MTZ Belarus

1_tmb_72886149_311986641_3_644x461_kabina-mala-mtz-belarus-czesci-do-maszyn-rolniczych.jpg
[/url][/IMG
]A ima li ko da proda zadnja vrata od male kabine?
 
U Curugu ima msm dvoje troje koji rasturaju ruske traktore.. Nema sta nema.. A salju i postom
 
Aj kad već spominjete kabine i vrata znate li ima li gde da se nadje velika kabina da se promeni umesto ove male i ako neko slučajno zna koliko to zadovoljstvo košta
 
Ispod 1000e teško za veliku kabinu. U tip-top stanju je oko 1500e.
Vrata za veliku kabinu je teško naći jer neće niko da ih proda a mnogo njih ih je izlomilo. U agropanonci su nešto papreno.
Zanimljivost: Jako je jeftino prednje staklo (šoferka) u odnosu na zadnje.
 
Jesenas kad sam pitao ove u Čurugu za malu kabinu tražili mi 500 eura pa kontam da se strpim još malo pa na leto da uzmem veliku jer mi je ova moja baš propala i kabina i vrata su mi loša
 
Vrata u mađi 110 e prazna 200 e kompletna kabina bez stakala poklopca i vrata 1000 e nova to su cijene sa pdv a u panonci su vrata bez stakla 120 e
 
Drugari gde se menja filter za volan na 1221?

Na rezervoaru onaj poklopac na povratu ulja ima one male sarafe okolo 10mm ili cak manji , odvrnes sve , pazi mislim ima opruga ispod , moze da se izvadi mislim i kuciste u kojem je filter. Onaj mali filter je u pitanju, ali kod mene je sa obadvije rupe jer ima na jednom kraju kao sigurnosni ventil koji bi otvorio a mogao sam da nadjem samo sa jednom rupom filter pa ga busio.

Operi prije taj poklopac na rezervoaru da ti ne pada trunje unutra kad budes mjenjao. Malo paznje kod vracanja da sve sjedne kako treba , moras malo pritisnuti rukom i vratis sve vijke rukom samo malo poslije dotegnes kljucem.

Pogledaj video mozda ima u njemu , tu su servisi od 250,500,1000,2000rh.
https://www.youtube.com/watch?v=CN2S9XMJ4_M
 
Kad budes menjao filter obavezno kupi i gumicu koja dodje gore na poklopcu i sluzi kao zaptivac,da nebi posle zamene filtera curilo ulje i balavilo.......
rbwqpv.jpg
 
Imam problem na traktoru,pa ako neko zna u cemu je problem.Zimus sam radio pumpu i dizne na Rusu 820 i sve je super radilo,dok nisam stavio termostat.Naime,kada upalim traktor i sve dok ne nabije 70 C u motoru,radi savrseno.Na leru jednak zvuk,samo prede,ali cim nagura radnu tj. predje 70 C,vise nije to to.Na leru nema jednak zvuk,neravnomerno radi,ohladi se traktor i sve je opet normalno.Da li neko zna sta moze biti?
 
Dali se na brežnjevu električni obrtomer kopča na W+ na alternator,ili radi na neki drugi princip? Dali postoji još neki deo između alternatora i sata?
 
Nazad
Vrh