MTZ Belarus

E a kvalitetan ležaj košta a u džepu Anakonda. :haha:

Hahaha Maticu...posto sada imamo i jedan "strani" traktor,kad god neki deo treba za rusa,samo se setim koliko bi takav deo kostao za taj strani-i vise mi nije skupo,jos se i cudim kako je jeftino...
 
Kupljeni, stavljeni, vozeno... Spoljni promenjeni. unutra ostali fag lezajevi, a spolja stoje valjkasti.
O konstruktoru bi se dalo itekako raspravljati, mnogo stosta on nije bio kadar izmeniti jos od 60-tih godina proslog veka pa do danas. Ali uzaludno je o tome pisati.

:osmeh: :osmeh: :osmeh:

Pa dobro si i rekao. Kakav je to konstruktor, kad se sklop koji je napravio ne menja već 50÷60 godina?!

Šalim se, nije taj ležaj on tu stavio zato što je jeftiniji, ili ga je ostalo od Staljinovih tenkova pa da se potroši, nego zato što je neko uradio obiman proračun sila koje se tu javljaju i na osnovu toga doneo odluku koji da stavi.
A taj drugi ležaj je znači FAG? E, tu si baš uštedeo... Jedino je NSK možda skuplji od njega.
Da si oba stavio FAG, služilo bi te 200 god uz adekvatno podmazivanje i ne bi imao lufta na poluosovinama.

:ppozdrav:
 
:osmeh: :osmeh: :osmeh:

Pa dobro si i rekao. Kakav je to konstruktor, kad se sklop koji je napravio ne menja već 50÷60 godina?!

Šalim se, nije taj ležaj on tu stavio zato što je jeftiniji, ili ga je ostalo od Staljinovih tenkova pa da se potroši, nego zato što je neko uradio obiman proračun sila koje se tu javljaju i na osnovu toga doneo odluku koji da stavi.

A taj drugi ležaj je znači FAG? E, tu si baš uštedeo... Jedino je NSK možda skuplji od njega.
Da si oba stavio FAG, služilo bi te 200 god uz adekvatno podmazivanje i ne bi imao lufta na poluosovinama.

:ppozdrav:


Sva 4 su bila fag, pisao sam o tome pre koju godinu, i placeni su oko 7000 ili malo vise, pa su spoljasnja dva se raspala, i tu su sad ruski valjkasti
 
Koja je onda najbolja varijanta i kombinacija tih ležajeva koje spominjete kao što je kolega mucobieno uradio ili staviti oba valjkasta i spoljni i unutrašnji?
 
po meni bolje naci buricastovaljkaste lezajeve umesto valjkastih jer trpe radialno aksijalna opterecenja vise nego valjkasti saom treba naci dimenzije
 
Danasnje gazenje snega :osmeh:

attachment.php
 
Da li mi neko moze reci karakteristike Belarusa 552,koliko konjskih snaga ima,i kako se pokazao taj traktor.
 
Da li mi neko moze reci karakteristike Belarusa 552,koliko konjskih snaga ima,i kako se pokazao taj traktor.

Rus ko rus, ima nekih 70 ks,9 brzina jer nema zec kornjacu,kardan na 540 obrtaja, i nema klapnu u usisnoj grani za lakse paljenje zimi..uglavnom ih svi prebacuju na 82ku..ubaci se reduktor zec kornjaca i digme se pumpa sa 1800 na 2200 obrtaja i to ti je to..trebala bi ici i radilica sa tegovima ali ne mora,moj ide tako od kako je jod mene vise od 10 godina..
 
Kako se pokazao u oranju,kao svaki drugi traktor,52 ks ima (38kw) akose ne varam tako kod mene u saobracajnoj,stare 52-ke su sigurno 70 ks a motor takav da se igras sa njim koliko snage oces bosista resi stvar,lako se resi i reduktor negde oko 15o evr. samo nema 1000 obr. kardana,a oranje kod mene sa 757 2 brazde 4-ta brza posto imam reduktor 30 cm prednja obavezna vuca kakvi god da su uslovi za oranje,a leopard kriva greda 5-ta ako nije klizavo ide bez prednje a imam i 82-ku tako da razliku u snazi osetim jos kako.
 
Ok..da sumiramo,nije los 552 al mu to malo fali da bude bolji..znaci 82ka..:))..jedino ne znam kad bi radili sa istim prikljuccima imali razlike u potrosnji goriva..
 
Kako se pokazao u oranju,kao svaki drugi traktor,52 ks ima (38kw) akose ne varam tako kod mene u saobracajnoj,stare 52-ke su sigurno 70 ks a motor takav da se igras sa njim koliko snage oces bosista resi stvar,lako se resi i reduktor negde oko 15o evr. samo nema 1000 obr. kardana,a oranje kod mene sa 757 2 brazde 4-ta brza posto imam reduktor 30 cm prednja obavezna vuca kakvi god da su uslovi za oranje,a leopard kriva greda 5-ta ako nije klizavo ide bez prednje a imam i 82-ku tako da razliku u snazi osetim jos kako.
A da li ti 52 više troši po jedinici površine u oranju naprimer,od 82?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ne kolko sam pratio,ali zajebano je pratiti po rezervaru kod rusa npr prijatelj sa ursusom dobio i klipicu sa podeocima i tacno meri kolicinu goriva ,inace kad orem sa 757 prosle god (kuruziste) onako vlazno i nabijeno 4-ta brza nema dima ne klizi dosta tezak za svoje ks 1800 obr. ali zaoravanje - 10.
 
vukao sam zmaj K2, sa mtz 82 iz 1977 ili 79 godine, više se ni godine nesječam, koliko sam volio taj traktor.......hehe
sa 52 kod mene viđam da ljudi redovno vuku dvoredne berače, i rade one poslove za koje nežele kidati novog rusa, branje kukuruza, tarupiranje kukuruzovine, vuča prikolica iz šume....itd
 
koja je razlika u motorima npr,d-240 i d 244,koji je u 82

- - - - - - - - - -

pusta mi hladnjak na onim sastavima gdje je pri dnu spojen sa mnogo okolo sarafa tak i na vrhu ,htio sam to zamijenit,jel se one gumice kupuju imju org il da pravim od neke gume,kako ste vi to uradili a da je posle bilo uredu, mislim ako je to ko mijenjao
 
Nazad
Vrh