Motorne testere

Stiglo pojacanje danas, husqvarna 562, prelazimo polako na husqvarnu. 555 nas lepo sluzi, i stihl 034 od kolege @mirosti je dobio zamenu. Neuporediva je razlika u radu sa husvarnom sto se vibracija tice, udobonosti. Za dugotrajnost cemo videti, motorka je polovna ali 99% nova, prvi lanac na njoj.
ef99929064619c3b5c56ae8c5da45d21.jpg
ba45b2e58c3ff7514cf0d9ce53bcbf73.jpg
c2e144ca27a5df4ded5c82e391b41306.jpg


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
@mirosti Radi i dalje, jedino sta se desava da kada se ugreje na leru zalece malo i okrece lanac, da li je karburator poceo da posustaje ne znam. Jesenas se desilo da se ugasila u radu i nije htela da upali, odneo kod majstora, nadjemo ostecen klip, izgreban za jedne strane, nesto sitno metalno je nekako dospelo tu i izgrebalo klip, sve pretrazeno i nije imalo jos necistoca unutra, niti negde nekog lufta, loma. Cilindar je nekim cudom ostao neostecen, stavljen novi meteorov klip i radi i dalje. Sad sam u dilemi da li je prodavati ili drzati ipak da imam za ne daj boze.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Što se tiče karburatora, ako ti nisi menjao membrane, nikada nije pipnut za 20 godina a kamoli menjane membrane. Sećam se da je bio japanska zama.
Te ogrebotine na klipu su mogle biti i od skorele gareži od ulja koja se formira tokom korištenja na čelu klipa. To je jedan od razloga što ja koristim isključivo sintetičko ulje koje ne sagoreva sa benzinom nego izlazi van sa gasovima.
 
Nisam joj dirao karburator nikako.
Ja koristim litarsko ulje hp husqvarna koje uzimam u njihovom ovlascenom servisu i pravim mesavinu 100ml na 4,50 l. Sad kada sam uzeo ovu motorku ne znam isplati li mi se da dalje cackam oko nje i da menjam sta je dotrajalo, ako ostane za rezervu sluzice i ovako.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kolega moje misljenje je da imas dve ozbiljne alatke i s' obzirom na to treca ce ti samo skupljati prasinu, jedino ako se bavis profi secom i ako si svaki dan u sumi, u tom slucaju testera ni jedna nije visak.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Radim do 200m drva godisnje, nekad malo vise nekad malo manje, metricu, uglavnom. Ne znam ni koliko da je cenim, ove starije se sve slabije i traze a da je dajem za nagatelu opet kazem, moze nekad da posluzi.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nisam joj dirao karburator nikako.
Ja koristim litarsko ulje hp husqvarna koje uzimam u njihovom ovlascenom servisu i pravim mesavinu 100ml na 4,50 l. Sad kada sam uzeo ovu motorku ne znam isplati li mi se da dalje cackam oko nje i da menjam sta je dotrajalo, ako ostane za rezervu sluzice i ovako.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Kod Vas je naziv ulja drukčiji nego u HR ili postoji i treće ulje, osim XP (sintetika) i LS+ (polusintetika)?
 
Mrse sa tim uljima da nema dalje.
Od jednog HR servisera sam cuo da je i kod njih bilo hp ulje pa zatim stiglo ovo ls+, navodno se radi o istom ulju ali je ls+ poboljsano radi eko normi.
Da li je tako ili ne djavo bi ga znao.
Nije mi jasno zasto na boci ne pise polusintetika, sintetika itd nego cesto moras biti nekakav tumac da izvlacis izmedju redova da bi skontao o kom se ulju radi.
Skoro sam kupio pogresno ulje...
Na polusintetici pise SYNTHETIC.
A na sintetici SYNTHETIC 100%.
Isti proizvodjac, iste boce, etikete se razlikuju za nijansu samo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ono u principu dobra polusintetika zavrsava posao ali na duze staze\vreme koliko god da je dobra nebi bilo toliko cisto kao sa punom sintetikom,komentar na ovo da vremenom se formira garez koja moze da se odlomi i napravi problem...
 
Konačno sam se našao sa ovim dečkom za one mačeve...ponuda je bila sve u kompletu zajedno sa testerom.A testera je ona najveća...MS 880.
3 godine nije paljena i prodaje je kao neispravnu...Tražio za dva mača (120 cm, 63 cm) i 2 njihova lanca u skroz dobrom stanju i testeru 300e.
Našli smo se za 280e, a testeru sam odneo u servis i juče je upalio...otišla elektronika.Testera ima jaku kompresiju i probao na par velikih stabala...i dobro zagrejana ne zaleće i mirno radi na leru...mislim da je bila dobra kupovina.







upload images
 
Poslednja izmena:
Ne da je dobra kupovina, nego si testeru dobio gratis uz rezne garniture, koje, da si kupovao pojedinačno, verovatno bi koštalo sigurno više od 300€.
Jel ti mač od 63 cm ES sa promenljivom zvezdom ili isto isto duromatic kao i ovaj veliki?
Jesu lanci 404 ili 3/8 ?
Ako već nemaš mašinu za oštrenje, mislim da sada definitivno moraš nabaviti.
 
Ja nabavio dugo zeljenu stihl 200t. Bice stavljeni mac od 40cm i lanac za novi mac. Uzo je sa macem od 30cm.

Ima neke sitnice koje fale, onaj zastitni granicnik lanca i jedan klizac plasticni na dekli.
 
Nazad
Vrh