MTZ Belarus

Leva plus klemna je bila skroz nestala pojela je naslaga tog sulfata takvog sam ga kupio pre dve godine od tada je zamenjena i namazane su sa grafitnom mašću prestalo je na klemni ,ali pojavljuje se svuda na limu okolo akumulatora i odole kao da solim i stavljam akumulatore u salamuru:haha:
 
Онда мора да су ти стубићи раздрмани или сипаш превише деми.воде у ћелије!?
Довољно је 5-10 милиметара да покрије електроде и сепараторе кад погледаш кроз чеп .
Наравно и да је акумулатор добро причвршћен да се не дрма .
Усликај па постави у теми Акумулатори да не настављамо овде!
 
Hajde da ovde jedared rezresimo misteriju ,sto se tice reduktora tj zeca-kornjace na Belarusu 820...dali je pametno tj zdravo orati,spremati te teze operacije obavljati u kornjaci konstantno?Ili mora samo u zecu?
 
Nema to veze kod rusa. Mehanicki je prenos. Mi smo godinama orali u kornjaci. I to bas mnogo. I nikad mu nista. Vecinu operacija u kornjaci radimo pa se nista nije desilo.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Moj pokojni deda kad 1980 doterao novu 82ku bilo je obavezno da idu u sremske karlovce na obuku upravljanjem i odrzavanjem istog..od tada nas rus ore u 5.kornjaci i sprema u 6.i 7.kornjaci da napomenem da je plug 3 brazde leopard a spremac konskilder 3.7 i za njegovih 10000 r.s. dva puta je radjen menjac i to zbog matice na sekundarnom vratilu..tako da sumiram,mog dedu su ucili kajo da koristi taj traktor a on je naucio mene..nema rusvaj tih brzina kao torpedo ili joji vec u kojima se nesto sme a nesto ne..samo gas gas..

- - - - - - - - - -

Jedino ne znam kako kod drugih ali ta moja 82ka u kornjaci vristi ko curka na klanju..menjao sam i zupcanik i lezaj al opet isto..
 
Na mtz82 čemu služi ona ručica na menjaču nalazi se pored levog rezervoara,a ne izlazi u kabinu danas sam to video prvi put.
 
Malo sarafanja:osmeh:.
prednji_trap.jpg


Ovaj crveni treba da zamjeni crnog koji se prehladio:osmeh:

prednji_trap_1.jpg


prednji_trap_2.jpg


I jos provjera kuta predubrizgavanja 22 stepena pokazuje , to bi bilo u redu ali je pumpa sumnjiva.

predubrizgavanje.jpg


pumpa.jpg
 
To je onda izbor kardana. Ima tri pozicije. Neovisno od brzine kretanja. Neutral. I preko tockova (kako kazu stari ljudi) tj kardan preko menjaca.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
ma okrugla je sa krivinama, a na vrhu je sestougaona ili osmougaona kao za kljuc,kardan se ukljucuje sa desne strane
To sa desne strane ti je samo kvačilo kardana koje služi za uključivanje i isključivanje kad je traktor u radu a ta kriva poluga je kao što reče mucobieno za direktno preko motora , srednji položaj neutral i treći za uključenje preko menjača , gore je šestougaona i mislim da je hvata ključ 17 jer ćeš je teško okrenuti bez ključa odnosno i u priručniku piše da se pomoću ključa prebacuje.
 
Na mtz82 čemu služi ona ručica na menjaču nalazi se pored levog rezervoara,a ne izlazi u kabinu danas sam to video prvi put.

Ako se dobro sećam dok sam radio na imanju imali smo jednog rusa sa tim reduktorom koji je služio za kopanje rova protiv pipe pošto kad ga prebaciš (napred-nazad) onda brzine koje su išle unapred idu unazad i obratno tako da je onda imao ekstra sporu brzinu da bi mogao da kopa rov i da mu nije teško, ako me pamćenje služi.
 
Na Belorusima 820, 82.1 imate sa desne strane motora štift koji treba da prođe kroz zvono i uđe u zamajac kada je paljenje namešteno kako treba.Kod mene je rupa na zamajcu bila nekih 5-6 cm dalje nego što bi trebalo :haha: .Da smo samo to gledali,baš bi ga podesili :udri:
Ovo se desilo kolegi....kako podesiti predpaljenje ako se te rupe na zamajcu nepoklapaju???

- - - - - - - - - -

jel ima neko ideju?
 
Nazad
Vrh