Motorne testere

Jebes ga 28000 din Nova stil 180 i miran imas garanciju par godina za 4000 din od 200 e, ako ne nadjes neku babu da je sekla grancice za teglu da pretisne krastavac gledaj novu
 
Uhh, i ja volim novu testeru često ih posmatram iz izloga u obližnjoj radnji. Ali iskreno ne bih dao mom ocu novu stvar jer će je ubrzo upropastiti, on je jedna od onih osoba koja zna sve na svetu. Toliko je pametan da je izbušio vazdušni filter na staroj testeri(kinez) jer mu je neko rekao da će tako bolje da seče 🤦🤦
Prvi komšija koji je umro pre nekih 4-5 god je koristio neku Huqvarnu, 345 354 tako nešto. On je bio sušta suprotnost mom ocu, bio je jako pedantan sa testerom. Njegova kćerka ranije nije bila zainteresovana da je proda, ali možda su se predomislili. Testera je u dobrom stanju, možda je samo treba srediti/razraditi. Od ostalih ponuda u mom mestu, prodaje se stari tip Husqvarne 61 ali je baš polupana spolja.
 
Ima svačega na tržištu...ali ako uspeš da u moru kinezarije nađeš original STIHL ili Oregon on je između 2100 i 2300.00 din.Pogledaj samo kojii korak lanca imaš na njoj...
 
Javio mi se kasnije vlasnik servisa lokalni, mislio sam da je na moru. Idem do njega da mi naostri stari i da kupim novi za rezervu.
Ono gledao onlajn pa nemam pojma nista. Hvala na pomoci.
 
18-ica je moja, ova je od onog drugog tate.
Prevelika je, teska nije za mene neiskusnog i neman jednostavno potrebe za tim.
Sad u servisu gledam 211 onako nije losa, sta bi tu doslo kao optimum mozda 23 ? Majstor mi kaze skroz razliciti motori su 21 i 23.
 
ms210, 230 i 250 su u potpuno istom kućištu, samo se motori razlikuju. U toj klasi ja bih uvek preporučio ms250 jer je najjača.
Takođe, smatram da su ti klasični motori bolji po dosta aspekata. ms211 je fina testerica, ali je nova konstrukcija motora i teško može nadživeti recimo ms210.
 
Mozda nekom pomogne,na primer za 3\8 korak preporucena je 13\64 ili 5,2mm turpija-moze i do kraja sa njom(i vecinom je tako svacena preporuka) ali posle pola zuba ili nesto vise kad se ostri vise se dole gura pa malo kaci i lanac sto nije tako opasno ali bez obzira na to ono fabricko `C` bude tuplje jer kako se zub smanjuje vise turpija nadvisava pa stoga treba preci na turpiju manjeg koraka tj 0.325 3\16 ili 4,8m gde se opet dobije `C` vise nalik fabricnom na pocetku zuba.Naravno i bolje sece.
 
Meni treba nesto za stepen jace od ms189 i dosta slabije i lakse od ms290 koja me ubi juce i od jutros. 😁

Slažem se sa preporukama koje si dobio. Nekoliko dana sam radio sa MS 230 i paralelno sa MS 180. Moj utisak iz rada je da je MS 230 za 25% jača, veća i teža testera. Obe testere su bile nove. U tom momentu je bila 40% skuplja od MS 180.

FpcX1QO.jpg
 
Sad realno ni svecicu ne menjam.
Na pozajmljenoj ms290 danas u radu poceo benzin da curi dok radi i to curi da onog dekla koji se skida da se pridje svecici.
 
Ovih dana je moj Kragujevac pogodilo nevreme, kao i ostatak Srbije.

U petak sam se vratio sa mora, i onako nikakav i umoran, videh apel da su potrebni volonteri za uklanjanje stabala oborenih vetrom, u eko parku Ilina Voda, a to je zapravo mini zooloski vrt.
Istog dana kada sam stigao sa mora, spremio svu opremu i obe testere i vec u subotu ujutru otisao da pomognem. Tamo su u 95% bili volonteri koji nikada u ruke testeru nisu uzeli, a sa testerom se javio samo jedan stariji gospodin sa uzasno tupim lancem, pa je muka pala na mene.

Pevale su testere ceo dan. Umoran sam kao pas ali mi je i srce puno. Svako kada da svoj mali doprinos, na vagi je to puno.
Evo par fotki sa facebooka koje sam sada video. Ovaj jasen je bio lep poduhvat, pogotovo kada je bila bezbednost mene a pogotovo ostalih volontera.











Marko , jel ta ptica kubicira drva , il se lagano udaljava kad je vidjela ko radi ? :osmeh:
 
Ovih dana je moj Kragujevac pogodilo nevreme, kao i ostatak Srbije.

U petak sam se vratio sa mora, i onako nikakav i umoran, videh apel da su potrebni volonteri za uklanjanje stabala oborenih vetrom, u eko parku Ilina Voda, a to je zapravo mini zooloski vrt.
Istog dana kada sam stigao sa mora, spremio svu opremu i obe testere i vec u subotu ujutru otisao da pomognem. Tamo su u 95% bili volonteri koji nikada u ruke testeru nisu uzeli, a sa testerom se javio samo jedan stariji gospodin sa uzasno tupim lancem, pa je muka pala na mene.

Pevale su testere ceo dan. Umoran sam kao pas ali mi je i srce puno. Svako kada da svoj mali doprinos, na vagi je to puno.
Evo par fotki sa facebooka koje sam sada video. Ovaj jasen je bio lep poduhvat, pogotovo kada je bila bezbednost mene a pogotovo ostalih volontera.











Bolje da si odmarao, nego što si lošem čoveku pomagao :D Tu u okolini ih ima bar 5-6 koje ja znam, a da rade šumu ali ih nešto briga da pomognu :D

Jel dao gospodin bar 'ladno pivo :D
 
Nazad
Vrh