MTZ Belarus

Rusvaj varijanta:
985xli.jpg
 
Fino sto se otvorila tema o remontu menjaca.Ja kad sam letos digao poklopac reduktora zec kornjaca onaj zupanik dole ima luft pola kruga dok ne potera tocak,tj luft u celom menjacu pa da znam sta me ceka..
Sremac da li su i zupcanici u kvalitetu ili prc verzija??IJa mislim da ne moraju svi zupcanici da se zamene samo oni cije se brzine najcesce koriste.?Barem kod mene tu su tri...
 
Ne znam da li su prc ili ne,navodno su ruski al aj ti znaj..
Grunt ni meni nije izbio kurslus samo je zako brujao nije izbacivao ni iz jedne brzine..al sve i jedan zupcanik je bio kvrcnut i ja nisam hteo da ih vracam takve..doduse bio dam resen da grunem pzno novaca u njega..radio sam mu kompletan remont od prednje do zadnje poteznice i stavio sve gume nove..ostalo da se ovog proleca ofarba i da kabinu sredim malo..pisem sve ovo da se ne poplasis mozda ti sem za ruke majstora ni nece trebati puno love..
 
Pitao si me za zupcanike a ovo sto si nabrojao sz lezajevi..jel tako..? Znas kako radio sam kod majstora beljina koji bi trebalo da bude medju najbiljima i sta mi je on rekao da kupim to sam mu i doneo..presao je traktor oko 400 sati i za sad je sve ok..malo je prvih 100 sati bacao ulje na izduvnu granu i auspuh a sad je ok..da su kineski delovi do sad bi se pokazalo valjda..i ovi iz agropanonke dolaze sa prc delovima..jednostavni od toga pobeci ne mozes..lezajevi za presu john deere kupljeni u res trade pisu prc..jbg..
 
Koji je tip ovog hidraulika sa slike,inace prosle god. menjao gumice ma mojim ali opet pustaju stari ima da se blokira ali kad se ugreje ipak pusta a na novijem koji nema to blokiranje menjao sam i klip koji je bio izuljan i on pusta normalno vise kad je ugrejan tako da kad se zavrsi rad na putu ka kuci svako malo moram podizati,a oba rade na poluge pored volana a pored sedista to ne fercera.
 
Tako je i meni upustao i sa novim klipom,sve dok nisam izbacio mali razvodnik ispod sedista.Sad vruce ili hladno,poluge stoje kako ih ostavis.
 
Ja sam ovih dasna kada bese malo snega radio biksnovanje klipa i novi klin.Slikacu ovih dana kako sam ja to resio....
 
Nazad
Vrh