MTZ Belarus

Kod mene je najveci problem klipnjaca,bas se pojela,seta bolcni 1-1,5 cm napred-nazad u klipnjaci... Kolega aj postavi slike zanima me kako si to odradio na klipnjaci...
 
Imam problem sa sulfatizacijom stvara se ona zelena skrama na minus klemi od akumulatora,šta je uzrok tome? Akumulatori su oba nova mereno punjenje dobro pune ,sumnjam na altenator? Stavio sam grafitnu mast na sve četiri kleme opet isto i na lim i kutiju gde stoje akumulatori se uvatilo, da li pomaže pranjem sode bikarbone ili ima neka tečnost za ovo?
 
Radoslave, najjednostavnije da očistiš klemne je da da u neku posudicu naspeš vode i da klemne potopiš u iste.........posle 5-10minuta kao da su izašle iz radnje.....
Pre dok sam mazao klemne mašću isto se hvatao taj sulfat........ sada samo naprskam WD-om i nema brige.....:ppozdrav:
 
Imam problem sa sulfatizacijom stvara se ona zelena skrama na minus klemi od akumulatora,šta je uzrok tome? Akumulatori su oba nova mereno punjenje dobro pune ,sumnjam na altenator? Stavio sam grafitnu mast na sve četiri kleme opet isto i na lim i kutiju gde stoje akumulatori se uvatilo, da li pomaže pranjem sode bikarbone ili ima neka tečnost za ovo?

Postoji neki problem sa akumulatorima ili praznjenje ili punjenje. Da li imas neki instrument koji je precizan , trebao bi kod punjenja max da pokazuje 14,4V. Takodje kod ugasenog i kontakt brava iskljucena skini kleme i pogledaj sa instrumentom da li imas negdje potrosnju.Moras da nadjes uzrok problema i njega uklonis a ne posljedicu.
 
Postoji neki problem sa akumulatorima ili praznjenje ili punjenje. Da li imas neki instrument koji je precizan , trebao bi kod punjenja max da pokazuje 14,4V. Takodje kod ugasenog i kontakt brava iskljucena skini kleme i pogledaj sa instrumentom da li imas negdje potrosnju.Moras da nadjes uzrok problema i njega uklonis a ne posljedicu.

Da i ja mislim tako jer sad mi se taj sulfat hvata odole na lim i svuda okolo,pranje vodom ne vredi,kroz par dana opet se stvori. Klemne su namazane mašću i prestalo je,taj sulfat je agresivan i nagriza ko blesav
 
samo tovatnom mascu namazes kleme i nemas brige. ja to radim pri svakoj ugradnji akumulatora na bilo sta i problema nema.
 
attachment.php

Drugar ima problem na razvodniku mu curi ulje na ovom gornjem ventilu. Sta je tu problem ili kako da se namesti ako neko zna da pomognemo coveku????
 
Sta mislite da li bi mogao taj razvodnik da se izbaci posto ne radi na tu rucicu nego na onu pored volana?
 
attachment.php

Drugar ima problem na razvodniku mu curi ulje na ovom gornjem ventilu. Sta je tu problem ili kako da se namesti ako neko zna da pomognemo coveku????

Za ovaj ne znam ali na mono bloku sam mjenjao (osovinica za kontrolu vuce ) i ima O gumicu ili O ring, one su vrlo jeftine ali bolje kupiti kvalitetnije u prodavnicama auto dijelova nego originale.
Inace gumice kad izgube elasticnost nastaje curenje.
 
Da i ja mislim tako jer sad mi se taj sulfat hvata odole na lim i svuda okolo,pranje vodom ne vredi,kroz par dana opet se stvori. Klemne su namazane mašću i prestalo je,taj sulfat je agresivan i nagriza ko blesav

Опери клемне топлом водом,пусти да се осуше,очисти стубиће и лепо све и стубиће и клемне намажи медом!
 
Не можеш ништа више да напишеш на овом форуму да се неки "паметњаковић"не наруга!

2a3ad6310208e0e31d7e6ff987f43b48.jpg

Двадесетак година сам поправљао и правио нове акумулаторе,вала толико знам!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh