Motorne testere

@zender
Evo izmerio sam, 3mm je ovako.
Nisam mnogo radio sa testerom do danas od kad sam stavio ovaj mac i lanac.
Od jutros sam radio, da kazem pola dana i nisam primetio da manje ulja ide nego sto je islo sa fabrickim macem, 45cm(36z), ovaj je 38cm(32z).
Rekao bih da lanac ide sa dosta manje otpora po macu nego fabricki komplet, kad ga rukom povucem brzo jos dugo se vrti.
Fabricki korak je 325 a vodilica 1.3mm, ovde je korak isti ali 1,5mm vodilica.
b58045af715e83851885312378641a65.jpg
69de8f1b4c3addc25489f59d51250914.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa nemam pojma, ja merim tu 2.5mm.. ali to je to verovatno, sto je jako malo, pa na 325, 1.3mm i 38 cm macu je ta rupica okrugla 4.7mm precnika..
Kod mene je podmazivanje evidentno bilo lose.. pogotovo u debljim i prljavijim drvima.. Kako sam probao sada sa ovom novom rupetinom u odnosu na ono fabricko sranjce, lanac je cist kao suza, bukvalno fabricki..
Danas sam bio u radnji / servisu da nesto kupim i bas pricam coveku, on kaze da mu je problem poznat, da ne moze dovoljno da prodje ulja tuda i da se sliva onako bezveze niz mac, to jest trosi se ulje a ne podmazuje gde treba.. i da treba razbusiti, reko vec sam to uradio...

0RVuKj7.jpg


A evo i razlike u lancima, posle i pre... tako da to je to u mom slucaju.

HDtpUYG.jpg
 
Danas malo ocistio testere kompresorom,podmazao iglicaste lezaje,prekontrolisao ivice maca da li su negde zakrivile\prosao ravnom turpijom,sine nisam dirao jer mac stoji ravno na sto i naostrio lanac na jednu iako nije bio nesto tup ali volim kad je ostar kao zilet.
 
Drugar uzeo tursku kopiju 365, vidi se da kvalitet nije blizu originala ali ne deluje ni toliko lose.
Sinoc razradjena malo, na kanapu stoji najnormalnije.
Zavrnuta je dosta, ne verujem da ima preko 8000 obrtaja, bice odvrnuta na max samo jos koji rezervoar da potrosi.
Ponadao sam se da je karb mozda neki brendiran ali nije.
Bas me interesuje koliko ce izdrzati, odmah ide u ozbiljnu secu, prvi put kad zakaze (drugar ima malo temperamentnu narav) bice otresena od zemlju ili drvo.
c91061b17d4e1bda4403ddd18c56c9f8.jpg
00e0aa90654e2f567c0b6ef44b34c0b0.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, kod njih mislim da je ipak kvalitet mozda cak i blizu originalnih istih uredjaja.
Karburatori znam da su obavezno brendirani walbro, zama...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prvi put nekoga čujem da ima takav problem na S024/26. Obično one nemaju dovoljno ulja.. da nisi usuo neko retko ulje?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
@deks Kolega javljaj utiske sa ovom kopijom. Gledao sam po yt hvale ih u komentarima da i nisu toliko lose iako su kopije.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Нисам,то уље користим у свим моторкама. Орегон уље 5л паковање. Имам и 026 са њом није било никад проблема. Зато ми је и чудно. Кад се скине декло,види се да има вишак уља баш.
Ostavi nju za jako tvrda i suva drva :)
 
Nije sveze naostreno ali dobar jos:),samo ` C ` sam malo vise napravio jer meka drva se sekla inace treba manji da bude jer ce brze ovako da se istupi lanac...

zub.jpeg
 
Имам проблем са Стихл 024ав електроник, даје превише уља на ланац,када се угаси и остави,буде уља испод ње. Има ли неко решење или се мора пумпа мењати.
Proveri u kakvom je stanju crevo od ulja...hoće da otvrdne i onda loše dihtuje, pa curi.
 
Neki moj zakljucak, da je to sve isto, plasticare...
Dok radi dobra je kad stane bacis.
Ja ne volim Stihl ali vidim da ljudi koji imaju vise iskustva govore da je ipak bolja ms180 zbog metalnog kucista.
Mada je i tu verovatno kvalitet dosta losiji nego na vecim i profesionalnijim testerama.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@deks : Otkud ms 180 u metalnom kučištu?

@sova: Zaista ne znam mnogo o malim Husqvarnama, ono što čujem od drugih da se nisu proslavili sa kvalitetom i da su navodno "mark" modeli poboljšani u odnosu na predhodnika.Moje generalno mišljenje da ne treba mnogo očekivati od njih.
 
Nazad
Vrh