Motorne testere

Imam testeru staru 1 god i na njenoj svecici pise Husqvarna.
Potpuno ista takva se prodaje u radnji, (ovlascen servis) za 400 ili 500din.
Da li oni proizvode svecice ili samo rebrendiraju i prodaju pod svojim imenom, ne znam.
'99 smo kupili novu H61 ali se ne secam koja je svecica bila tad.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Verovatno mislis na Sladjana Rakica. Jedva da ga poznajem tj tog dana sam prvi put popricao sa njim.
Znam da je trenutno opozicija, sto mi je odmah jedno veliko plus. Znam da daje dosta sebe i da odrzava ovaj eko park godinama, znam da su mu nudili novac za ova oborena stabla jer sam bio tu, ali nije hteo ni da cuje i rekao je da moze samo zamena za kukuruz.
Tako da iskreno nisam cuo za bilo koju neku malverzaciju oko njega.

Pa kad ceo dan provedes na plazi, i tek uvece krenes da vozis sa dvoje male dece itd, kad ubijes toliku kilometrazu, moras doci kuci umoran.
Dotični doveo SNS na vlast u Kragujevcu, pa kad ga ostavili na ledini onda postao opozicija :)
 
Jel ima neka caka kako razlikovati original Stihl od kopija ?
Nasao sam u oglasima neku polovnu, kao nova sa racunom. E sad koliko verovati racunu i papirima.
 
Kod originala na svakom delu treba da ima zig Stihl.
Uradili su dobro kopije i ko nije imao mnogo dodira sa originalom moze da natrci.
Ako ima papire, racun i garanciju, ne bi trebala biti kopija jer kopije nemaju garanciju i retko se prodaju u radnjama, to ide sve ispod ruke i preko neta.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Najverodostojnije kopije su ove tzv "turske"...uglavnom ih prodaju u Raškoj i N.Pazaru, ali ima ih svugde...90% njih naznači da je u pitanju kopija, a i sama ceba koja je skoro 70% niža govori o tome.Veoma dobro su iskopirane, ali kvalitet plastike je ono što se prvo prepozna.Najviše kopirani modeli kod STIHL-a su MS 180. MS 250. MS 260 i MS 381, kod Husqvarne je to H365 i H372xp.
 
Koji mač 45 cm za MS 290 uzeti?
Na starom kanal 2,0 mm, vođica lanca 1,3 mm, 15 godina samo lanci menjani, mač ponekad poravnat i rotiran.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ako nadjes u originalu rolomatic e,on je 3/8 1.3mm 40cm trebalo bi da je izmedju 3500 i 4000 dinara.prolinetech,mastetmax,mustang i sl zaobidji,razlokace se brzo jer se ne prave od kvalitetnih materijala i ne daj boze da rokne u radu ako naidje na neko opterecenje. Lanac- ps 3,c7,rs.... zavisi od potrebe ali uzmi kvalitet,ne stedi.
 
Zar nije kanal na fabričkom maču 1,6 mm i 45 cm dužine? Zašto staviti kraći mač sa užim kanalom?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li ima neki dobar set da izvadim polomljeni sraf na testeri puko, onaj koji drzi onu belu plastiku izmedju cilndra i karburatora.
Ovi moji sekli vuklo fals vazduh dobro ga nisu stopili.
 
Dejan 351,jeste li kupili torbe za testere ili ste ih dobili uz kupljene masine? Meni su dali kutiju onu plasticnu ali me je zao da je nosim i da mi ne pukne,ovo deluje kao super ideja u slucaju pogorsanja vremena ili ako se prolazi kroz neke barustine.
 
Tehnomarket iz leskovca ima one torbe od neoprana ili kako se vec zovu a ima ih i u SBG,prava stvar morace da padne pazar bar za jednu testeru. Svaka cast Deki!
 
Big te Dejane svaka cast na arsenalu.
Za ono sto sam trazio motorku,nasao sam kombinaciju i isao je decko sa MS 651 mislim da je oznaka. Decko nosi samo nju, kaze nije velika zgodna za sve. 😁
 
Dobitna kombinacija je makar 2 testere,teza tj jaca i neka laksa za tanje stvari i krakove...dok njih sve iseckas i jos ocistis grancice na njima sa velikom ima da se iscimas-ovako samo menjas po potrebi.
 
Ima li ko neke pismene dimenzije metalnog rama za secenje metarskih cekija a da pritom bude optimalan za secenje kako 2 tako i 3 reza to jest 25 i 33 cm duzinu ?
 
imam problem na viladzer testeri. zamenio sam dihtunge, semeringe, prirubnicu, creva nov karburator ali imam problem koji se jos nije desavao. Kad je upalim pod gasom prima gas odlicno, u drvetu sve super ali oce da se ugasi na leru kad je malo duze pustim, takodje, isisa mi svo gorivo iz one pumpice. Da li mi neko moze pomoci u cemu je problem?
 
Nazad
Vrh