MTZ Belarus

Ovo se desilo kolegi....kako podesiti predpaljenje ako se te rupe na zamajcu nepoklapaju???

- - - - - - - - - -

jel ima neko ideju?

Ako je ta oznaka na zamasnjaku GMT onda i ne smije da se poklapa sa pocetkom ubrizgavanja vec ces imati nekoliko cm razlike , a ako ta rupa oznacava momenat pocetka ubrizgavanja onda je greska kod izrade ili postoji greska kod uzubljivanja zupcanika razvoda.

Pogledaj sliku koju sa prethodne strane(cetvrta slika) za 1221, na prednjem balansnom zamasnjaku ili kako se zove imas one oznake (crtice) , na slici se slabo vidi ali one rupice kirnerovane (koje sam ja napravio jer se oznake brojeva slabo vide) su ti GMT , ona najdalje gledano po slici (napisano BMT po ruski) , dalje rupice su 10 , 20 i 30 stepeni, onaj pokazivac stoji na 22 stepena.

Znaci prosla je GMT i na 22 stepena PVP je pokrenula element i zatvorila dovod goriva u njega i pocinje ubrizgavanje. Napumpas ac pumpu i trazis moment kad stane da izlazi gorivo na PVP na prvi cilindar koji je otvoren , poslije toga dolazi do ubrizgavanja goriva.
 
Ja sam doveo cetvrti na vagu prvi je u gmt...tu nema paljenja jer je mrtva tacka laicki govoreci,treba klip da bude pre gmt tada da pumpa ubrizga gorivo tj dizna?Sve ovo pitam ako se ne poklapaju na zamajcu one tacke tj gde ide onaj stift u zvonu.
 
Ja sam doveo cetvrti na vagu prvi je u gmt...tu nema paljenja jer je mrtva tacka laicki govoreci,treba klip da bude pre gmt tada da pumpa ubrizga gorivo tj dizna?Sve ovo pitam ako se ne poklapaju na zamajcu one tacke tj gde ide onaj stift u zvonu.

Ovo sto ti kazes je dovoljno precizno za stelovanje ventila ali ako stelujes ubrizgavanje treba ti precizniji reper za to, koriste komparatore koliko ja znam. Neki linijom manjeg otpora steluju na uho , ja nisam za tu metodu ali se izgleda najvise praktikuje.
 
Ako je ta oznaka na zamasnjaku GMT onda i ne smije da se poklapa sa pocetkom ubrizgavanja vec ces imati nekoliko cm razlike , a ako ta rupa oznacava momenat pocetka ubrizgavanja onda je greska kod izrade ili postoji greska kod uzubljivanja zupcanika razvoda.

Pogledaj sliku koju sa prethodne strane(cetvrta slika) za 1221, na prednjem balansnom zamasnjaku ili kako se zove imas one oznake (crtice) , na slici se slabo vidi ali one rupice kirnerovane (koje sam ja napravio jer se oznake brojeva slabo vide) su ti GMT , ona najdalje gledano po slici (napisano BMT po ruski) , dalje rupice su 10 , 20 i 30 stepeni, onaj pokazivac stoji na 22 stepena.

Znaci prosla je GMT i na 22 stepena PVP je pokrenula element i zatvorila dovod goriva u njega i pocinje ubrizgavanje. Napumpas ac pumpu i trazis moment kad stane da izlazi gorivo na PVP na prvi cilindar koji je otvoren , poslije toga dolazi do ubrizgavanja goriva.

Kolega, da ti nisi nesto GADNO pomjesao?

Kad KRENE gorivo iz PVP to je pocetak ubrizgavanja i on ide PRIJE gornje mrtve tocke. Koliko prije, to ne znam, spominjete 21 i 22 stupnja pa je valjda toliko...

Sve mi se cini da si ti pobrkao kako radi mehanicka PVP. Pumpa visokog pritiska gorivo salje u brizgaljku samo u trenutku ubrizgavanja goriva. Kad pumpa krene tiskati gorivo u visokotlacnu cijev do brizgaljke, brizgaljka se pod tim pritiskom otvara i ubrizgava gorivo u cilindar koji je 22 stepena prije gornje mrtve tocke. Ubrizgavanje goriva traje stajaznam, mozda 10 stupnjeva. Kad PVP prestane slati gorivo prema brizgaljki, klip se vec priblizio GMT na 10-ak ili manje stupnjeva i to malo jos sabija smjesu dok se sva ne zapali i kad radilica "gatne" preko GMT sila nastala u kompresijskom prostoru gura klip prema dolje u radnom taktu...

Ti si napisao da ubrizgavanje pocinje kad pumpa prestane slati gorivo prema brizgaljki a to nikako nije tocno, makoliko ruski traktori bili specificni.
 
Ajde Bobo saku u knjige i procitaj kako radi PVP , pa procitaj sto sam napisao, pa se vrati da raspravimo sta ti nije jasno.

Ajde da ti malo pomognem , mi pricamo o skinutom visokotlacnom celicnom crijevu, ne treba savladati otpor dizne, jel ti sad malo jasnije.

PVP si oslobodio ima slicovane rupe i mozes je nekoliko stepeni rotirati naprijed nazad.

Napumpas rucno AC pumpu i gorivo potece na izlazu iz PVP na izlazu za prvi cilindar koji je otvoren,

rotiras malo pumpu naprije nazad nekoliko stepeni do momenta kada STAJE da izlazi gorivo na PVP izlazu za prvi cilindar, to je momenat kad je klipic zatvorio dotok goriva i POCINJE VISOKOTLACNO UBRIZGAVANJE goriva, dalje kad pomjeras pogon pumpe PVP ubrizgava, a dotok sa AC je zatvoren u klipic.


Kad je visokotlacno crijevo zavrnuto AC pumpa ne moze savladati otpor dizne da je otvori pa je onda druga prica , sto je tebe zbunilo.

Pricamo o linijskoj pumpi.
 
Poslednja izmena:
Da sam juce umro otisao bih u zemlju sa pogresnim znanjem o uglu paljenja.........ceo zivot slusam o uglu predpaljenja a ustvari to se strucno ipak zove "poslepaljenje"

Vidim da znas pa da te pitam , ako je pocetak ubrizgavanja goriva pocinje 20 stepeni prije GMT , kad pocinje paljenje smjese u cilindru, odnosno koliki je "poslepaljenje " u stepeina?

Pretpostavljam da ako se oznacava pocetak ubrizgavanja prije GMT u pozitivnim stepenima, onda se "poslijepaljenje" oznacava u negativnim stepenima ili ispod 360?
 
Ajde Bobo saku u knjige i procitaj kako radi PVP , pa procitaj sto sam napisao, pa se vrati da raspravimo sta ti nije jasno.

Ajde da ti malo pomognem , mi pricamo o skinutom visokotlacnom celicnom crijevu, ne treba savladati otpor dizne, jel ti sad malo jasnije.

PVP si oslobodio ima slicovane rupe i mozes je nekoliko stepeni rotirati naprijed nazad.

Napumpas rucno AC pumpu i gorivo potece na izlazu iz PVP na izlazu za prvi cilindar koji je otvoren,

rotiras malo pumpu naprije nazad nekoliko stepeni do momenta kada STAJE da izlazi gorivo na PVP izlazu za prvi cilindar, to je momenat kad je klipic zatvorio dotok goriva i POCINJE VISOKOTLACNO UBRIZGAVANJE goriva, dalje kad pomjeras pogon pumpe PVP ubrizgava, a dotok sa AC je zatvoren u klipic.


Kad je visokotlacno crijevo zavrnuto AC pumpa ne moze savladati otpor dizne da je otvori pa je onda druga prica , sto je tebe zbunilo.

Pricamo o linijskoj pumpi.

Ja i pricam o momentu kad krene gorivo teci slobodno iz pumpe bez visokotlacne cijevi. Neces paljenje podesavati s diznom namontiranom, pobogu...

Znam vrlo dobro sta pricam samo ti nisi razumljivo napisao, ti si napisao kad goivo STANE teci da pocinje ubrizgavanje ali slozit cemo se svi kad gorivo KRENE teci iz pumpe prema dizni to je pocetak ubrizgavanja a paljenje se desava PRIJE gornje mrtve tocke u svakom slucaju. Ti pricas o dovodu goriva u PVP a ja pricam o izlazu goriva iz PVP odnosno o onome sto ti objasnjavas kao visokotlacno ubrizgavanje. Terminologija ti nije na mjestu pa odatle i zabuna...

Malo se trudi pisati razumljivo, mada ne sudjelujem u ovoj temi u tolikoj mjeri ali vidim da u tvom objasnjenju nesto ne stima...
 
Bobo , izgleda treba da ti snimim na video da bi razumeo.

Evo snimljeno, stojim ispred traktora i gledam na trakor. Sve se okrece u smjeru kazaljke na satu.

Pumpu okrecem suprotno kazaljke na satu i pocinje isticanje goriva , ponovnim okretanjem u smjeru kazaljke na satu gorivo staje i POCINJE UBRIZGAVANJE, poslije ubrizgavanja opet pocinje tako da izlazi gorivo jer je element opet otvoren.

https://www.youtube.com/watch?v=c9Y8W30SFVo&feature=youtu.be
 
Poslednja izmena:
Svaka cast. Sve ja tebe razumijem ali ti si pomjesao malo terminologiju i zato je nastao nesporazum. Znam podesavati paljenje, pobogu, znas i ti samo nisam ja razumio sta ti pises. TI sumom, ja drumom ;)

Sve je OK, nema ljutnje...
 
Nazad
Vrh