MTZ Belarus

Kolege imam rusa 920,ima 2770 radnih časova, 98. godište, ok motor. Koliko se kreću cene za ovakav traktor? Orientaciono. Hvala:ppozdrav:




Ja sam mog rusa 920 sa 1420 radnih casova,i 1999-o godiste platio 10800€ pre dve godine,pa po mojoj nekoj proceni,sve zavisno u kakvom je stanju traktor,izmedju 9000€ i 10 000€ ako je u fabrickom stanju...
0ff326de4b653b72dcae4f25dab72e2a.jpg
 
milanbelarus920 Milane posto imas dva traktora sa istim motorima,a razlicitim menjacima, koji menjac je po tvom misljenju bolji i sposobniji u raznim poljo operacijama?
 
Nisam siguran da li je tako. Posmatrao sam 952 RM 14 / 4 i 820 18/4 grbavi u oranju. U istoj parceli, sa istim plugom, 952 je bio 2x brzi od 820. Ne mislim da je tezina i sirina guma bila presudna jer gazni sloj je bio suv i nije bilo proklizavanja guma. Ne moguce je da tih 10ks igra tako veliku ulogu, pa me zanima ima li stvarno tolike razlike u radu izmedju tih menjaca? 14/4 je kasnije konstruisan i tom logikom bi trebalo da bude bolji u radu ili je samo bila poenta lepsi raspored brzina i sinhron brzine.
 
Tanjiraca je V28,zahvata 3,30m od firme "poljoexport" iz Vojke...inace radjena je po narudzbini,da budu osovine i tanjiri od vucene,i debljina greda isto od vucene,i samim tim je i dosta teza od standardne,oko 1100kg je... Idu nego sta,da ne idu ovako odavno bi bili u oglasu... :D
Da nije mozda teska za njega 1100 kg? I ja imam adutovu isto 1100 kg teska al sam morao da prepravim u vucnu jer mi 2 puta lomio nosece poluge, zvekno mi klip, procureo semenik na desnom zadnjem tocku. Moje misljenje malo je ona teska za 82.1.
 
Nisam siguran da li je tako. Posmatrao sam 952 RM 14 / 4 i 820 18/4 grbavi u oranju. U istoj parceli, sa istim plugom, 952 je bio 2x brzi od 820. Ne mislim da je tezina i sirina guma bila presudna jer gazni sloj je bio suv i nije bilo proklizavanja guma. Ne moguce je da tih 10ks igra tako veliku ulogu, pa me zanima ima li stvarno tolike razlike u radu izmedju tih menjaca? 14/4 je kasnije konstruisan i tom logikom bi trebalo da bude bolji u radu ili je samo bila poenta lepsi raspored brzina i sinhron brzine.
a postoji li neka razlika u tezini prednjeg dela na ravnom mostu? veci tockovi. pa bolje vuku. a da nepricamo o 450 kg tegova. mislim da 18/4 je bolje rasporedjen. o snazi nebih mogao puno reci. imamo dve 820-ke a razlika u snazi je neverovatna. kako i zasto to niko nezna.

Sent from my SM-G355HN using Tapatalk
 
Ma glupo za poredjenje totalno,traktor koji je tezi,gume,a i tih 10 ks se doobro oseti naspram 820....i sad ta dva porediti u oranju toootalno nerealno
 
ja sam razumeo da govori za njegove 820-ke da između njih postoji razlika u snazi
 
Ma glupo za poredjenje totalno,traktor koji je tezi,gume,a i tih 10 ks se doobro oseti naspram 820....i sad ta dva porediti u oranju toootalno nerealno


Kakve veze ima tezina ako u oranju tockovi ne proklizavaju ni na jednom ni na drugom traktoru? U kaljavim uslovima oranja normalno je da ce se akcenat staviti na tezinu i na sirinu guma. Vracamo se opet na motor/menjac.
 
a postoji li neka razlika u tezini prednjeg dela na ravnom mostu? veci tockovi. pa bolje vuku. a da nepricamo o 450 kg tegova. mislim da 18/4 je bolje rasporedjen. o snazi nebih mogao puno reci. imamo dve 820-ke a razlika u snazi je neverovatna. kako i zasto to niko nezna.

Sent from my SM-G355HN using Tapatalk

Znam ja a i 100% sam pisao o tome. Presteluj mu punjenje da donjem srafu sa zadnje strane PVP. Ako imas sluha, mozes tog slabijeg da ubodes da radi isto kao i jaci.
 
milanbelarus920 Milane posto imas dva traktora sa istim motorima,a razlicitim menjacima, koji menjac je po tvom misljenju bolji i sposobniji u raznim poljo operacijama?



Znas kako,sve zavisi sta radis sa traktorom... Na primer sa silo kombajnom bolje mi se uklapaju brzine na 920,a drugi primer za prikolicu za stajnjak bolje se uklapa 82.1... A u oranju i ja i otac imamo iste plugove,ista dubina,moji veci tockovi na 920,i samim tim vece opterecenje,i idem za pola brzine brze,a zasto,ni ja ne znam a iste su snage... Dosta njih se zali na sinhro menjac,ali ja sam prezadovoljan,ne krci ni u jednoj,salta se kao auto,a otac i stric sa njihovim 82-ojkama kad saltaju u 9-u pola sela cuje... :) 820 ima VECI izbor brzina,to stoji,ali sasvim je svejedno dal isao 5 ili 6 (ako nemam 5,dajem primer) kad je masina dobra... Sve u svemu meni je isto dal radim sa 82 ili 920 sinhro,to sto fali brzina i ne oseca traktor niti ja primecujem,nezgodno je samo za ruku kad gurnes rucicu u polozaj gde nema brzine... :)
 
Da nije mozda teska za njega 1100 kg? I ja imam adutovu isto 1100 kg teska al sam morao da prepravim u vucnu jer mi 2 puta lomio nosece poluge, zvekno mi klip, procureo semenik na desnom zadnjem tocku. Moje misljenje malo je ona teska za 82.1.


Jeste teska,i preteska,ruja ume i da se propne sa njom,ali eto do sad nista nije pucalo,samo sam na polugama prebacio u zadnju rupu (do prikljucka) da bi lakse dizao,mada 82.1 je podize kao i da ima 200kg,a 920 malo uspori dizanje na vrucini... Jedino sto sam primetio,izgleda da mi je gumica u klipu malo stradala od nje,poceo da mi popusta hidraulik...
 
Znam ja a i 100% sam pisao o tome. Presteluj mu punjenje da donjem srafu sa zadnje strane PVP. Ako imas sluha, mozes tog slabijeg da ubodes da radi isto kao i jaci.

Evo ja se nudim da ti platim sve teoskove,da dodjem po tebe i da te vratim, kolko kosta da kosta, ja ne znam i nemam sluha za to a bogami ni jedan majstor u okolini a svi toboz veliki strucnjaci..
 
Mozda se Nisam dobro izrazio,pa sam pogresno shvacen. Razlika u tezini izmedju njih je zanemarljiva, a takodje Nisam napisao da je 820 eurolux model, tj. sire gume I 450 kg tegova napred. Razlika se svodi na prednji most, motor I menjac.
 
Nazad
Vrh