MTZ Belarus

Realno bi bilo porediti traktore iste snage i istih guma. Ovako puno sitnica moze da nosi razliku.

Sent from my SM-G355HN using Tapatalk
 
Evo ja se nudim da ti platim sve teoskove,da dodjem po tebe i da te vratim, kolko kosta da kosta, ja ne znam i nemam sluha za to a bogami ni jedan majstor u okolini a svi toboz veliki strucnjaci..

Kad budem u prolazu, nije problem da se to presteluje ali posle nemoj mene da krivis ako ne budes imao sluha i za voznju pa ga spalis celog od forsiranja :D
 
Imam problem sa rusom 1025 ,nece alternator da puni jednom mi je bila u oranju spala zica sa glavnog osiguraca, onaj sto stoji izvan kabine i nisam mogao da upalim traktor, kad sam vratio zicu na svoje mesto traktor pali ali od tad vise nece da puni alternator a ispravan je, jel imao neko slican problem?
 
Šta mislite da li bi bilo puno da na 820 grbavi most stavim prskalicu od 800 l ukupne težine 1250 kg
 
Ja sa mojim grbavim 82.1 nosim prskalicu Agromehaniku 800L, ide normalno, samo kad je puna mora malo sporije da se vozi, cupka prednji kraj.
 
Moze 800 l. Ja imam agrpmehanikinu od 800 sa 15 m krilima. Kad je napunjena do kraja zajedno sa rezervoarom za ispiranje ima u njoj oko 1000 l mozda i vise. Onda Breznjev mora polako da se vozi da ne bi nesto puklo jer su prednji tockovi po malo "rastereceni" od tezine pune prskalice.
Nose kod nas i od 1200 l, ali ih jos nikad nisam video da sa punom idu na njivu. Moje je misljen je da je 1000 litara gornji maximum za iole normalnu voznju, a sve preko toga je ogroman rizik.
 
Nedavno sam uzeo rabljeni 1221 , izbacuje zivo ulje na auspuh, ne neka velika kolicina ali dok je hladan pojavi se kapljica na spoju ispusnih grana, kad su bile ove niske temperature palio sam ga na -5 ,traktor bio stalno vani , paljenje bez grijaca i startuje.

Da ne otvaram bezveze motor ,da li je moguce da je uzrok izbacivanju ulja losa turbina i kako je provjeriti ili je ipak problem u motoru. Kad motor duze radi i kad se zagrije izgara to ulje na grani auspuha pa nevidim da kaplje ali kad dodje do temperature da ulje pocne da izgara osjeti da smrdi u kabini, jer se nakupi u grani poslije malo manje se osjeti smrad izgaranja ulja. Kako nisam bas pratio opadne i nivo ulja , trebao bi testirati na koliko sati koliko gubi ulja. Usisna grana potpuno cista unutra.

Takodje tlak ulja je ok i dok je hladan motor kad ugasim treba da padne i 10-15 sekundi da se upali alarm i padne kazaljka. Po ovim siptomima bi trebao da izbacuje ulje na klipovima.
 
Ne turbo ,mislim 7,14 litara zapremina motora , cudno sa tako velikom kubikazom malo snage ali valjda tako istok radi.
Stara tehnologija. Velika kubikaza uz ne preterano veliku snagu omogucuje vecu izdrzljivost motora jer motor nije preforsiran.
Moj savet je krenuti od turbine. Ako nije ona, onda ne gine skidanje glave motora (potroseni ventili i vodjice a i gumiceventila ukoliko postoje na tom motoru), cime ces videti i stanje cilindara. Ne znam ima li dima na odusku ili iberlaufu? Ako duva dosta na njega, onda su karike i cilindri, a ako ne onda je turbina.
Postoje situacije da kada motor produva i trosi ulje a ima dosta snage i pali lagano, ali to je retko i ulje uglavnom izbacuje naodusak. Najverovatnije je turbina otisla:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh