MTZ Belarus

Eh da nije te lampice(ako mislimo na isto),tj alarma,al bi meni prokuvao motor pre 5 godina...tokom oranja pukne mi kais ventilatora,i to tacno na uvratinama kad sam se okretao,nisam orao ni 20 metara ono pisti...Zato i mene sad zanima dal je ona i dalje u funkciji,posto sam raskacio sa glave motora taj elektronski merac temperature,i ubacio obican.
 
Eh da nije te lampice(ako mislimo na isto),tj alarma,al bi meni prokuvao motor pre 5 godina...tokom oranja pukne mi kais ventilatora,i to tacno na uvratinama kad sam se okretao,nisam orao ni 20 metara ono pisti...Zato i mene sad zanima dal je ona i dalje u funkciji,posto sam raskacio sa glave motora taj elektronski merac temperature,i ubacio obican.
Svetinja je imati dva kaisa,tj duplu remenicu...a pistaljka nije losa,mada nije neophodna,bar na Mtz jer je povezano obrtaji i alternator-a posto uvek orem na 1900 obrtaja i imam naviku da pratim obrtomer i ostale parametre.na koliko se pali inace pistalica,pre ili posle 100c?
 
Jel mogu da se menjaju lageri i semerinzi na prednjim reduktorima sa spoljasnje strane ili moraju da se rasturaju osamdeset dvojka je u pitanju.
 
Ne znam ni ja sta da radim,evo 3 sata testiram na vrucu vodu,voda vri a jedan pokazuje 80,drugi jedva 85 a treci zakucao dok je jos voda bila mlaka,a sva tri su nova indijska za imt,a ovaj orginalni na rusu pokazuje radnu 100,a kad upalim svetla on spusti na 80...
 
Ne bih se bas slozio da voda vri na 90 stepeni,a antifriz na 120... Zeleni antifriz bi trebalo da vri na 110,a crveni g12 na 120... A i kada je voda provrela,izmerio sam i temperaturu digitalnim termometrom (sondom) koja precizno meri do 250 stepeni,i tu je pokazivalo kada je voda vrila 108 stepeni a ovaj sat 90... Vise ne znam ni ja sta da radim ni jedan nista ne pokazuje tacno,sad sumnjam na sve satove u svih 5 traktora... A sada sam i trazio na google i nasao da tacka kljucanja vode je na 100 stepeni...
 
Sad sam otisao u prodavnicu i kupio najjeftiniji sat indijski marke "alpfa" i ispostavilo se da je najbolji.... Kad voda zuji on pokazuje 95 stepeni,a kad pocne da vri on pokazuje 100 stepeni...
 
Sad sam otisao u prodavnicu i kupio najjeftiniji sat indijski marke "alpfa" i ispostavilo se da je najbolji.... Kad voda zuji on pokazuje 95 stepeni,a kad pocne da vri on pokazuje 100 stepeni...
Ja pre 2 meseca kupim Indijski RTD. isto najjeftiniji a mislim i jedini u radji. Trebao mi za kamion pa mi je strugar uradio reducir. Probam ga i kad voda prokljuca on pokaze 100C. Dakle ne laze. Nije strasno ako laze za +-5C. Ali da laze 15C i vise, to je vec ozbiljno.
 
Ja pre 2 meseca kupim Indijski RTD. isto najjeftiniji a mislim i jedini u radji. Trebao mi za kamion pa mi je strugar uradio reducir. Probam ga i kad voda prokljuca on pokaze 100C. Dakle ne laze. Nije strasno ako laze za +-5C. Ali da laze 15C i vise, to je vec ozbiljno.


A ja pre ovog pokupovao ove skuplje,i neki ruski,i indijski neki od 1800 din,cak i nadjem neki polovan u radionici teleoptikov i ni jedan ne radi kako treba,a ovaj indijski (pijačni) kupim na pumpi za 550 din,radi bolje nego svi,i to bez greske,na 100 stepeni voda pocinje da kljuca u loncu...
 
Nazad
Vrh