MTZ Belarus

Aj da i ja pitam nešto oko menjača. Moj rus je 82.1, ručica menjača sa desne strane. Problem mi je što često ne mogu da ubodem u rikverc. Dakle uvek se stoji kod ubacivanja u rikverc, gas mali - kod mene oko 950-1000 o/min. Kad se desi da neće da upadne u rikverc moram da ručicu ubacim u neku drugu brzinu pa potom da je opet vratim u rikverc. Ako ni tako neće moram da isto pokušam ali sa puštanjem i ponovnim pritiskanjem kvačila. Tad obično upadne bez problema. Majstor me savetuje da ne ubacujem na prazno u neku drugu brzinu već da pri postepenom puštanju kvačila ručicu vučem ka rikvercu. To ponekad upali, ali ponekda i ne, tj. desi se da u tom slučaju jače zakrči menjač pa moram da odustanem od tog pokušaja. U sve druge brzine ručica upada bez problema, prosto milina jedna - samo klik i ručica je u brzini. Ali ovo za rikverc je prilično iritantno pogotovo sad u oranju kad puno treba manevrisati napred - nazad pri okretanju. O čemu se tu radi?
 
Meni hoce iz zeca da izbaci ili kornajce ali palica ima jako lufta i ona kuglica ne drzi pa ako je u bregu ili brazda hoce da izbaci.
meni ne izbacuje reduktor već iz 7 brzine neznam gde da trazim problem pošto sam menjač pompletno pretreso i sve pomenjao al u oranju neće pa neće
 
Jedno pitanje za vlasnike 1025-u 4 brzoj brzini na 27,28 km/h kao da se cuje menjac,blago pistanje...ispod te brzine i preko nista-ima li i kod vas slicna pojava?
 
Jedno pitanje za poznavaoce belorusa , sporo diže poluge i samo na velikom gasu šta bi moglo biti uglavnom ulja ima dovoljno :ppozdrav:
 
Kako oreš sedmom kakvo je to onda oranje, to ti nije oračka brzina ,jel ti i u vožnji izbaci?
Kako 7 ili(4) toje nekih 11km sa dvobraznim plugom,U voznji nisam primetio pošto u toj brzini slabo imam potrebe da vozim jedino u oranju mi izbacuje to sam za sad uočio pošto sad sam radio menjač tj majstori

- - - - - - - - - -

Mozda misli na 4 brzinu,posto se nalazi na istom mestu gde i 7.A mozda je ipak ta brzina,ali sporohodna,i ore sa dvobraznim plugom za psenicu,plitko.
Jeste ta u sporohodu tj reduktor je u sporom kod nas tije laka zemlja tako da većinom orem u 7 a ako je baš ugazeno onda 6 sa dvobraznim plugom
 
Ma to je viljuska 100 posto..isti simptomi kao i kod mene samo meni izbacivao iz 3-6..

- - - - - - - - - -

Cini mi se da sam ciljusku platio negde oko 3000 ako se dobro secam posto je bilo stavki ooohohoo..

- - - - - - - - - -

Zeko ako ti hladan dize dobro a nece vruc onda je do pumpe verovatno,ako i hladan ne dize dobro onda kreni od filtera(tamo gde dolivas ulje u hidraulik,ispod poklopca sa valjda 6 srafova cini mi se) pa mozda te i razvodnik zeza..milanbelarus ti je vec posao sta je radio ako je do hidro pojacivaca..mene zeza pojacivac ali to se manifestuje tako sto zagrejan pocne da mi upusta hidraulik pa svaki cas moram da korigujem..
 
Meni je pukla opruga što pritiska kuglicu što zabravi viljušku pa mi je izbacivao iz 4 brzine, nakon promene opruge sve radi ok. Proveri i ti nije na odmet probati možda nije pukla možda se sabila pa je oslabila
 
Za sta ti treba traktor?

Pa najvise mi treba da bi mogao da zakacim plug sa 3 ili 4 brazde a da se ne zezam vise sa Rakovicom 60 i 558.. 558 mi je odlican orac za 2 brazde ali se ipak muci nekad po sumadijskim brdima ako se ore kasnije pa bude losijeg vremena. Evo sad na primer jos ni kukuruz nisam obrao ne znam kad cu stici da poorem a vec krece sve losije vreme. Takodje za transport bi dobro dosao jer nekad kad me uhvati kisa sa punom prikolicom ne mogu da izadjem na nekim brdima ni blokada ne pomaze pa bi tu dobro dosla vuca na sva 4 i jaca snaga da ga istera lagano.

Ako imate nesto drugo da preporucite slobodno recite ali meni se ponajvise zbog visokih cena najvise isplati Belarus koliko sam shvatio dok sam pretrazivao.
 
Nazad
Vrh