog kucista,u pitanju je892 grbavi most.sta sad da vozim ili da rasklapam?
 
Meni je na 82.1 par puta procurelo u 2 godine,malo curne pa posle ne curi,ja nisam nikad nista rasklapao.
Prekontrolisi nivo ulja i teraj pa ako konstanto curi,onda moras da ga radis.
 
Nazad
Vrh