MTZ Belarus

Nema prepravke,ali pojavi se aksijalni luft...ako je sa onim prc lezajem izdrzao 6 godina,sa ovim 5 puta skupljim nek izdrzi 10-tak i ok...cena pri odabiru nije bila presudna...
 
ayt3kk.jpg
 
http://www.trgo-agencija.hr/lezaj-nu-217-etvp2-fag-1.aspx jel taj

- - - - - - - - - -

Ma ne repetiramo znamo da si ti dobar čiko,a što se tiče gaća nama je svjedno mogo si i bez nji nama ne smeta

Ne znam kako su to ljudi izveli, ali ni u ludilu ne sme da ide NU ležaj. On prihvata isključivo radijalno opterećenje, dok je aksijalno slobodan.

Dok je 217 NUP sličan NJ ležaju koji sam spomenuo, on prihvata aksijalno opterećenje- ali nije predviđen za takav rad.
 
Znam dosta ljudi koji su to ugradili,ima i kod mene u mom kraju,znam coveka koji je stavio sve(4) lezaje takve,samo ih treba znati okrenuti i onda jedan drugog drze da nesetaju,ako se neko i boji ostavite unutar neki u kvalitetu kuglicni a spolja valjkasti

- - - - - - - - - -

http://www.trgo-agencija.hr/lezaj-nu-217-etvp2-fag-1.aspx jel taj

- - - - - - - - - -

Ma ne repetiramo znamo da si ti dobar čiko,a što se tiče gaća nama je svjedno mogo si i bez nji nama ne smeta

sad kad sam vido cenu kad se nisam slogiro.....
 
Imamo i mi dva traktora u fulu s tim lezajevima, postoji malo aksijalnog lufta jer nije sve na pasent, ali kad kod nas ide ici ce i kod svih ostalih.

@danger nije problem sto ce vozac se razbiti i ugruvati se, vec je teze ici sakupiti delove i traktor po ulici, jer kad bi se to desilo bilo bi lepe stete i sirom delova.
 
Ne mora isključivo biti NUP, može i NJ. Bitno je da su postavljeni kontra jedan drugom.

Ali.

To su ležajevi isključivo za radijalna opterećenja i mogu da podnesu mašala. Mogu se sa njima fiksirati vratila aksijalno, ali pri pojavi većih aksijalnih sila, valjčići zablokiraju i dolazi do klizanja umesto kotrljanja.
Sve to može i ide, ali prema literaturi nije preporučljivo zbog povećanja krutosti jer može doći do pucanja valjčića, prstenova, poluosovine; pojave metalne prašine (talog) jer se troše ležajevi usled klizanja, pojava sve većeg lufta itd...

Moj savet:

Stavite kvalitetan ležaj koji je konstruktor predvideo i ne izmišljajte toplu vodu. :ppozdrav:
 
Ne mora isključivo biti NUP, može i NJ. Bitno je da su postavljeni kontra jedan drugom.

Ali.

To su ležajevi isključivo za radijalna opterećenja i mogu da podnesu mašala. Mogu se sa njima fiksirati vratila aksijalno, ali pri pojavi većih aksijalnih sila, valjčići zablokiraju i dolazi do klizanja umesto kotrljanja.
Sve to može i ide, ali prema literaturi nije preporučljivo zbog povećanja krutosti jer može doći do pucanja valjčića, prstenova, poluosovine; pojave metalne prašine (talog) jer se troše ležajevi usled klizanja, pojava sve većeg lufta itd...

Moj savet:

Stavite kvalitetan ležaj koji je konstruktor predvideo i ne izmišljajte toplu vodu. :ppozdrav:

Kupljeni, stavljeni, vozeno... Spoljni promenjeni. unutra ostali fag lezajevi, a spolja stoje valjkasti.
O konstruktoru bi se dalo itekako raspravljati, mnogo stosta on nije bio kadar izmeniti jos od 60-tih godina proslog veka pa do danas. Ali uzaludno je o tome pisati.
 
Nazad
Vrh