Motorne testere

Da li jos uvek moze da se nadje nova stihl 461?
Moze ali je proces zeznut,ceka se i cena joj je veca.Moras ovlasceni Stihl diler da posalje upit glavnom distributeru za ovaj model i onda se trazi u kom delu sveta je ima i da li je moguc transport za Srbiju.Bolja ti je opcija Stihl MS 462.Otklonili su joj nedostatke 2022g. zbog kojih je dolazilo do pregrevanja i pucanja klipa i sad je prava stvar.
 
Za razliku od MS 361 koja još uvek može da se nađe...što se tiče "promašenih " serija tu je MS 441, koja je važila sa naslednicu "kraljice šume" MS 440 (044)
 
Moze ali je proces zeznut,ceka se i cena joj je veca.Moras ovlasceni Stihl diler da posalje upit glavnom distributeru za ovaj model i onda se trazi u kom delu sveta je ima i da li je moguc transport za Srbiju.Bolja ti je opcija Stihl MS 462.Otklonili su joj nedostatke 2022g. zbog kojih je dolazilo do pregrevanja i pucanja klipa i sad je prava stvar.
Ja sam cuo da je bilo dosta problema sa 462 i zbog elektronike
 
Imam MS 441, mada mi ovde sekaci iz sumske uprave kazu da

Ja sam cuo da je bilo dosta problema sa 462 i zbog elektron

Imam MS 441, mada mi ovde sekaci iz sumske uprave kazu da je bolja 461
441 obicna se dobro pokazala,a sa elektronskim karburatorom je bilo jako puno problema.Mnogi je ne vole jer je zeznuta za popravku ali znam dosta ljudi koji rade sa njom i imaju samo reci hvale.Inace 441 je ukinuta jer je na njenoj platformi izvedena 462
 
Skoro sam kupio Stihl MS 230
Za vikend je imala vatreno krštenje.
Imao sam problem sa popuštanjem lanca. Na svakih 20-25min sam morao da se zaustavim i dotegnem lanac. Nije mi prva motorka i sigurno sam stegao lanac kako treba. Takođe imam utisak da više troši ulja za lanac.
Zanima me da li ima neko štelovanje za ove stvari ili ipak moram da reklamiram motorku.
Ne bih da je reklamiram još koju nedelju. Treba mi narednih dana :)
 
Једном сам купио ланац и то у овлашћеној радњи на зеленом венцу, тај није могао да се затегне. Можда ланац не ваља.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
To mi nije palo na pamet.
Imam još jedan lanac (rezervni), ali kupljen isto u STIHL radnji. Nisam ga probao.
Videću ovih dana da kupim još jedan lanac, drugog proizvođača.
Hvala na savetu
Ovaj diler za STIHL tvrdi da ne stežem deklo dovoljno. Ali nisam blesav, nije mi prva motorka.
 
Dali se tebi tegli lanac ili se mac vrati pa se olabavi,nije isto

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Probaću to sa promenom lanca. Danas ću da kupim drugog proizvođača.
Ali ja na svakih pola sata moram da otpustim deklo i zategnem mač, lanac se toliko popusti da hoće da spadne.
To je nezgodno i za reklamaciju. Ko će pola sata da radi sa motorkom da bi utvrdio da li se otpušta lanac.
Ima još jedna stvar. Ovih dana uglavnom krčim tanje šiblje pa možda i to ima uticaja. Ni sam ne znam...
 
Или превише хода између мача и рукохвата. Проветити опругу испод, може да се деси да није затегнута, онда може доћи до овакве ситуације.
 
Probaću to sa promenom lanca. Danas ću da kupim drugog proizvođača.
Ali ja na svakih pola sata moram da otpustim deklo i zategnem mač, lanac se toliko popusti da hoće da spadne.
To je nezgodno i za reklamaciju. Ko će pola sata da radi sa motorkom da bi utvrdio da li se otpušta lanac.
Ima još jedna stvar. Ovih dana uglavnom krčim tanje šiblje pa možda i to ima uticaja. Ni sam ne znam...
Prvo utvrdi da li ti se lanac isteze ili se otpusti zatezac. Kad zategnes lanac kako treba, skini poklopac i zabelezi kako stoji zatezac ili premeri da znas. Kad se toliko otpusti lanac da ce da spadne kako kazes, onda skini ponovo poklopac i vidi u kojem je polozaju zatezac, da li je isti ili se pomerio.
 
Oni kao navode da u fabrici vec spanovan(bar stihl) kako bi se manje istezao ali uopste dok je nov cesce treba zatezati,posle se smanji potreba...kad secem neko granje u ram stavim stariji\potrosen lanac jer lako drvo te skace\trza.Ne isplati se nov lanac za te radove.
 
Ma nije to do istezanja lanca. Da se toliko isteže izgubio bi korak i počeo da preskače posle 3m drva.
Ima isti problem na Villager testeri, ali mislim ajde nije kvalitet neki pa zbog toga na već Stihlu ne bi smelo da se dešava.

Što neko reče treba očistiti od ulja delove koji dolaze u kontakt sa mačem i drže ga na mestu. Ne bi bilo loše i nekako ih naprviti rapavijim da bolje hvataju mač.
 
Nazad
Vrh