MTZ Belarus

Moj ti savet ako si ga tek kupio da nediras nista dok u prolece nekrenu radovi i dok ga malo neupregnes da radi pa ces videti,kod rusa ume da se desi takve pojave preko zimskog perioda kad motor dugo neradi(teze poslove) i kad se upali za neka sitna pomeranja da tako malo baci ulje,al kad svane prolece i cim se upregne da radi to nestane i tokom cele sezone vise se nepojavi,takvih slucajeva je bilo dosta.....ako ti masti na sastavu dve izduvne grane onda verovatno nije turbo,turbo kad pusta onda masti izmedju turba i naglavka auspuha a ne dole,dole je iskljucivo motor(sklopovi),ako bas resis nesto preduzimati kad pocne tako da ti kaplje ugasi ga i skini komplet izduvne grane,tako ces da vidis iz koje rupe na glavi,(izduva) tera ulje i znaces koji je cilindar problematican pa ako ga i budes rastavljao znaces na kom klipu je problem(puknuta karika,zapeknuta itd...),a za pocetak prvo nediraj nego ga malo uposli da se usija motor
 
Rastavio sam mog rujkana od 1o5 ks.
trea mu puno delova,a delovi uopšte nisu tako jeftini kao sto se priča po forumu :haha:
 
Danas skinuo altenator i odneo kod elektricara da vidi sta je sa njim.Kaze,ostecen jedan namotaj na statoru.Upalo nesto i ostetilo ga. Da se to popravi kosta oko 35 evra.Gledam na sajtu "Lazoro" cena statora oko 27 evra. Sta mislite,da li kupiti nov ili srediti ovaj stari?
 
Danas skinuo altenator i odneo kod elektricara da vidi sta je sa njim.Kaze,ostecen jedan namotaj na statoru.Upalo nesto i ostetilo ga. Da se to popravi kosta oko 35 evra.Gledam na sajtu "Lazoro" cena statora oko 27 evra. Sta mislite,da li kupiti nov ili srediti ovaj stari?

Bolje ga odnesi kod nekog dobrog viklera da ti premota nego nov,jako su losi i nisu dobro lakirani i zice fiksirane i utegnute pa brzo od vibracije procese i probije namotaj
 
Danas skinuo altenator i odneo kod elektricara da vidi sta je sa njim.Kaze,ostecen jedan namotaj na statoru.Upalo nesto i ostetilo ga. Da se to popravi kosta oko 35 evra.Gledam na sajtu "Lazoro" cena statora oko 27 evra. Sta mislite,da li kupiti nov ili srediti ovaj stari?

U 'Lazaru' su teski prevaranti, bolje ih zaobidji. Pricam iz iskustva.:ppozdrav:
 
Pisao sam i ranije, ne bih da ponavljam sve do reci. Ukratko delovi koje salju su jako loseg kvaliteta (semerinzi, dihtunzi, garniture gumica), obloge kocnica koje su mi poslali nisam mogao namontirati jer su kratke. Izgovor da druge nemaju na stanju i da ce vratiti novac. Poslao sam im a od novca ni traga ni glasa. Cak su i na mob prestali da se javljaju. Posle 10 -ak pokusaja digao sam ruke. Kutije signalizacije 2 puta slali obe desne, iako sam im napomenuo da nije samo razlika u boji plastike, postarina sva o mom trosku. Krajevi spona upotrebljivani, vide se udarci cekica po njima. Na jednoj zahvaljujuci cekicu je bio i navoj ostecen. Sve to muci zivce.
 
Rastavio sam mog rujkana od 1o5 ks.
trea mu puno delova,a delovi uopšte nisu tako jeftini kao sto se priča po forumu :haha:[/QU
Odi gorane u mađu dijelovi su puno jeftiniji i puno veći izbor npr imaju u habi trgovini original,pa njihova robna marka hbr i npr ukrajinski deo i svi su jeftiniji i od rusa sa najlona

- - - - - - - - - -

evo pogledo sam ti sklop za 1025 košta 30-35e puna glava 350 e alternator 1000w 50 e cijene su sa porezom imaš pravo i na afu.Znači ako trebaš nešto više isplati se otići
 
Pa dobro jel moze da se napise koje su to firme i ugarskoj i gde se nalaze,jer ja nedavno zvao jednog lika koji donosi delove odande za alternator kaze cena 75 evr onaj slabiji mislim da je 750 w tako nesto.
 
Rastavio sam mog rujkana od 1o5 ks.
trea mu puno delova,a delovi uopšte nisu tako jeftini kao sto se priča po forumu :haha:[/QU
Odi gorane u mađu dijelovi su puno jeftiniji i puno veći izbor npr imaju u habi trgovini original,pa njihova robna marka hbr i npr ukrajinski deo i svi su jeftiniji i od rusa sa najlona

- - - - - - - - - -

evo pogledo sam ti sklop za 1025 košta 30-35e puna glava 350 e alternator 1000w 50 e cijene su sa porezom imaš pravo i na afu.Znači ako trebaš nešto više isplati se otići
daj mi link :ppozdrav:
 
www.habi.hu klikni na korpu sa strane i ući ćeš u web shop registruješ se i možeš vidjeti sve cijene i šta ima na stanju.i kod njih kad prvi put kupuješ dobiješ dodatni 10 % na svu robu
 
320e45d04aaa34cf92ad4efd413af24c.jpg
Rusija black power iz Budimpeste.

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh