Motorne testere

Kod babe secem sa h61, kupljena nova negde oko 2005. godine, a kod sebe sa ms 382 sad je treca godina kod mene, nova kupljena. Zadovoljan sam sa obe, nikad nisam imao problema sem potrosnih delova, na h61 menjao amortizere, filter goriva, svecicu, crevo od goriva puklo. Na 382 mi se ne svidja filter za vazduh sto ne mogu da ga operem u benzinu vec ga izduvavam na kompresor. A najvise koristim ms 180, ona je isekla grana i iskrcila boga oca. Samo mi zao da je forsiram, kad potrosi rezervoar uvek je ostavim pola sata da se ohladi...
 
Ne postoji uslužnija testera od ms180.
Meni je obzirom na veličinu i snagu nekada izgledala smešna, ali od kada sam je nabavio koristim je za preko 90% ukupnih potreba. Težina je takva da nije opterećenje ni za umorne ruke a sa oštrim lancem radi čuda.
Što bi se narodski reklo mnogo 'potrefljena' tester(ic)a..
Opet sa druge strane, H61 je prva masovna testera srednje snage(all in one) koju je dugo godina imala skoro svaka kuća. Sa njom se moglo uraditi skoro sve, ali težina i vibracije je problem koji je tražio odmornog čoveka.
Njen glavni konkurent kod Štila 036/ms360/034s je tehnički i na papiru bolja testera ali radi znatno više cene i nedostupnosti nikada nije postigla masovnost u širokim masama..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Slazem se sa svim napisanim.
Zamenio sam 5 lanaca na ms 180 dok sam na matoroj H266 zamenio samo jedan lanac. To sve govori.
Zanimljivo je to koliko H61 ima po oglasima... koliko volis. Bas izgleda zato sto ti Mirosti i jesi u pravu kada kazes da ih je malte ne imala svaka kuca.
 
Up date. Za vikend sam isekao oko 5 kubika lepo složenih drva plus granje. Znači obaranje stabala, seckanje grana, cepanje. Testera radila bez greške. Svaka čast za majstor Brkina.
Drago mi je da ste zadovoljni....tu sam da pomognem

SOVA-pucanje klipa u donjoj zoni je zbog potrosenosti,,,naradila kroz godine ili je pucanje klipa nastalo usled raspadanja lezaja...pretezno se raspadne desni lezaj na strani kvacila...a raspadne se zbog pregorelog semeringa...polako vuce fals vazduh i tera ulje(mesavinu) iz lezaja...te lezaj ostane bez podmazivanja..itd itd...
da elektronika originalnih nema..samo zamenske..ima par klasa pa ko sta voli....pretezno se svi vataju na najjeftinije
recimo elektronika novi tip za 61 266 268 ima vec od 8 eura..pa do nekih 35/37e
generalno delova je sve manje i manje...uvoz na kasikicu...
da ti pomognem oko nove testere..huskvarna 365 je top testera dok ne pocne da brlja....pretezno problemi sa krimer crevom(crevo izmedju karburatora i cilindra)...uljna pumpa se u radu odvrne i pocupa navoje...semering do kvacila sklon izbijanju napolje(lose kuciste em tanko em krto),,elektronika sklona otkazivanju cak i u garanciji....odusak rezervoara goriva cesto se zaprlja .. klip cilindar mekani....iste probleme nosi i 372 model
uopsteno serija 3 je losa
nisam pristrasan pa da samo stihl hvalim niti imam licni interes..meni je svejedno radio stihl husqvarnu partnera..dolmara ili kineza od 45e ..totalno svejedno..ali najmanje se kvari stihl niti imaju takve probleme kao husqvarna

A506
problem trazite u karburatoru moguce da malo presisa pa dobija jacu kompresiju...ili u srednjem dihtungu pa propusti malo lancola u karter...
kad se to desi..probajte testeru da upalite bez sauha i zapratite kako dimi
kajle,kontra paljenje i ostalo to da jeste odvrtalo bi se kvacilo u radu ...
konkretno kod modela 038 ms 380 srce magneta je celicno i nema mogucnosti da se pomera u magnetu(zajedno izliveno) niti da precvika kajlu jel je dugacka a konus dobar da moze i bez kajle da radi....kajla je tu samo da se magnet dovede u tzv fazu a konus ga drzi....
sa paljenjem koje nije u fazi...testera se jako greje,trokira,odvrce kvacilo
svakako trebalo bi premeriti kompresiju...
 
07c00cf4ff81c315cf7956bc7d977989.jpg

Stihl kupljen pre mesec dana u radnji sa sve 5 godina garancije. Made in kina.....
f25845b1908b4eda7a8ae8ebae694db6.jpg

Husquarna kupljena pre 10tak godina.
Made in sweden.
Šta više reći, toliko o kvalitetu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pre 4-5 godina sam ja bio pred dilemom šta uzeti kada su u pitanju male testere...premišljao se između (pogađate ?) STIHL-a i Husqvarne...Odluka je otišla u sasvim drugom pravcu Oleo-Mac...za te iste pare dobije se jača mašina, konstrukcijski bolje rešena...Po meni su 937 i 941 bolje rešenje...Za sve ovo vreme nju skoro najviše i koristim i do sada bukvalno nisam ni svećicu zamenio...Od "održavanja" dobija redovno čišćenje kompresorom i to je sve.Kada bih danas birao, uradio bih isto.Ali kako pišeš da je matori već odlučio, onda nek' je srećna kupovina.

Dejane sta mislis o Oleo Mac 947 ?
I u koju bi kategoriju bila svrstana od one tvoje podele ?
Hobi i povremena upotreba, Kućevlasnici /ogrevno drvo, Zahtevniji korisnici/ farmerske, Profesionalne..

Moja pretpostavka je kucevlasnici / ogrevno drvo..

Nasao sam ovaj video, jako lepo sece, samo ne znam koje je drvo jer nije kod nas..

 
Odlična mašina...da, spada sa svojih 3,1ks u tu grupu (napomena: nisam ih ja tako klasifikovao, već fabrike i dileri)
Rame uz rame sa H350 ili STIHL MS 250.
 
Ne znam koliko planiraš da potrošiš, ali njihovu NOVU mašinu od 3ks možeš naći za 220e, što je misaona imenica za Husqvarnu ili STIHL te snage.
 
A gledao sam to video sam onu recimo Oleo-Mac GSH 51, ali kazu da je igracka za tu 947 da nisu ista kategorija..
 
Verovatno da je tako, međutim. sve te starije OM testere se više ne proizvode...Oni su uradili isto što i STIHL i Husqvarna...prebacili proizvodnju na istok...To je i dalje Oleo-mac brand iza koga stoji fabrika sa garantnim rokom...Nisam čuo da se žale na njih, bitno je samo da ti je blizu ovlašćeni servis, kao i to za šta ti treba mašina...Svakako da se sa 3ks ne može u šumu svaki dan, ali se vrlo lako i bez problema spreme drva i za 2-3 domaćinstva.
 
Zlatne generacije profesionalnih testera kada se uzme SVE u obzir.

Husqvarna - 346xp, 365, 372xp, 390xp, 395xp, 3120xp

STIHL - 026, 034, 036, 044, 066, 088
 
Jel koristio ko manometar za merenje kompresije kod testera i trimera, pre neki dan naletim na video i vidim da je potreban obican manometar samo da moze da meri preko 10 bara i crevo sa nastavkom da se moze usrafiti u otvor gde ide svecica.. ?
Kao to je nejprecizniji nacin za izmeriti jacinu i nivo kompresije u motoru..
 
Imaš originalan manometar/tester kompresije za 2-3000 din.
Ima tu i nepovratni ventil i adapteri za ostale cilindre, tako da je bolje kupiti original.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh