MTZ Belarus

E sad dal te je razumeo zato sto se vec naudarao po desnoj ili .......je razumeo....
sto se tice saveta za ukljucenje prednje vuce nije mogao biti bolji,nadam se da ti je jasno dal moze ili nemoze da se ugradi....

Prvo koliko je meni poznato ili koliko sam ja video u praksi mtz traktori koji imaju elektro ukljucivanje imaju svi 24 volta i koriste uljnu pumpu od podmazivanja mjenjaca za ukljucivanje elektro ventila prednje vuce i blokade diferencijala. Tako da prepravljanje nekog drugog tipa traktora je ekonomski neisplativo da ne kazem nemoguce.

O terminu ukljucivanje prednje vuce ili blokade "pomocu elektronike" , da objasnimo tu elektronike kao neke kontrole moze biti samo kod ukljucivanja prednje vuce automatski ako je preveliko proklizavanje , gdje preko nekog senzora se mjeri proklizavanje prednjih i zadnjih pa dolazi kod ukljucenja. Kod prinudne prednje vuce ne treba elektronika samo elektrika odnosno prekidac i elektro ventil:)

A prinudni nacin je moguce napraviti preko ukljucivanja elektro ventila ili "elektronski" kako ga ovdje neki zovu. Ako na traktoru postoji vec postojeca instalacija a koja je "vani" odnosno kojoj se moze prici i napraviti prepravka na elektro nacin ukljucivanja prednje vuce ili blokade ne bi trebalo biti problem kod prepravke.

Vecina elektro uljnih ventila rade na 24 volta , prvo morate imati 2 akumulatora. Treba pogledati sta vam treba od crijeva i koje spojnice idu. Takodje vam treba uljni elektro ventil odredjenog protoka, da moze da radi sto vama treba metalna ploca na koji je namontiran itd. , vecinom koriste pumpu podmazivanja mjenjaca, koliko je meni poznato kod mtz-a koji koriste elektro ventile za ukljucivanje.

Treba da znate da spojite odgovarajuci elektro ventil kako treba na postojeci sistem.

Treba vam prekidac i nesto zice da spojite elektro ventil. Sad ono najvaznije treba vam znanje kako da to napravite:haha:.

Da li je isplativo sumnjam, znam traktore kod kojih je starija verzija ukljucivanje preko ulja ali ventil se ukljucuje preko sajle a kod novijeg tipa ventil je skuplji elektro pa se ukljucuje preko prekidaca.

Postoje tu sad problemi kod blokade , jer elektricno ukljucivanje ima induktivni senzor koji kod skretanja treba da iskljuci blokadu i ukljuci kad se izravnaju tockovi, mehanicki je to drugacije rjeseno.
 
Prvo koliko je meni poznato ili koliko sam ja video u praksi mtz traktori koji imaju elektro ukljucivanje imaju svi 24 volta i koriste uljnu pumpu od podmazivanja mjenjaca za ukljucivanje elektro ventila prednje vuce i blokade diferencijala. Tako da prepravljanje nekog drugog tipa traktora je ekonomski neisplativo da ne kazem nemoguce.

O terminu ukljucivanje prednje vuce ili blokade "pomocu elektronike" , da objasnimo tu elektronike kao neke kontrole moze biti samo kod ukljucivanja prednje vuce automatski ako je preveliko proklizavanje , gdje preko nekog senzora se mjeri proklizavanje prednjih i zadnjih pa dolazi kod ukljucenja. Kod prinudne prednje vuce ne treba elektronika samo elektrika odnosno prekidac i elektro ventil:)

A prinudni nacin je moguce napraviti preko ukljucivanja elektro ventila ili "elektronski" kako ga ovdje neki zovu. Ako na traktoru postoji vec postojeca instalacija a koja je "vani" odnosno kojoj se moze prici i napraviti prepravka na elektro nacin ukljucivanja prednje vuce ili blokade ne bi trebalo biti problem kod prepravke.

Vecina elektro uljnih ventila rade na 24 volta , prvo morate imati 2 akumulatora. Treba pogledati sta vam treba od crijeva i koje spojnice idu. Takodje vam treba uljni elektro ventil odredjenog protoka, da moze da radi sto vama treba metalna ploca na koji je namontiran itd. , vecinom koriste pumpu podmazivanja mjenjaca, koliko je meni poznato kod mtz-a koji koriste elektro ventile za ukljucivanje.

Treba da znate da spojite odgovarajuci elektro ventil kako treba na postojeci sistem.

Treba vam prekidac i nesto zice da spojite elektro ventil. Sad ono najvaznije treba vam znanje kako da to napravite:haha:.

Da li je isplativo sumnjam, znam traktore kod kojih je starija verzija ukljucivanje preko ulja ali ventil se ukljucuje preko sajle a kod novijeg tipa ventil je skuplji elektro pa se ukljucuje preko prekidaca.

Postoje tu sad problemi kod blokade , jer elektricno ukljucivanje ima induktivni senzor koji kod skretanja treba da iskljuci blokadu i ukljuci kad se izravnaju tockovi, mehanicki je to drugacije rjeseno.


Ma ja sam mislio kolega da ulje za vucu uzmem sa dovoda za blokadu,sve sam smislio nego me samo muci mehanizam koji ce pokretati polugicu za ukljucenje,a ukljucenje bi bilo na obicnu slavinu kao i blokada sto se ukljucuje... Zbog toga sam jednom prilikom pitao koliko li ima pritiska u instalaciji za blokadu...
 
Prvo koliko je meni poznato ili koliko sam ja video u praksi mtz traktori koji imaju elektro ukljucivanje imaju svi 24 volta i koriste uljnu pumpu od podmazivanja mjenjaca za ukljucivanje elektro ventila prednje vuce i blokade diferencijala. Tako da prepravljanje nekog drugog tipa traktora je ekonomski neisplativo da ne kazem nemoguce.

O terminu ukljucivanje prednje vuce ili blokade "pomocu elektronike" , da objasnimo tu elektronike kao neke kontrole moze biti samo kod ukljucivanja prednje vuce automatski ako je preveliko proklizavanje , gdje preko nekog senzora se mjeri proklizavanje prednjih i zadnjih pa dolazi kod ukljucenja. Kod prinudne prednje vuce ne treba elektronika samo elektrika odnosno prekidac i elektro ventil:)

A prinudni nacin je moguce napraviti preko ukljucivanja elektro ventila ili "elektronski" kako ga ovdje neki zovu. Ako na traktoru postoji vec postojeca instalacija a koja je "vani" odnosno kojoj se moze prici i napraviti prepravka na elektro nacin ukljucivanja prednje vuce ili blokade ne bi trebalo biti problem kod prepravke.

Vecina elektro uljnih ventila rade na 24 volta , prvo morate imati 2 akumulatora. Treba pogledati sta vam treba od crijeva i koje spojnice idu. Takodje vam treba uljni elektro ventil odredjenog protoka, da moze da radi sto vama treba metalna ploca na koji je namontiran itd. , vecinom koriste pumpu podmazivanja mjenjaca, koliko je meni poznato kod mtz-a koji koriste elektro ventile za ukljucivanje.

Treba da znate da spojite odgovarajuci elektro ventil kako treba na postojeci sistem.

Treba vam prekidac i nesto zice da spojite elektro ventil. Sad ono najvaznije treba vam znanje kako da to napravite:haha:.

Da li je isplativo sumnjam, znam traktore kod kojih je starija verzija ukljucivanje preko ulja ali ventil se ukljucuje preko sajle a kod novijeg tipa ventil je skuplji elektro pa se ukljucuje preko prekidaca.

Postoje tu sad problemi kod blokade , jer elektricno ukljucivanje ima induktivni senzor koji kod skretanja treba da iskljuci blokadu i ukljuci kad se izravnaju tockovi, mehanicki je to drugacije rjeseno.

Sve si ti to lepo objasnio oko prekidaca i ventila i elektronike i elektrike,al ovde se neradi o instalaciji hidraulike i elektrike da se poveze vec o mehanickom nacinu spajanja prenosa pogona od menjaca prema prednjem mostu da bi prednja vuca radila,kod modela do 1025 je mehanicki gde se polugom iz kabine uzube dva zupcanika i napravi se veza(u bocnom reduktoru koji je predvidjen za to) izmedju menjaca i prednjeg mosta preko kardana itd.....kod 1025(koji nema bocni reduktor za prednju vucu nego je sve u menjacu) pa nadalje po modelima sistem ukljucenja prednje vuce radi na slicnom principu multipovera,ima lamelice u menjacu slicne kao u kucistu medju oslonca od 820 zatim karike i klipic koji kad elektro ventil pusti ulje sabije lamelice i napravi vezu menjaca i prednjeg mosta preko kardana,tako da mehanicki je NEIZVODLJIVO sistem od 1221 povezati na 820......
 
Malo prije pogledao i svi hidraulicki elektro ventili rade na 12V a ne 24V kako sam ja napisao(iako je industrijski standard 24V a i imao sam prilike vidjeti na jednom traktoru hidraulicke elektro ventile koji rade na 24V), takodje i elektro ventili od elektronske kontrole hidraulika rade na 12V mtz koji to imaju.

Takodje neki modeli 1221 mislim sa dajcovim motorom imaju kontrolu kardana preko elektro ventila dok ostali imaju polugu kojom kontrolisu hidraulicni ventil i u ovom slucaju bi se mogao prepraviti na elektro ali ne vidim svrhu.

Tako je danger ako ima taj dio mehanicko ukljucivanje prednje vuce a ne hidraulicko nista od elektrifikacije.
 
WP_20151224_12_32_58_Pro.jpg

E ovo je kvalitetan i pravi filter... jos uvek ima nekoliko zaliha koji su dosli uz traktor...danas zamenjen filter hidraulike...
 
99' je to mozda bio kvalitet,danas on spada u 2/3 klasu.......prva ugradnja je u malo drugacijoj kvaliteti,al daleko od toga da nemoze da posluzi......sad ces reci da opet imam nesto protiv tebe:osmeh:
 
Imam i ove za hidrauliku i za gorivo i za vazduh filtere,i mnogo bolje mi deluju ovi '99,nego ovi kod "elkom-a" 2014-to... :D na pogled ulivaju vise poverenja da bolje filtriraju... Necu reci,ne brini.. :D nego me posavetuj gde imaju bolji od ovih za kupiti jer su mi zalihe pri kraju? I gde mogu nabaviti gumice za cilindar blokade?
 
Voleo bih da me posavetujete nesto? Imam u planu kupovinu novog traktora. Ja mislim da je najbolje da kupim belarusa, jer je najeftiniji za odzavanje i od ostalih je dosta jeftini. Sada je ta jeftinost mozda i problem da je dosta los. Posto nemam iskustva sa njima, zamolio bih vas da mi kazete nesto o Mtz 1221.3 MB i Mtz 1221.3. Kakvi su, kolika potrasnja, da li imaju nekih problema, kakva su vasa iskustva? Bas sam duduk za njih i ne znam nista o tome. A ovde ima bas puno da se cita, a nemam bas vremena. I naravno razlike izmedju njih i cene njihove. Hvala unapred :D
 
Jel kupovao skoro neko distancere za udvajanje tockova za ruju? Koliko kosta i gde su najjeftiniji?
 
Kako se pokazao onaj grejac sto se ugradjuje u blok na mtz traktore fabricki za njih jel on bese na 220v?Koliko mu treba da zagreje blok tj tecnost i koliko je dugotrajan?

Jel vremenska prognoza javlja da ce biti ispod -40C kad ti treba taj grijac za ulje?

Odavde otislo nekoliko da radi u kanadu pa cujem da imaju nesto slicno i na automobilima.
 
Mislim da taj ne greje ulje,nego vodu u bloku,sa njom i blok naravno.Po meni bolje kad bi ulje mogao u karteru zagrejati,gusto ulje zimi je najveci krivac tezeg paljenja,po meni :).
 
Kako se pokazao onaj grejac sto se ugradjuje u blok na mtz traktore fabricki za njih jel on bese na 220v?Koliko mu treba da zagreje blok tj tecnost i koliko je dugotrajan?
Ja ga imam vise od tri godine, koristim ga kad temperatura padne ispod deset stepeni, ostavim ga ukljucenog od 15-30 minuta u zavisnosti od temperature, traktor pali na dodir kljuca, nema nikakvog verglanja.
 
kako se ukljucuje blokada na 82 92 godiste u kabini nema nikakvih poluga ni rucica sto lice a ukljucivanje bloade?
na kolko mu se steluju ventili

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Photo0295.jpg
 
Radio pumpu i dizne pre neki dan,drugi traktor.
[video]https://youtu.be/x6xY-TZe35k[/video]
 
Nazad
Vrh