MTZ Belarus

Meni ona druga rucica pored volana sto sluzi za izvod za kipovanje ne radi na dole.Znaci na gore propusta ulje a na dole jok.kao da je nesto zaglavilo.Sta moze biti uzrok?
 
200 bara je plafon,i 190 je vise nego dobro,kod mene je na 170 bara i radi bez greske,nepreteruj jer kad upekne minus kod vecis pritiska hoce pumpa da pukne kad je hladno ulje i kad se upali traktor
 
Dobro je pokusam da ga dignem na 200 ili malo jace tada je sraf skroz zavijen koliko je to zdravo?A pre stelovanja i provere dok je bio pr 190 na pumpi se ne moze drzati ruka koliko je vruca...?

Tebi je ili zablokirao ventil,ili ti nije odgovarajuci razvodnik ili je negde zapusen sistem...pumpa ne sme biti vrela nikako.
 
Nema svrhe 190 je odličan pritisak ako ne radi dobro na 190 neće ni na 200.inače što se tiče pumpe standardna se podešava do max 200 bara a imate pojačanu koja nosi do max 250 bara i kod nje ne postoji mogućnost pucanja kad dođe hladno vrijeme jel ima puno više prostora do max pritiska od standardne
 
Od 15ak rusa u selu sam svima dohvatao pumpe,jer sam to primetio kod mene na oba rusa,pa mi je bilo cudno, i sve su vruce i tako idu od kad su stigli kod nas u selo,tako da ne opterecuj se sa tim...

Jedno je vruce,a drugo je da ne mozes rukom pipnuti pumpu...Na MB aj jos nekako da se greje,jer to je aktivan sistem,ali na obicnom sistemu razvodnik-klip ne bi trebalo...

- - - - - - - - - -

Sredjivanje sekundarnog vratila,diferencijala,menjaca,kardana,generalna motora...dosta lezajeva,gumica,semeringa,dihtunga...
2roqro3.jpg

23wseqg.jpg

2cdhedk.jpg

513lgx.jpg


2ai3tip.jpg

I na kraju zavrseno taman na vreme da se razradjuje malo....
281requ.jpg
 
Dobar dan.
Postoji mali amater nekommerachski sajt mytraktor.by , gde možete naći neke informacije o demontaži i montaži menjača i kvačila kućišta, za podešavanje prednaprezanje konusne kotrljajuće ležajeve menjača za podešavanje zazora zupčanika glavnog para, prilagođavajući kvačilo, i tako dalje.
Sajt takođe ima članke o sorti zupčanika koji se nalaze između kvačila kućišta i menjačem, uključujući menjača i kombinovanog (sinhronizovan rikverc + dolar / boost F14хR12 menjača), itd
Sve informacije na sajtu amaterski, ali možda je korisno da neko popravi. Site na ruskom, ali da prevede Možete koristiti on-line tumača Google.
a.jpg

a.jpg

2.jpg
 
Može li mala pomoć, menjao sam ležajeve i semeringe na izvodu kardana na staroj 82-ci ali kad sam sve vratio sad nemogu da ukopčam kvačilo. Kad upalim kardan ispod sedišta on vrti odmah ne stoji ali primetim na traktoru da ima opterećenje , može li neko da objasni redosled štelovanja ona dva dugačka šrafa jer ostalo je sve ok.
 
Prvo moras blokirati rucicu kardana sa nekim srafom ili slicno,ima rupa u polugici i rupa u diferencijalu,to spojis tim srafom...zatim zatezes oba srafa na kardanu do kraja i posle popustis ih dva,tri kruga,i trebalo bi da bude dobro.
 
Može li neko bolje objašnjenje koja polugica da se blokira ili ako ima slučajno neka slikica bilo bi mi od pomoći :ppozdrav:
 
Može li neko bolje objašnjenje koja polugica da se blokira ili ako ima slučajno neka slikica bilo bi mi od pomoći :ppozdrav:
Poluga na diferencijalu od ukljucenja kvacila-gledano od nazad traktora sa desne strane gore do poklopca diferencijala...na njoj ima rupa da udje osmica sraf,i takodje imas rupu u odlivku diferencijala...gore na mojoj prvoj slici se vidi malo u gonjem levom uglu.
 
Hvala uradio sam kako ste mi objasnili ide šraf m10 i odvrnuo sam tri kruga i sve radi kao pišta :ppozdrav:
 
Moj drugar je ugradio sondu kapilarnog termometra na ono mesto gde se stavlja električni grejač na bloku. Napravio je mali poklopac i u njega urezao navoj za sondu. Jedan ovdašnji majstor kaže da to nije dobro mesto jer tu kao struji hladnija voda iz hladnjaka, što meni baš i nije logično. U svakom slučaju bolje je i tu nego bez tog sata. Svi spominju da se onda sat može staviti i na mesto davača za lampicu, ali koliko sam ja gledao šematske prikaze rusa, to mesto je posle termostata i nisam siguran koliko je tu pravo pokazivanje pošto tu dobije toplu vodu samo kad termostat otvori. Za lampicu je to ok jer ona treba da se pali kod preterane temperature, tad je već svakako termostat stalno otvoren. Al' kod merenja redovne temperature nisam siguran da je to baš dobro mesto. Voleo bih kad bi se neko ko je to uživo video javio pa rekao da li sam dobro zaključio po tom šematskom prikazu gde je mesto davača za lampicu.
 
Nazad
Vrh