MTZ Belarus

Start sprej moze da odvali radilicu,al sta moze da uradi klipovima i karikama,to sto se desilo klpovima je od losih dizni a ne od spreja/
 
Pa taj start sprej se koristi u jako maloj kolicini,a ne da sunete celu bocu u usis i da vam "odvali" radilicu mada jos nisam cuo da je nekome pukla radilica od starta od njega najpre strada glava ali ako se pametno upotrebljava traktoru ne moze nista biti!
 
Ja sam bio u firmi kada je IMT 5270 zveknula radilica i jedan klip probio blok zbog puno start spreja.
 
Sam si rekao zbog PUNO start spreja ali ako mu date samo malo da ga omirise moze godinama da pali sa njime bez ikakvih problema.Mi na primer kada palimo nikada se ne uduvava start direkt u usis vec gore na vrtloznik i to ne direktno vec onako iz dalje pa da ga traktor preko filtera uvuce u sebe i jos nismo imali problem ni sa cim ali retko kada ga i koristimo mozda na kombajn prvo paljenje sa proleca i ponekad na traktor ako ne mozemo da ga poslepamo ali bas retko.
 
Bilo da je motor ok ili los misljenja sam da treba koristiti vodu u sistemu zahldjenje . Dosta njih ce da se protivi al je sigurno za traktorske motore zdravije nasuti vrucu vodu a ako je jako ladno i dve i da pali na zub nego verglaciti i upropastiti i alnaser i akumulator ili nedaj boze odvaliti radilicu , krkana ima na svakom cosku, zarad gluposti . Ili naravno ugraditi grejac .:ppozdrav:. Na imtu se na donjem kolenu isbusi rupa i namontira neki cep i to je sva mudrost .
 
Bilo da je motor ok ili los misljenja sam da treba koristiti vodu u sistemu zahldjenje . Dosta njih ce da se protivi al je sigurno za traktorske motore zdravije nasuti vrucu vodu a ako je jako ladno i dve i da pali na zub nego verglaciti i upropastiti i alnaser i akumulator ili nedaj boze odvaliti radilicu , krkana ima na svakom cosku, zarad gluposti . Ili naravno ugraditi grejac .:ppozdrav:. Na imtu se na donjem kolenu isbusi rupa i namontira neki cep i to je sva mudrost .
Ja je koristim u jednom traktoru, ali to ce da bude do proleca kada montiram termostat i sipam antifriz. Voda i mrazevi se bas ne mirisu u sistemu za hladjenje.
Razumem ja i niske temperature i sve to, ali je.es motor ako ne moze da upali na -5C To nesto nije u redu. Zamisli da tako svaki dan sipas vrucu vodu u hladnjak od auta i tek onda palis. Debljina bloka nije uopste mala a efekat zagrevanja je svega nekoliko C i ako se ne upali voda se opet ohladi, pa ajmo Jovo na novo. I sta ako imas termostat a sipas vodu na ovim mrazevima? Jednom kolegi se tako zaledio hladnjak i umalo nije stradao motor. U ostalom cemu sluzi grejac? Za ukras ii da olaksa paljejne u zimskim uslovima:ppozdrav:
 
Na PVP ima dva srafa sa zadnje strane tj. na dekli do traktorske kabine.Donji je osiguran zicom i olovnom plombom.Koji je postupak da se povecanja punjenje goriva?
 
Jedan akumulator ne puni, a drugi puni. Nije mi jasna ona sklopka sto je izmedju akumulatora ona bi trebala da ima vise zica , odnosno kod paljenja na 24V da spoji serijski akumulatore a poslije da odspoji i puni obadva paralelno kao 12V. Ima samo 3 zice , dvije debele sa klemama izmedju aku i jednu tanku.

Da li je neko imao problema sa time.
 
Jedan akumulator ne puni, a drugi puni. Nije mi jasna ona sklopka sto je izmedju akumulatora ona bi trebala da ima vise zica , odnosno kod paljenja na 24V da spoji serijski akumulatore a poslije da odspoji i puni obadva paralelno kao 12V. Ima samo 3 zice , dvije debele sa klemama izmedju aku i jednu tanku.

Da li je neko imao problema sa time.
Ispred hladnjaka se nalazi kontrolor punjenja,to ti se pokvarilo,verovatno od vlage,nov je oko 80 e ako se dobro sećam.
 
Jedan akumulator ne puni, a drugi puni. Nije mi jasna ona sklopka sto je izmedju akumulatora ona bi trebala da ima vise zica , odnosno kod paljenja na 24V da spoji serijski akumulatore a poslije da odspoji i puni obadva paralelno kao 12V. Ima samo 3 zice , dvije debele sa klemama izmedju aku i jednu tanku.

Da li je neko imao problema sa time.

Ono što kolega spominje ispred hladnjaka ima osigurač probaj da promeniš osigurač i ako nije pregoreo jer hoće da gubi kontakt i onda ne puni oba akumlatora.
 
Jedan akumulator ne puni, a drugi puni. Nije mi jasna ona sklopka sto je izmedju akumulatora ona bi trebala da ima vise zica , odnosno kod paljenja na 24V da spoji serijski akumulatore a poslije da odspoji i puni obadva paralelno kao 12V. Ima samo 3 zice , dvije debele sa klemama izmedju aku i jednu tanku.

Da li je neko imao problema sa time.
Prvo proveri spojeve kablova ispred hladnjaka,i imas tu osigurac-hoce da pregori ponekad.tada se pokazivac punjenja ponasa drugacije,i lampica sija...
 
Koji puni, a koji ne? Ako ne puni levi onda je pregoreo osigurac na regulatoru ispred hladnjaka. Ako ne puni desni proveri osigurace i kontakte ispod haube kod grejaca.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Mozda ti je otisla jedna polovina u alternatoru posto se on sastoji od dva dela i tako svaka ponaosob tera struju u svaki akumulator zasebno. Kod mene je to bio slucaj.
 
Nazad
Vrh