Motorne testere

Ja imam 020t i odusak je iza filtera za vazduh sa leve strane vidi se crevce
 
ms180 nece da upali, zamenio svecicu upalila, kratko radila i ugasila se, skinem novu svecicu ona mokra, sta li je u pitanju
 
Ako je radila kako treba do sad, nemoj pokusavati sa stelovanjem karburatora, prvo ispitaj svecicu, nema veze gde je kupljena.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Svećice su danas jako loše tako da je sasvim moguće da odmah crkne.
Moguće je još da bobina ili struja nije u redu. ali to ćeš da vidiš kad staviš drugu svećicu i proverš da li baca varnicu. Jel si upšte proverio da li te svećice bacaju varnice van stubline?
Ako bacaju onda je nešto oko karburatora. Najverovatnije mebrana.
 
Zanima me ako je polomljen jedan yub na lancu dal moze on da se isturpija skroz a ostali da se naostre i tako da se koristi ili mora nov.U pitanju je elekricna vilager
 
dobio sam ovo za motorku mešavinu jel vajla to ćemu ili oma da bacim
viber-image-2024-09-11-16-43-08-601.jpg
 
ja bez obzira koje je ulje (stihl,briks,sa nis-a) u dvotaktne motore uvek sipam 1 dl na 4 litre benzina i nikad nisam imao problem sa masinama....
 
Iskoristio sam u četvrtak lepo vreme i posekao još dve prikolice drva...centralni događaj dana bio je i obaranje jednog bresta (imao oko 80 cm u prečniku), napunio jednu i počeo da puni i drugu prikolicu...drugu dopunio sa par bagrema...ostalo je da se poseče za još jednu prikolicu, ali nisam stigao...put je dugačak i na par mesta rizičan jer se blato tada još nije prosušilo, ...sekle H 357 i OM 411





U ramove sekla H390



 
Zaboravih da napišem da smo (moja firma) ove cele nedelje na terenu i angažovani smo u Štajerskoj (Steiermark) u Austriji po manjim mestima na otklanjanju štete od nevremena koje je bilo od petka do nedelje).Uglavnom polomljeno granje i izvaljena stabla...Videh danas jednog malog Jonsera kod jednog dede...Ima i aku testeru, pa bi ovu prodao...Još se misli, jer ovo nevreme je pokazalo da mu ipak treba i jedna i druga, javiće...tamo smo do ponedeljka, pa možda i padne neka kupovina ako ne zacepi neku cenu.
 
Ja ti predlažem da izmeš i Akku u svoju kolekciju.
Kod mene pored benzinjara i velika i mala Makita (Dolmar).
Veruj da će ti se svideti za mnoge stvari.
 
Dođoh kući...brzo se dogovorio sa čovekom u vezi testere...definitivno ostaje na aku alatu.Testera je bukvalno nova, jako malo radila...U pitanju je najmanji Jonser CS 2234, insistirao je da uzmem i ključ, kanister i litarsko pakovanje STIHL ulja koje je kupio kad i testeru...to dovoljno govori koliko je radila...prvi mač i prvi lanac, naravno..sve to za 90 evra.Nova je nešto preko 200 evra, ali sam brend Jonsered se više ne proizvodi pod tim imenom...ugovor na ime i ostale stvari istekao je 2022. godine.(podatak sa net-a)





 
Nazad
Vrh