Motorne testere

Zamenio bi klip na tomos/husqvarni 66. Sta preporucujete?

Otac mi rece da je jednom menjan klip, nije orginalan. Menjan je 99 god. 50mm je i otvoren je.
Testere je iz 85 god.Cilndar je 5034479 , gilardoni 3.

Cilindar i karika su ok ali klip je pohaban.

https://www.msjoker.rs/prodavnica/r...266-268-fi-50-mm-bolcna-12-mm-otvoren-meteor/

https://motobikeshop.rs/sr/product/klip-h-66-266-268-fi-50-mm-bolcna-12-mm-otvoren-meteor

https://www.tehnomotornis.rs/delovi...68 50 mm (PC1646B),otvoren,1 karika Huskvarna

Ovi bi trebalo da pasuju ?
 
Karika je kao nova kao i njen kanal. Cilindar je ok nekoliko sitnih plitkih ogrebotina, nista strasno. Jedva se osete pod prstom.

Klip ima nekoliko dubljih kanala koja zadiru za nokat, ni pre nije imala nesto kompresije.
 
Zatrpase nas kineskim delovima.
Mislim da je trenutno meteor best bay.
Kvalitet je daleko od originala ali bolje i ne postoji na nasem trzistu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Stavi kariku u cilindar pa mi ovde napiši koliki je zazor između krajeva.
Izmeri špijunima, ili kako već možeš.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pa valjda je normalno da ce se dodirivati.
Mirosti ti je lepo objasnio, ubacis kariku u cilindar horizontalno isto onako kako deluje na cilindar dok se nalazi u klipnom kanalu.
Tad izmeris taj zazor, (nije moguce da ga nema kad je vec klip los i motor radio) mada po meni to je gubljenje vremena, karika ide nova sa klipom uvek.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
E nisam skinuo kariku, ionako ide ide nova sa klipom u kompletu.Idem da potrazim u ks mada verujem da nema, verovatno cu morati da porucim.
 
E nisam skinuo kariku, ionako ide ide nova sa klipom u kompletu.Idem da potrazim u ks mada verujem da nema, verovatno cu morati da porucim.
Pa naravno da ide u kompletu. Ko još stavlja stare karike na novi klip... mislim ... Miksane sine... ponekad malo voliš da trolneš i ti. :) Al nema veze. Bitno nas motivišeš na debatu.
Znači da uzmeš nove karike jednog prizvodjača i staviš na klip drugog dobra je verovatnoća da neće bit baš kako treba. Mislim naravno na ove jeftine klipove na koje uglavnom nailazimo. Nije njim ništa 2-3 desta gore dole. Dešavalo mi se da za apenca kupim 39 klip, a on više paše na 38,5.
 
Za kariku sa naveo da izgleda kao nova ne da cu da je koristim umesto nove koja dolazi uz klip. Nisam tolko lud.
Cisto iz radoznalsoti sam izmerio danas zazor karike kada sam je ubacio u cilindar. 0.40 je
 
Mozda jer nije profi model...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ta ms 310 i meni nekako neodredjen model...ne deluje nesto privlacno,mozda je i dobra nemam pojma ali radi primera ako bih planirao kupovinu do nekog tog cenovnog ranga ms 310\260 pre bih doplatio 15000\10000 i uzeo ms 361.
 
Pozdrav svima,imam partnerku staru 650,interesujeme zasto presisava karburator,a zamijenjene membrane,ociscen u ultrazvucnu kadu i nigdje ne pusta ,zatvorim dizne i on ponovo ubaca gorivo,a probao sam na drugi komsije karburator i upali samo nece da radi fino
 
Nazad
Vrh