Motorne testere

Nzm sta hoces da kazes.
Jel nije radilica i lezaji u metalnom kucistu?
Na Husq sa plasticnim kucistem znam da hoce lezaj da se okrene, ovde kod 180 je bar to iskljuceno...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Naravno.
Postoji cak model 460 Rancher 60cm³ plasticara.
Navodno ta serija 4xx je hobi program.
a6594d2d7c6f2c786dfb96aeb4ca7ab0.jpg

Iz profi programa najmanja je 545 sa 50cm³, ne znam zasto nemaju neku manju jos.
Mada i kod Stihla je slicno koliko sam primetio.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima. Da li neko ima iskustva sa motorkom Oleomac gs 520 (3.4 hp) Ovamo u Podgorici je na popustu oko 335 e. U poređenju sa Stihlom ms 250 i Husqvarnom 450 je mnogo jeftinija, a ima dekompresioni ventil, kovanu radilicu i čak metalni poklopac od lančanika. Po specifikaciji je za intenzivnu upotrebu kao poluprofi varijanta i držeći je u ruku u prodavnici, rekao bih da je kvalitetno urađena. Međutim ono što me kopka je što je napravljena u Kini pa otuda možda taj popust. Tražim motorku približno te snage da rasteretim Husqvarnu 236 jer mi treba jača motorka za rezanje na ramove.
 
Hvala na sugestiji. Naravno da je bolja Husqvarna čiji sam fan, ali i Oleo mac je renomirana marka. Ovaj model gs 520 me zaintrigirao jer nudi više od Stihla i Husqvarne u toj klasi po mnogo manjoj cijeni.
 
Imam oleomac ali model gsh 56 (ako sam dobro zapamtio). Sestrić ima gsh 51. Njegova radi već par godina, a moja je nova pa još nzm kakva je. Trenutno sam prezadovoljan iako je kinezarija.
 
Modeli sa "H"u oznaci su kinezi...cena i kvalitet o tome svedoči...To ne znači nužno da pravilnom i povremenom upotrebom ne mogu da potraju i završe posao.Samo treba biti realan...Ostali Modeli su original Oleo-Mac...i to je druga priča...imam 941 kupljena nova 2017. godine i do sad ni svećicu nisam promenio,a pošteno se naradila sitnih poslova...
 
Nažalost i Oleomac je morao da podlegne trendu da prebaci proizvodnju u Kinu jer su modeli koji su se proizvodili u Italiji odlični. Čitajući strane forume nekome je ova gs 520 dobra a neko je odmah nosio u servis.Inače po mišljenju mnogih filtracija vazduha je loše uradjena i brzo se filter prlja. Izgleda da će huska 236 da dobije pomoć u vidu mlađe i jače sestre 545 Mark 2 kada bude na nekom sniženju a bila je na jesenjoj akciji 610 e.
 
Ima ono koliko para toliko muzike,najjeftiniji John Deere izgleda kao da su ga turcini i kinezi sklapali...ne moze da se poredi sa `pravim` modelom od lupam 200 konja koji je svemirski brod naspram njega po kvalitetu i zavrsne obrade...tako da podrzavam skupi pare i kupi 545 mark 2.
 
@ZaroPG , ja sam bas u decembru pratio Okov dole kod vas, i imali su ludacka snizenja na OM..
Pogotovo na GS 650 koja je bila za neverovati 350 eura..

h9ZjDoL.jpg


in93mfp.jpg


Koliko sam uspeo da se raspitam cistili su zalihe i nece ih vise uvoziti navodno, pa su spustili cene da to sto pre ode... GS 650 su otisle odmah a eto ostale su 520.. Tada je obe kupio jedan poznanik dole, prenosim ti njegov komentar, :
''Probo sam gs 520 odlicna je teretnu nisam palio prodacu je''
''Pa i nije no ova mala dere ko luda
Stavis je u 40cm ide ko kroz sir
Iznenadio sam se kako je dobra
500i sam prodo,swrvisiro je prodo
A 650 je dobra samo za oblovinu i za na gater''

Za te pare po meni ne bi trebao da pogresis, svaka testera ako cemo da gledamo u detalje ima nekih mana, ja bih to za te pare sigurno kupio.. imam GS 650 i te sto su Italijanke su ozbiljne masine nisu smece.
 
Hvala puno na informaciji Zender, eto Okov mi je bukvalno na pragu od kuće pa ću se raspitati. Inače daju oni često akcije pa sam na nekom sniženju uzeo husqvarnu 236 za 175 e prije nekoliko godina.Ta cijena za profesionalnu testeru od 4,7 hp je blago reći bagatela. Pa za te pare se može kupiti samo hobi motorka u ponudi Stihla II Husqvarne.
 
Član foruma Zender i ja smo pričali o profesionalnoj motorki Oleo Mac gs 650 od 4.7 konja koja je bila na popustu za nevjerovatnih 350 e ovamo u Podgorici a za divno čudo ja za to nisam znao.
 
Nazad
Vrh