MTZ Belarus

Dali se na brežnjevu električni obrtomer kopča na W+ na alternator,ili radi na neki drugi princip? Dali postoji još neki deo između alternatora i sata?

Sa onim novijim satovima se spaja obrtometar na W+ , barem je tako na 1221, znaci nema nista izmedju sata i W+ na alternatoru ali moras imati odredjenu remenicu na njemu da bi pokazivao korektno obrtaje.
 
Ide sa W zice direktno na sat. Sat ima dva dugmenceta za podesavanje (obrtomer, kilometar-sata, broja obrtaja kardana).

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Takav baš,jel taj broji motočasove isto sa alternatora? Netreba mi za kilometre

Broji sa alternatora, ali ako ti se ne slazu impulsi odnosno brzina alternatora onda ces imati brze ili sporije brojanje, ovo za namjestanje ja nisam vidio na svom satu moj je novija tipa , ali u uputstvu mislim da pise da se namjesta. Ovo ce znati neko ko je to radio.
 
Broji sa alternatora, ali ako ti se ne slazu impulsi odnosno brzina alternatora onda ces imati brze ili sporije brojanje, ovo za namjestanje ja nisam vidio na svom satu moj je novija tipa , ali u uputstvu mislim da pise da se namjesta. Ovo ce znati neko ko je to radio.

Nema na satu podesavanje nego pored kontakt brave postoje dugmici gde se podesavaju parametri........
i malo si zamenuo mesta sto se tice tipa satova,prvi je noviji tip a drugi stariji......

- - - - - - - - - -

Dali se na brežnjevu električni obrtomer kopča na W+ na alternator,ili radi na neki drugi princip? Dali postoji još neki deo između alternatora i sata?

Postoji jos jedan deo izmedju sata i alternatora bez kojeg sat nemoze da radi.
 
Nema na satu podesavanje nego pored kontakt brave postoje dugmici gde se podesavaju parametri........

Postoji problem ko hoce da iskoristi samo sat bez tog dodatka koji se kopca na manji konektor, kod pritiskanja tipki da li spaja odredjeni konektor na 12V ili masu da bi setovao sat pravilno. Da li je to nekom poznato jer na shemi ne pokazuje sta je unutra samo vanjska kopcanja sa satom i tim dugmadima.

Vidim da si u medjuvremenu odgovorio , moze da radi ali moras imati odredjeni konektor spojen na 12V ili masu da bi radilo, a kod setovanja prespajas dugmadima.

Madjarski sajt ti kaze za drugi da je novi tip sata a ne ja.
 
Imam problem na traktoru,pa ako neko zna u cemu je problem.Zimus sam radio pumpu i dizne na Rusu 820 i sve je super radilo,dok nisam stavio termostat.Naime,kada upalim traktor i sve dok ne nabije 70 C u motoru,radi savrseno.Na leru jednak zvuk,samo prede,ali cim nagura radnu tj. predje 70 C,vise nije to to.Na leru nema jednak zvuk,neravnomerno radi,ohladi se traktor i sve je opet normalno.Da li neko zna sta moze biti?

Pregledaj zazor ventila da nisu slucajno pretegnuti.......
 
Pogledacu ja kako je spojen taj dodatak unimerom za nekoliko dana , jer bi mogao taj sat ici i na imt na kojem mi je otisao onaj pinjon koji pokrec sajlu.
 
Jedan sat se po shemi setuje sa 3 tipke a drugi sa 2 , koji je nova tipa, pretpostavljam sa 7 segmentnim svetlecim displejem , stari je sa led displejem.
 
Nadji negde par traktora od 2000 pa do 2015 godine,sedni u vise traktora pa pogledaj u satove i onda se javi i reci koji je sat iz novije i starije generacije.....
 
Nadji negde par traktora od 2000 pa do 2015 godine,sedni u vise traktora pa pogledaj u satove i onda se javi i reci koji je sat iz novije i starije generacije.....

Da li novi tip ima 2 tipke ili 3 za namjestanje . Po shemi ispada da je sat sa 3 tipke noviji tip.

Sat sa oznakom 80-3805010-Д1 je sa led diodama a ovaj drugi 826-3805010 bez odnosno stariji po tvome?

Najnoviji iz 2008 godine sa 24/12 brzina i EHR je imao LED sat , ja ovdje jos nisam vidio onaj sat sa svjetlecim displejima.


Pogledao , nema veze novi-stariji, prvi sat sa LED displejem proizvodi se u Litvaniji a ovaj sa svetlecim displejem se proizvodi u Belarusiji, prvi je skuplji a drugi jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Ti si kao Mujo,procitao na tarabi P..... i odmah se primis.......
necu mozda bas potrefiti tacnu godinu al otprilike do 2010 godine se ugradjivao sat sa zelenom pozadinom(ovaj sto sam okacio sliku),a na dalje se ugradjivao sat sa crvenim brojkama.....
evo ti slika koja sve govori pa da vidis koji je iz litvanije.......neveruj svemu sto nadjes po sajtovima......
2aes6jt.jpg

16k45r4.jpg
 
Danger je u pravu. Stariji ima lcd displej, noviji ima led panel. Nema logike ali je tako.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh