MTZ Belarus

Gume za hladnjak sam ja kupio ali jos nisam montirao.
 
Ja sam kupio obe gume i gornju i donju ( indentične su) kad sam jesenas prao hladnjak samo lepo očistio spojeve postavio sve i pritegao i nema problema nepušta nigde
 
koja je razlika u motorima npr,d-240 i d 244,koji je u 82

- - - - - - - - - -

pusta mi hladnjak na onim sastavima gdje je pri dnu spojen sa mnogo okolo sarafa tak i na vrhu ,htio sam to zamijenit,jel se one gumice kupuju imju org il da pravim od neke gume,kako ste vi to uradili a da je posle bilo uredu, mislim ako je to ko mijenjao

Ja imam oba motora u dvoristu,recimo jedan ima neke gumice na ventilima a stariji nema i mozda jos po koja sitnica ka drugaciji filter goriva..vitalni delovi i sklopovi su indenticni..
 
Da ne skidam djabe sat sa traktora, mozda neko zna ovdije , onaj sat sto ima pokazivanje ulja motora, mjenjaca, zraka ,temperature. Vise malih satova u jednom velikom.Da li moze da se otvori, mislim da li ima neke vijke ili je pertlovan. Jedna kazaljka mi preskocila preko granicnika i otisla za 180 stepeni i nemoze da se vrati vise u podrucije gdje pokazuje. Da odma kazem da nije u prekidu zica ili kvar sensora vec u satu je problem.
 
Nema otvor od dole,jedino da raspertlujes obruc oko stakla(gore) pa da "probas" da ga popravis

Ma j.... cu ga a ne raspertlovat, probacu da sensor od mjenjaca spojim na onaj od zraka , prvo premjerim da vidim da li odgovara , onaj od zraka mi ionako ne treba, samo bi trebao sa vanjskim manometrom da vidim sta ce pokazivati na ovom drugom.
 
Evo i mog belarusa 2000. god 4500 r/h ,za sada bez nekih velikih problema s njim ,sitnice tipa anlaser ,kocnice itd

CKTloqo.jpg
 
Da li moze ovaj deo gde su kontrolne sijalice da se zameni? Kod mene se ove lampice kad ne sijaju skoro i ne vide,a i kad sijaju,samo se naziru...



(pozajmljena slika clana Spajki,nadam se da mi ne zamera :osmeh: )
 
pozdrav svim vlasnicima belarus

Imam jedno pitanje. Imam Belarus 82.1 iz 91 god. koji antifriz se stavlja u njega. Neki kazu da ne sipam roze koji se mesa 1:1 neki kazu sipaj zeleni - 40 sta je ciniti?
 
milanbelarus920 koja je to tanjirača sa 82.1 ,inače idu ruje kao ognjeni zmajevi:ppozdrav:
 
Tanjiraca je V28,zahvata 3,30m od firme "poljoexport" iz Vojke...inace radjena je po narudzbini,da budu osovine i tanjiri od vucene,i debljina greda isto od vucene,i samim tim je i dosta teza od standardne,oko 1100kg je... Idu nego sta,da ne idu ovako odavno bi bili u oglasu... :D
 
Kolege imam rusa 920,ima 2770 radnih časova, 98. godište, ok motor. Koliko se kreću cene za ovakav traktor? Orientaciono. Hvala:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh