Motorne testere

Ako staru MS170 nisi bacio u otpad, možeš poslati Saletu Brkinu da je vrati u fabričko stanje.
Odnosno još bolje: da ti je 'apgrejduje' na MS180.😎
To ti je pola cene od nove, a biće bolja od nove..
 
Nisi ti video sta sve ima po you tube,sta su ljudi sve spremni da urade zarad boljeg pregleda tj popularnosti....jadno.
 
Prvo; Niko ozbiljan ne ide u šumu sa kineskim smećem (profesionalno po svemu sudeći jer je doterao i vitlo).
Drugo; Sve i da je morao sa kinezom, ne mora da glumata pred očito nameštenim snimateljem "hahaha" klipova.
Treće; A možda i prvo, ne vidi se uopšte da je ta testera radila...na početku snimka on drži nešto što je već bilo uništeno, pa to to dodatno rastura.
Bilo kako bilo, uzaludno potrošenih 35 sekundi života.
 
Dokaz da je ljudska glupost beskonačna. Lupa motorku koja se sigurno mogla popraviti i nekome je potrebna motorka, nema čime narezati drva..

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako moze mala pomoc,

U pitanju je Stihl MS 290, problem je taj da cim se zagreje gasi se prvo prilikom opterecenja, zatim poconje da se gasi na leru i vise ne moze da upali dok se skroz ne ohladi.
Probano je sa zamenom svecica, nema razlike, kada je hladna lako pali, ali sa ovim se nisam sretao ranije.
Ima li neko savet, ideju sta bi moglo biti?
 
Hvala kolege, ali ovo vec prevazilazi moj nivo znanja oko testere.
Kadaje kolega Mirosti napisao da moze biti da je do elektronike setio sam se da cim sam je kupio bili su prisutni slicni simptomi, samo manje izrazeni i zamenjena je elektronika i vise nije bilo problema.Da ne bih menjao delove nasumicno odnecu je u servis da vidim sta kazu.
Generalno jako me je razocarala ova testera, pogotovo sto uopste ne radi mnogo, 10 kubika godisnje isece, a do sada je dva puta menjana uljna pumpa, jednom paljenje i karburator, za 7 godina sto je kod mene, polovna kupljena.
 
https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/motorne-testere/stihl-ms390/oglas/129077635

Kako znati da li je original, boja mi je previse drecava nego sto treba da bude, moze lako da bude i da je do kamere.. ?
Jel svaka treba da ima serijski broj kod auspuha ?

Edit, primer za boju.

5cvh5nE.jpg
 
Da ovde je radio neki efekat na kameri i malo ispolirana masnom krpom
Ne znam za Stihl, ali Husqvarna ima pločicu sa serijskim brojem što bi trebalo da potvrđuje originalnost, još ako prodavac ima garantni list i upustvo.

Mada kad je uzmeš u ruke, pregledaš izvana i upališ-videćeš odmah da li je kopija ili original..

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Original jeste, ono šta ja primećujem da je lickana možda malo više, crni natpis "STIHL" na dekli mača se skoro uvek izbriše malo, ovde je kao kod nove.I drugo, svaka fotografija vešto prikriva godinu proizvodnje.To se nalazi na nalepnici na kočnici odmah pored oznake MS 390.
Ako je stvarno ovoliko očuvana, podmazuje dobro lanac, a motor dobro zagrejan ne zaleće na leru, onda vredi tih 230.
 
Nazad
Vrh