MTZ Belarus

Crevo koje ide na blokadu diferencijala mi je puklo. Traktor je MTZ 82.1 (84. godište - ima orbitrol) i to crevo kreće negde ispod kabine do blokade diferencijala. Da li neko zna dimenzije tog creva i da li treba ispuštati hidraulično ulje da bi se ono promenilo?
 
koliko je meni poznato to crevo koristi ulje iz volana... jel ima napred staljinac stub volana??

- - - - - - - - - -

i kakve veze ima odusak gore na mostu kad do njega ima jos na jednom mestu polje u kome se kontrolise ulje?
ono koleno iznad cizme
 
Otisle mi lamele u srednjem kucistu prednje vuce na rusu(821)


Ajd njih mogu i da narucim, ali sta da radim sa ovim delom,:sta:

tu je skakalo i razlokalo taj deo(oznaceno zutim), ne znam kako se skida , probao sa obe strane i ne ide. Ne daje mi se 20 000 za novo kuciste:sta:
 
@Farmer II

Odvrnu se onih 6 ili koliko vec srafova i izbije se puskica na tu stranu. Ima i to da se kupi.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Isto. To tako mora...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Ne mora,nego gume marke Belshina je gore od trayala naseg...sramota sta nam poturaju,gume se sve razletele,otpadaju komadi ko nokat.ipak malo vise skida spolja,ali prema grbavom mostu-to je skoro neprimetno.

- - - - - - - - - -

Koje ulje ide u volan na 1221 motorno ili atf.

Motorno 30 zadovoljava...

- - - - - - - - - -

Otisle mi lamele u srednjem kucistu prednje vuce na rusu(821)


Ajd njih mogu i da narucim, ali sta da radim sa ovim delom,:sta:

tu je skakalo i razlokalo taj deo(oznaceno zutim), ne znam kako se skida , probao sa obe strane i ne ide. Ne daje mi se 20 000 za novo kuciste:sta:
A gde je ulje ovde?
 
Na koliko bara se steluje bos pumpa na mtz82 i sta moze da bude pusta naftu u onaj deo gde se sipa ulje .Pumpa je linijska
 
Kod bosh pumpe se ne moze stelovati tlak ubrizgavanja, vec se to radi na diznama , ako su elementii u pumpi losi ne mogu da savladaju oprugu u dizni i traktor ne radi kako treba, odnosno ne dobija dovoljnu kolicinu goriva ili nije rasprsena kako treba , na pumpi se tarira samo kolicina goriva . Vecinom na bosh pumpi odu gumice pa pocinje mjesanje goriva i ulja.

Ako je do pumpe onda pumpu dolje a i dizne i kod majstora.
 
Otisle mi lamele u srednjem kucistu prednje vuce na rusu(821)


Ajd njih mogu i da narucim, ali sta da radim sa ovim delom,:sta:

tu je skakalo i razlokalo taj deo(oznaceno zutim), ne znam kako se skida , probao sa obe strane i ne ide. Ne daje mi se 20 000 za novo kuciste:sta:
najjednostavnije i najjeftinije i mozda cak i bolje resenje ti je da kupis polovan medjuoslonac od stare 52-ojke bez lamelica,i resio si problem trajno...tako je meni bilo na staroj 82-ojci,a sada na 920 i na 82.1 su mi ovi sa lamelicama i za sada nemam problema ali kad riknu,stavicu isto od 52-ojke....

- - - - - - - - - -

uradjeno ojacanje sasije...
35873322812020671977.jpg
27781235381320236883.jpg
00602434781334302282.jpg
32272319051264321244.jpg
 
Da li si ga ti pravio ili je fabrički. Ako je pravljen imaš li nacrt, to bih i ja hteo da stavim na traktor?
 
Nazad
Vrh