Motorne testere

Pa ako je kalibrisan dobro ne vidim neki drugi problem..
Koju tabelu koristis, vidim jedni vicu sve je upotrebljivo iznad 4 bara drugi kazu mora biti iznad 7.. ?
 
THECAD7.jpg


Stiglo, ako nekome bude trebalo, ima ovde za 1700 din : https://www.kupujemprodajem.com/ala...anometar-za-merenje-kompresije/oglas/20978624

Probacu bas ovih dana.
 
Jel kupio neko Lidl Parkside motorku? Da li je išta kvalitetnija od ostalih kineza?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Opet neće stihl 017 da upali dok ne naspem malo benzina u karburator? Stara je dosta motorka 2004 nova kupljena mislim plaćena 400 maraka. Šta li može biti?
 
Питање кад се поједу унутрашњи навоји у пластици што држе мачто су она два шафа како то решавате тестера стхил 210 нова пластика је 6000 динара а јасам мислио да напуним неким силикон лепком и да оставим да осуши заједно са шафовимада ли има боља идеја унапред хвала на знању
 
Ja sam rasturio Stihl 018, celu motorku, razbušio plastiku do kraja, ubacio šrafove namesto originalnih i kontra maticom obezbedio s unutrašnje strane...
Komplikovano i vremenski zahtevno, ali trajno rešenje, ILI samo da se premosti dok se ne naiđe na polovan, ispravan, a povoljan deo....
 
To su ona dva šarafa ili matice što drže mač tj stegnu mač. Ja nisam vidio nikakvu plastiku, ms170, ms290
 
Meni bas retko treba motorna testera, ali nisam odoleo za 10 000 dinara kupio Lidlovu motorku sa macem 45 cm.
Na youtubu sam nasao da su solidne za amatere i za godisnju secu do 15 kubika.
Ja toliko necu poseci za 10 godina.
 
Moja iskustva s alatom iz Lidla su jako različita. Uglavnom, došao sam do zaključka da se u Lidlu najviše isplati alat kupovati onom tko ga treba često, al nije mu problem kad otkaže poslušnost (ima zamjenu). Tome će se, ako izdrži, u 3 godine jamstva alat sigurno isplatiti, a ako ne izdrži dobio je gratis period korištenja.
Nažalost ne spadam u tu skupinu korisnika. :(
 
Gledam kako ovaj trimer bs1900s pali iz prvog i drugog trzaja a dok upalim moju ms170 o jadu se zabavim. Ali zrimer ima onu pumpicu s kojom se nadruka benzin do karburatora a ta moja stara stihl nema. Pitam se kakve su ove nove motorke, da li pale kao taj trimer ili se mora više puta vući kanap da upali. Možda da kupim neku malu villager ili novu malu stihl?
 
Molim savet od boljih poznavaoca ima li neke bitnije razlike izmedju Husquarna 137 i 236. Vidim da je 137 jaca za 0,2 kw, oatalo se nista ne razumem. A uzeo bi polovnu za van kuće.
 
U biti to su nominalno jako slične testere, ali mnogi se žale na H236...jedna od najlošijih testera...valjda je razlog to što je Husqvarna pokupovala silne fabrike poput Partner, Poulan, McCulloch...zadržala njihovu paletu hobi mašina i samo nalepila Husqvarna znak.Koliko ja znam H137 je nešto starijeg datuma i prava je Šveđanka...ima u sebi Walbro karb.Sve u svemu H137 je mnogo bolje rešenje, ali zavisi od stanja pošto su polovne mašine kao i to šta predstavlja " za van kuće"...to su hobi mašine sa kojima se baš i ne ide u šumu na uslužnu seču.
 
Ta kakva šuma to ne postoji u mom ataru, opisu posla. Vam kuće; ima na struju ali ne može na njivi da iseče šiblje, a imam i palo drvo u njivi pa trrba da sklonim to granje da se može pšenica ovršiti.
Hvala puno na savetu i brzom odgovoru!!!
 
Da li je ovo normalno kod nove motorne testere ? Kod polovnih nisam vidjao ovakvo nesto, racunam da mozda treba da se razradi pa da legne, ili u startu ima neki problem ?

Dakle kao sto se vidi lanac je zategnut dobro, medjutim kada se nadje neki polozaj on se malo okembesi i cim se malo krene on se opet zategne.. i opet se tera i cim dodje u taj polozaj okembesi se.. danas je stigla testera pa je ne bih palio nego odmah vratio ako nesto nije ok.. Oleo Mac je u pitanju.

 
Nazad
Vrh