MTZ Belarus

Zasto nema logike? Na trzistu je prvo bio CRT, pa LCD pa sad LED tv.

Nisam dobro napisao, trebao sam napisati 7-mo segmentni led. Takve segmente sam koristio u srednjoj skoli pre 15 god, dok jos nije bilo lcd! Na njemu se mogu ispisati samo brojevi od 0-9. Kod lcd-a mogu sva slova i svi brojevi.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
A sta smo rekli kad na tom novom satu kao kod dangera na 1221 stalno stoji na moto casove, ne prebacuje kada krene traktor na km/h. jel gicrk ili nesto treba da se nasteluje?
 
A sta smo rekli kad na tom novom satu kao kod dangera na 1221 stalno stoji na moto casove, ne prebacuje kada krene traktor na km/h. jel gicrk ili nesto treba da se nasteluje?

Vecinom nije gicrk vec su se odspojili kablovi do induktivnih davaca ili su davaci otkazali, imas 2 komada, ili ih treba nastelovati blize zubima sa kojih ocitavaju obrtaje. Ovo vazi za stari LCD tip, tako barem pise u uputstvu, za novi nisam siguran sto je uzrok.

- - - - - - - - - -

Zasto nema logike? Na trzistu je prvo bio CRT, pa LCD pa sad LED tv.

Da samo to sto LED na tv oznacava pozadinsko osvjetljenje , a ne matricu sa koje se gleda slika koja je LCD, vise marketinski trik nego tehnologija. A izmedju CRT i LCD je plazma koja je i najkvalitetnija ali su prije godinu prekinuli proizvodnju zbog cjena i navodno njene velike potrosnje energije.
 
Pre neki dan zamenim oba krsta kardana na 820 stavim nove posle par dana u voznji cujem da dole bruji,kad ja ima lufta aksijalnog ne u rolnicama...skinnem dole kardan kad imam i sta da vidim osiguraci koji drze krst su tanji!I ne mogu da utegnu sva sreca nisam bacio stare osigurace(koji su deblji) stavim njih i sad je kao puska.Mada razmisljam o onom kardanu sa stiftom kako su se pokazali i koja im je cena?
 
Pre neki dan zamenim oba krsta kardana na 820 stavim nove posle par dana u voznji cujem da dole bruji,kad ja ima lufta aksijalnog ne u rolnicama...skinnem dole kardan kad imam i sta da vidim osiguraci koji drze krst su tanji!I ne mogu da utegnu sva sreca nisam bacio stare osigurace(koji su deblji) stavim njih i sad je kao puska.Mada razmisljam o onom kardanu sa stiftom kako su se pokazali i koja im je cena?

Može da se nađe za 60eur u Lazaru je 77eur,ja skinem kardan u pripremi jer ne koristim prednji vuču.Evo ovde je 18,098 HUF oko 58 eur http://webaruhaz.habi.hu/termekek/1400/Kardantengely_MTZ_szabadonfutos_elsohajtashoz_KPL.html
 
Poslednja izmena:
Danas u radu 82.1 odjednom izgubio gas, i ugasi se. KAd dam rucni/nopzni do kraja, jedva da ima snage da se krece po putu i to sporohdnim brzinama, za brzohodne nema snage, gasi se i trokira.
Probao sam da skinem plombu sa onog granicnika na pumpi da bi dobio veci gas, ali opet se isto ponasao.
Gde bi trebalo da trazim kvar, pvp, ac pumpa, gorivo? :sta:
 
Danas u radu 82.1 odjednom izgubio gas, i ugasi se. KAd dam rucni/nopzni do kraja, jedva da ima snage da se krece po putu i to sporohdnim brzinama, za brzohodne nema snage, gasi se i trokira.
Probao sam da skinem plombu sa onog granicnika na pumpi da bi dobio veci gas, ali opet se isto ponasao.
Gde bi trebalo da trazim kvar, pvp, ac pumpa, gorivo? :sta:

Probaj skine crevo koji sa taložnika koji ide od nazad sa rezervara i duvaj u taj cev ako ide normalno nema otežan tok onde gledaj dalje vod skidaj redom i tako probaj svako crevo da nije slučajno začapljen. Kod nas dosta puta se desi da se sakupi prljavština u onom okcetu gde prolazi šupalj šraf i nema dotok goriva.
 
Mozda negde i vuce fals vazduh pregledaj i dotegni sve holendere gde imas bakarne platne.. Meni je isto tako trokirao moj pre 2-3 godine vukao na platni ispod AC pumpe.. 2 sata sam se zazao dok sam nasao.. U pitanju je 82 mala kabina a mislim da je i kod tebe sve isto
 
Danas u radu 82.1 odjednom izgubio gas, i ugasi se. KAd dam rucni/nopzni do kraja, jedva da ima snage da se krece po putu i to sporohdnim brzinama, za brzohodne nema snage, gasi se i trokira.
Probao sam da skinem plombu sa onog granicnika na pumpi da bi dobio veci gas, ali opet se isto ponasao.
Gde bi trebalo da trazim kvar, pvp, ac pumpa, gorivo? :sta:
Gde bas pumpu prvo da diras,kad ti se tako nesto desi 90% je problem u dotoku goriva,clan Attila ti je rekao sve ,tj tako i ja radim kad mi zagusi.A inace to ti je i znak da su rezervoari malo prljavi,kod rusa se barem lako skinu,ja pre 2 godine sam ih skidao,ocistio i nije jos ni jednom zagusio,a pre toga je i meni znao da stane na kojekavim mestima,zadnji put na sred vage pri predaji zita :p.
 
Proveri prvo ti crevo od rezervoara do talozne case lepo i najlakse je tako ako je tu zaglavila prljavstina onda je tu kod oka ili ako nije spustis to oko malo nize od rezervoara ako curi curi ako ne znas gde dalje da gledas,na slavinama crevo nema mesta pa se samo patis inace meni jednom slavina jedna zastopala pa vuklo iz jednog rezervara ,tako kaD JE presusio svatih ja tada da tu nesto nije u redu.
 
Proveri prvo ti crevo od rezervoara do talozne case lepo i najlakse je tako ako je tu zaglavila prljavstina onda je tu kod oka ili ako nije spustis to oko malo nize od rezervoara ako curi curi ako ne znas gde dalje da gledas,na slavinama crevo nema mesta pa se samo patis inace meni jednom slavina jedna zastopala pa vuklo iz jednog rezervara ,tako kaD JE presusio svatih ja tada da tu nesto nije u redu.

To se najlakše proverava izvrne se ona čaura iz slavine i pustiš gorivo ako ne curi onda kroz slavinu kad je u položaju pošteno kroz rupu gde bi trebalo da curi gorivo žicu gurneš u rezervar i tako očistiš izlaze.
 
Nazad
Vrh