Motorne testere

To je skoro u pola cene.
Ni polovna lepo ocuvana profi testera te snage za te pare tesko da se nadje.
Do duse kod nas u Srb testere polovne su bas na ceni.
Covek prodaje neispravnu i zna sta joj je i cenu od realne cene kad bi bila u ispravnom stanju je umanjio tacno za toliko koliko kosta "taj deo"

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Upravo tako , sve je na cijeni u ovoj krizi i onda kad se desi ovakav popust sve odmah brzo plane. Ipak novo je novo i plus po ovoj cijeni.
 
Jurim neki duži mač (70 do 90 cm) u radnom stanju...prednost korak 3/8 .Retko se nalaze sa 3/8, a može i 404.
U pitanju su dva posla...obaranje većih debla u proseku 1m u prečniku...( jedan 130 cm)...Novi su dosta skupi (Stihl-ov je oko 16k)
 
180- tka,danas sam isekao 4m bagrema,kada sam je otvorio da je ocistim ispod filtera sa nakupilo sitne piljevine da li je to normalno?
20230422-172200.jpg

20230422-172207.jpg

20230422-172211.jpg
20230422-172217.jpg
20230422-172221.jpg
 
Ne bih nesto preterano da palamudim sto se kaze, jer sam moju MS 180 uzeo pre 5 dana bas da rasteretim ruke od velikih testera za neko okresivanje grana i krcenje siblja i slicno do zemlje...

Ali nikako nije normalno da prolazi piljevina mimo filter u usisno grlo za vazduh.. Filter bas zato i sluzi da zadrzi i spreci cestice da udju u grlo pa samim tim posle i u motor...

AErAj3l.jpg
 
180- tka,danas sam isekao 4m bagrema,kada sam je otvorio da je ocistim ispod filtera sa nakupilo sitne piljevine da li je to normalno?
Naravno da nije !!!!! o_O
Prelistaj ovu Temu i pročitaj kako sam rešio taj problem "filtera vazduha" kod Stihl MS180, da ne pišem ponovo...
Namerno, ponavljam, odgovorno tvrdim, namerno su je takvu napravili da uvuče svašta i oriba klip, karike, cilindar...
Nema drugog objašnjenja, neshvatljivo je da jedna firma tog renomea sebi dozvoli ovakvu krucijalnu i kardinalnu grešku u konstrukciji...
Što je najzanimljivije, stariji modeli, recimo Stihl 018 nije imao taj problem...
Lažem, delimično jeste, ALI NE OVOLIKO !!!!
 
Nasao sam ako je to zamena filtera sa sundjerom ili mozda imas nesto drugo?
Ako je sa sundjerom koja debljina sundjera treba?
Jos nesto u vezi testere ima ono "prozorce" gde se vidi nivo ulja za lanac na tom "prozorcetu" ima jedna kao linija da li je neko obelezje ili jednostavno ostalo tako kada je pravljen taj rezervarcic.
Kod mene na jedan potroseni rezervar goriva ulja za lanac ode malo recimo ne stigne do te crte( normalno na svako potroseni rezervar goriva dosipam i testerol) da li toliko treba ili treba vise da potrosi?
Testera je kupljena oktobra 2018 (te godine nisam ni sekao) ali malo secem obicno 2-3m jedino sam prosle godine i danas isekao po 4m.
 
Trebala bi da troši bar 2/3 ulja na jedan rezervoar benzina.
Pisao sam da postoji problem sa seženom dovodnom cevi ulja koju treba zameniti ako je protok ulja loš.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
@draganbre
Centimetar debljina sunđera je dovoljno, sipaj malo običnog čistog SAE30 ulja na fiilter od sunđera i rukom iscedi ako postoji višak..Tako napravljen filter neće uvlačiti ništa...
Što se tiče te crtice na rezervoaru za ulje, ništa ne brini, ne služi ničemu jer nije ni predviđena nizašta, jednostavno, pri livenju-izradi ispalo tako...
Još nešto, probao sam da ekperimentišem i sa izradom filtera za vazduh od parčeta starog itisona, i to odlično funkcioniše....
Kažem, taj original filter za vazduh je namerno napravljen loše...
Čuvam i dalje originalni, novf ilter vazduha u radionici, skinuo sam ga odmah kad sam kupio testeru...😂
 
Nije mi jasno kod ove slike zasto filter "brani" piljevini da udje u prazno plasticno kuciste dok je usisno grlo za vazduh slobodno?
Da li bi valjalo da filter (sundjer) koji cu da postavim bude bez centralne rupe pa da prekrije i usisno grlo za vazduh?
20230422-172221.jpg
 
Gledam ovu sliku iznad nekih 5-6 min i dolazim do zakljucka da je moj kinez 5200 babaroga za ovu napravu. Al su ga iskonstruisali u stihl-u svaka im cast
 
Ovde nešto debelo ne valja, koristim 180tku par godina i mislim da se ovo nikako nesme desiti. Daleko je taj filter od kvaliteta i idealnog rešenja ali baš ovako da "pušta"...???
 
Da pitam ponovo "zasto filter "brani" piljevini da udje u prazno plasticno kuciste dok je usisno grlo za vazduh slobodno?
Da li bi valjalo da filter (sundjer) koji cu da postavim bude bez centralne rupe pa da prekrije i usisno grlo za vazduh?"
 
Kroz filter se smanjuje protok zraka. Zato površina filtera mora biti veća od površine usisnog grla. Koliko bi zatvaranje ususnog grla spužvom, smetalo ispravnom radu motora, ne znam. Najgore što se može dogoditi je da motor dobije prejaku smjesu (kao da je djelomično potegnut čok.
Postojeći filter treba dobro prostudirati i utvrditi gdje točno i zašto propušta piljevinu. Tek onda se može pristupiti sanaciji.
Možda bi ti koji forumaš mogao pomoći ako staviš na forum slike filtera dovoljno velike rezolucije i s čim više strana poslikano. Teško je razgovarati na pamet.
Ovo je samo moje razmišljanje, koje nije nužno ispravno, ali vjerujem da ide u dobrom smjeru.
 
Pa postavio sam pre par postova slike filtera (originalni dosao na novoj testeri) danas mi je stigao jos jedan filter(kupovao nesto pa ga dodao zbog postarine) ovaj je samo obican flic kao sundjer nije kao originalni.
 
Jurim neki duži mač (70 do 90 cm) u radnom stanju...prednost korak 3/8 .Retko se nalaze sa 3/8, a može i 404.
U pitanju su dva posla...obaranje većih debla u proseku 1m u prečniku...( jedan 130 cm)...Novi su dosta skupi (Stihl-ov je oko 16k)
Nađoh jednu ponudu u susednom selu, ali dečko prodaje samo komplet sa testerom.Ima 2 velika mača i STIHL testeru (neispravnu).Stoji dve godine...Ne zna ni koji je STIHL u pitanju, ostalo mu od ćaleta...ali nikako da se sretnemo...kad sam ja mogao, on je bio u Bosni...možda se ipak vidimo za 10-ak dana.Traži 300 evra...kad budem video o čemu se radi, možda i pazarim.Slike nema jer nije izbacivao na oglase, informaciju i njegov telefon mi dao burazer od ujaka koji se bavi popravkom "seoskih" mini motora...krpači kinjezare pa je više u kontaktu sa tim stvarima.
 
Nazad
Vrh