MTZ Belarus

Društvo hvala na pomoži pronađen kvar,"neko" je pregrizao žicu,ništa opasno samo malo posla dok sam poskidao tapacirunge,ima još nagriženih žica ali samo je ova precvikana,spojio i radi. Već kada sam poskidao malo generalna da se očisti i saniraju žice.:ppozdrav:
 
Nisam imao problema ranije ,imao sam 3 mačke sve su rasterale al se potrovale jesenas (verovatno neko nešto od komšija trovao) sad sam samo sa kerovima.
 
Meni treba zbog tanjirace koja je oko 1100 kg,pa da ne mucim klip... Atila verovatno misli na bolcni klipa ispod sedista... Jer da je bolcni zajeden od kandze onda bi se lakse zakljucavala...
 
Netreba praviti toliku nauku oko toga,moze sam da zakljuci sta je......ako kandza nemoze da legne na polugu da zakljuca zato sto poluga nije dosla do kraja da bi se kandza spustila na nju onda je do potrosenosti bolcnova na klipu,uzmu se poluge rukama i dignu i kandza ce pasti i zakljucati i s tim je jasno da zbog potrosenosti bolcnova klip nemoze da savlada poluge u GMT i nemoze da se zakljuca,ako su poluge dignute propisno onda je problem u prenosnim polugama koja idu do kandze,ili je nesto zardjalo,pokrivljeno ili moze biti problem velika kolicina zemlje koja se vremenom nakupi izmedju klipa i rezervara goriva i to ometa kandzu da se spusti i zakljuca klip,sve ovo moze da se ustanovi za 2 min. u cemu je problem,obicno alat da bi se to otklonilo se zove Wap ili karcher a nekad i dva bolcna za klip
 
Ovo sto kolega danger spominje nakupljenu zemlju kod klipa izmedju rezervoara ja sam resio na vrlo jednostavan nacin. Medjuprostor izmedju blatobrana i rezervoara sam zatvorio sa svake strane sa komadima lima i od tad tamo nema nikad nista, uvek je prazno. Limovi su zasarafljeni sa samoreznim vijcima za blatobran da bi se mogli skinuti ako je potrebno vrsiti remont oko klipa ili diferencijala.
 
Onda il su bolcnovi pojedeni ili mozda cak se i popustila matica unutar klipa pa klipnjaca se neuvuce u klip do kraja,to se lako vidi tako sto se dignu poluge maksimalno i pogledaj klipnjacu dal je usla u klip do kraja ili ne.....
 
Ja sam stavljao slike kad sam menjao bolcne od klipa...... ali kod mene su se i ušice klipa bile "ojele" i postale ovalne tako da je cilindar išao kod strugara na piksnovanje i naravno nova bolcna....
Sada svremena na vreme obavezno izvadim bolcnu, pregledam , namažem i vratim.....
 
Onda il su bolcnovi pojedeni ili mozda cak se i popustila matica unutar klipa pa klipnjaca se neuvuce u klip do kraja,to se lako vidi tako sto se dignu poluge maksimalno i pogledaj klipnjacu dal je usla u klip do kraja ili ne.....

Danger je si li ti mehaničar po struci i koliko duge se već bakšeš sa rusima?
 
Komplet remont 200E,plus ako se mora menjati zupcanik ili osovina,ali lezajevi i dihtunzi 200E.pre neki dan zavrsio jednog,juce poceo drugog razklapati.
 
Nazad
Vrh