Motorne testere

Neverovatno, ovi iz Oleo Mac-a kazu : ''Ispravna je testera, moguće je da niste dobro namestili što je jedna od “zamki” kupovine putem interneta, probajte ponovo da postavite vodilicu lanca I lanac. Jedino što mogu da Vam pomognem je da dođete kod nas u servis da Vam objasnimo kako se pravilno montira.''

Kao da lanac moze da se postavi nakrivo u lancanik.. cuj filozofije.. lanac upada u lancanik kako treba i to je to pokusao sam tri puta ne moze on da udje na pola ili ne znam ni sam kako ili je usao ili nije usao.. cim se lepo okrece to je to.. pitanje je samo sta ovde nije u redu, mozda treba testera da se razradi malo i lanac malo da se istegne sto rece ovaj covek sa YT.

Korak je dobar, lanac je Oregon 95VPX072XS sto dodje prema oznaci :
More Info
No code has to be inserted here.

Sa cim se poklapa u uputstvu..

Inace testera je dosla sa tragovima korozije u samom auspuhu kao i na jednom delu spolja, vidi se da je nova nije sipano niti je koriscena, originalna ambalaza.. mora da je od stajanja.

DeTXLhd.jpg


BGbUK9c.jpg


qpTBM2G.jpeg
 
Провери да не баца зупчаник на квачилу или цело квачило. И ланац зуб по зуб провери састав ланца.
 
Stavi testeru sa skinutim deklom na sto tako da se lanac može okačiti na lančanik da visi lanac.
Onda polako povlači jednu stranu lanca i vidi dali kotrlja po lančaniku bez skakutanja.
Možda si u kutiji dobio lanac 3/8 umesto .325.
Lako se utvrdi problem.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ma nemam pojma, nova stvar a ja ili neko treba tu da se zajeb**am... Isao sam na to da je nov lanac i nije dovoljno istegnut, probao da je upalim, nece ni da upali..
Vracam je pa neka oni biju glavu sta je i onako u okviru od 15 dana moze da se vrati predomisli..
 
Moja greska.. ja priznajem kada pogresim. Pre 2-3 meseca sam kupio OM trimer i sada nema vise on / off dugme nego je stalno na on, samo se gasi na prekidac i uvek se automatski vraca na on... E problem je sto mi je uslo u podsvest i sto sam kurblao na off automatski jer sam navikao na trimeru..
Skinuo svecicu ispraznio mesavinu iz cilindra, ocistio lepo, vratio i upalio, tako da moja geska sto se tice paljenja.

Sto se tice same testere da malo opisem, odlucio sam se sa nju jer je novo novo ma kakvo da bilo, dugo sam je istrazivao, ima veca tema na ruskom forumu ko zna taj jezik ili da koristi prevodilac kao ja : https://www.forumhouse.ru/threads/483035/
U sutini zale se ljudi na otezano paljenje ( a danas sam video i zasto, mora muski da se povuce, tesko se pali iz ruke, treba na pod ), zale se na filter vazduha, kaze da nije najsrecnije resena ta zaptivka kod ulaska u karburator ( obicna crna mala gumica ) i da hoce kada se struze nesto suvo i prasnjavo da nakuplja prasinu tu i verovatno i provlaci, sa obicnim drvima nema problema.. neki su cak narucili papirni filter i promenili, kaze da se bolje pokazao kada se struze to suvo i prasnjavo..
Takodje kazu da je klip, cilindar i radilica original iz Italije Oleo Mac, karburator Walbro, a da je ostalo iz Kine, tipa auspuh, pumpa, rucka, plastike itd.. sto je dobro ako je tako jer ono glavno je kvalitetno.

Prestrugao sam 3 palete i 3 manje cekije, cisto za probu kad sam je vec upalio, testera je bas jaka, pravih 3.5 konja sigurno, jaka, zivahna, brza, odaje dobar utisak na prvu loptu..

Sto se tice lanca ne znam sta da kazem, kao da je problem nestao.. Nemam vise koliko vidim da se okembesi u nekom polozaju, jedino sto zapinje po malo kada se vuce lagano, sve malo malo pa zapne, malo malo pa zapne, ne ide glatko kada se vuce lagano to hocu da kazem..
Kada se povuce brzo onda ide sve bez problema, racunam da ga nisam pretegao i racunam da je stvar do ''razradjivanja'', svakako pise i uputstvu da ce motor dostici optimalnu snagu posle 6-8 radnih sati.. Pa eto racunam da ce sve da legne kako treba.

 
Ma mislio sam na ovo sto malo pa malo zapne, kad se razradi nece zapinjati.. Ocito da se iztegao koliko mu je falilo ;)
 
Ovaj lanac sigurno ne ide kako treba da ide.
Po meni je ovo i pretegnuto. Lanac se steže tako što se polako zateže da donja strana lanca polako dodirne donju stranu mača a nikako više.
Tvoj lanac vidim da je korak .325, proveri u uputstvu dali je testera predviđena za taj korak.
Nisam video da si negde napisao koja je to testera..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Oleo Mac GSH 56.
  • Zapremina 54,5 cm3
  • Snaga 3.5 KS
  • Mač Oregon 18 “- 46 cm
  • Težina 5.3 Kg
  • Lanac Oregon 325” 1.3cm
c0MWWjN.jpg


To je moj lanac, samo sto ima ovo S na kraju.. To je to sve se poklapa kako sam vec i rekao.
Sto se tice pritezanja lanca, sto ljudi sto cudi..
Meni je ovo korektno, prema tome se i rukovodim.. sad nije problem da ga otpustim malo, ali meni se cini da je to kako treba sada sto zapinje po negde kada se polako vuce, nemam pojma..

 
Vidim da ta tvoja testera postoji i sa lančanikom 3/8. I dalje, čudno da nosi i tanki i debeli .325.
Neko tu nešto nije dobro posložio..
Bilo kako bilo, tvoj lanac ne ide kako bi trebalo. Ako je sve kako treba mora glatko da klizi bez ovog 'krkljanja'..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pa da ali sa macem od 50 cm kako pise u uputstvu.. i drugacije su oznake lanaca..
Odnecu ovih dana u Stilov servis da bace pogled sta se desava, mada meni deluje da je to to, probacu sutra minimalno da ga otpustim mozda ce da klizi bolje..
 
Ako je 3/8 lančanik, možeš kačiti mač koji hoćeš a ne samo 50cm.
Na lančaniku uvek imaš oznaku kog je koraka.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ma nemam pojma vise iskreno, isao sam iz znatizelje da popusim malo da vidim sta se desava i kada popustim vraca se onaj problem sa prvog video snimka da u odredjenom delu kada naidjem samo se okembesi pa cim prodje taj deo zategne se...
Kada pak zategnem vise onda hoce kada se ide polako da zapinje kao sa drugog snimka..

Ja po onome sto vidim i nalazim sve je OK sto se tice kompatibilnosti maca i lanca.

UCcAhYP.jpg


ZQsP8iY.jpg


Pitao sam ove iz OM-ka, kaze da dodjem da mi oni pravilno namontiraju, izgleda da ce na kraju to da bude da im posaljem pa neka se oni bakcu.
 
Ok.
Sada lepo skini deklu mača, pa pročitaj na lančaniku šta piše.
Može se desiti da ti je na zvono postavljen prsten 3/8.
To može biti dobro, jer bih ja to zadržao i za neke dobre opcije kasnije. Recimo nabaviti mač od 35-40cm i lanac 3/8 piko i eto mnogo brže testere.
Btw toj testeri(a i tebi) bi bolje pasovao mač od 37 ili 40 cm. 45 joj je ipak overkil..
Ja tim stručnjacima/prodavcima nebih mnogo verovao da znaju šta tu sa čime ide.
Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nema to veze,kakvo ti je ovo zvono kvacila ko da ga misevi glodjali

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Zvono i lančanik su identični kao na kineskim testerama. Verovatno u toj testeri ima dosta kineskih generičkih delova.
Znajući 'talijane nebi me iznenadilo da se to sve pravi i sklapa u kini, samo se lepi nalepnica 'made in italy'.
Nemoraš skidati zvono i lančanik da proveriš dali je lančanik koraka .325.
Dakle, lepo to stavi na kraj stola tako da možeš lanac ubaciti u lančanik a da pri tome lanac slobodno visi pored stola. Polako vrti zvono lančanika i prati kako pogonski članci ulaze u lančanik pri tome. Moraju ići lagano i savršeno ulaziti u utore lančanika bez ikakve greške u koraku.
,325 je manji korak od 3/8 za 1,3 milimetra i nemoguće je ne primetiti ako nije odgovarajući korak.
 
Pa napisao sam vec.. Modeli sa oznakom GS su Italijani komplet, sklapaju se tamo, sa oznakom GSH sklapaju se u Kini, radilica, klip i cilindar je original Italija, ostalo je Kina bar tako kazu ovi sto su je detaljno otvarali i pretresali.

Inace upravo sam primetio istu stvar kod jednog recenzenta..


Ako se pazljivo pogleda od 7:15 do 7:50 moze se videti ista stvar.. ja sam smanjio brzinu na 0.25 i potpuno sam siguran da se desava isto kao i kod mene !
 
Nebih da ti rušim sneška, ali meni je ovo čisti generički kinez(skromno ušminkan za 'talijane).
Da te lepo služi, ali ovo nije ni blizu štila i husqe..
Koliko je ovo koštalo? Jel dosta skuplje od Demona od 8 konja?
 
Nazad
Vrh