Motorne testere

To za godinu nije samo kod testera, to se krije ma sta da kupujes.. Ili kad kaze ima vazecu garanciju i grantni list pa ga slika na pola niti se vidi cena niti kada je kupljeno, bolje da ne slika uopste.
Znam za godinu gde je, ja sam citao da neki modeli moraju da imaju serijski broj kod auspuha ucrtan, ali opet koliko procitah negde to ne vazi za sve modele, najgore sto ni sam Stihl to nije vidno istakao kako bi ljudi znali sta gde kako kod koje serije da provere..
 
Znaš kako, ako si zagrejan za kupovinu, nema tu mnogo priče...tražiš od njega da ti poslika sve što te zanima, pošalje snimak rada (kako pali hladna, vruća), bilo šta da odbije, jednostavno zaobiđeš.Ali moj ti je savet da ne gledaš ništa dalje od 50km od sebe. Jednostavno to je neka daljina koja se poklapa sa troškom potrošenog goriva (do tamo) ili poštarine ako rizikuješ da ti pošalje bez lične provere.
 
Da, stariji tip je...zato mi i izgleda spolja dosta očuvano za te godine. To nije nemoguće, samo što u tom slučaju cena mora biti mnogo veća.
 
Moj izbor bi svakako bio drugačiji kada pričamo o snazi od oko 4,5 ks...Za STIHL-a bih izabrao MS 360/361, kada je reč o Husqvarni nesumnjivo H365 / Jonsered 2165, međutim te mašine da nečemu vrede, nemoguće je naći ispod 300e.
 
Procackao sam malo i nasao sam... od istog je prodavca..

CbhVfgn.png


Imam u Loznici za licno preuzimanje da organizujem, ali covek koji bi uzimao pravi cesme i behaton ne razume se toliko u testere, do duse kao i ja, sve sto mogu da nadjem to je sa interneta..
MS 290 mi se svidela, uzimao sam par puta od prijatelja, pa sam zato video ovu 390 malo jacu, a cena je jeftinija nego kod ostalih vidjao sam je i po 250 i po 300e.. To vec 300e + mi je mnogo za moje potrebe.
 
390 za te pare nećeš naći...Drugo, i to lično preuzimanje od strane čoveka koji se ne razume samo ti smanjuje brigu da ti ne pošalje nešto drugo od viđenog na slikama i eventualnu štetu koju prave kuriri bacajući pakete po kombiju (realno i to je neka usluga).
Da se ne ponavljam...jako je bitno da je dobro zagreje (bar 15 min ), pa da se vidi kakva je tada na leru u svim položajima, kako pali vruća / hladna i da li podmazuje dobro mač.
 
Primera radi ta MS290 sto sam uzimao, kada se zagreje hoce da se gasi na leru.. recimo spustis je na zemlju ili drzis u rukama a ne radis sa njom i pocinje br br br i ako ne das gas hoce da se ugasi.. Posle toga moze da se upali uvek ali mora ona poluga za paljenje da se stavi u neki odredjen polozaj pa onda po gasu.. Kada sam pitao ovog prijatelja kaze da da to je normalno radi tako, i pitam ga sto ne odnese u servis da to pogledaju, kaze ma ja sam se navikao radi ona tako vec godinama..
Inace dok se radi sa njoj nista se ne oseca niti ima kakvih anomalija, reze odlicno.
Jesi recimo na to mislio ?
 
Primera radi ta MS290 sto sam uzimao, kada se zagreje hoce da se gasi na leru.. recimo spustis je na zemlju ili drzis u rukama a ne radis sa njom i pocinje br br br i ako ne das gas hoce da se ugasi.. Posle toga moze da se upali uvek ali mora ona poluga za paljenje da se stavi u neki odredjen polozaj pa onda po gasu.. Kada sam pitao ovog prijatelja kaze da da to je normalno radi tako, i pitam ga sto ne odnese u servis da to pogledaju, kaze ma ja sam se navikao radi ona tako vec godinama..
Inace dok se radi sa njoj nista se ne oseca niti ima kakvih anomalija, reze odlicno.
Jesi recimo na to mislio ?
U principu ne, mislim na "zaletanje", neravnomeran rad...to se ne može srediti štelovanjem karba ili zamenom membrana...Tu je kompresija oslabila i tu motor mora da se otvara (klip, karike, semering radilice...)
 
Hvala @AcA OPEL prenecu mu pa ako ne bude on hteo da odnese ja cu da uzmem i odnesem nije to neka para da se to sredi.

Dejane ti si svakako dosta strucniji sto se i vidi, tebe nije lako prevariti a verujem da mozes i po snimku rada vise stvari da vidis nego mi drugi koji mozemo biti i uzivo prisutni pa videti manje od tebe..

Gledam.. nije nista hitno ali hocu nesto da uzmem, nekih 4ks bi bio minimum, budzet je ogranicen kao i potrebe pa se ne treba rasipati.
Izmedjuostalog naletim bas na 290 za 200e i to iz 2014 godine ( a vidjao sam ih i iz 2000, 2006-2008 redovno ), pa kontam mozda nju da uzmem nije losa testera, za nesto vidno bolje opet treba doplatiti 100e sto je van mog cenovnog opsega.

https://www.kupujemprodajem.com/ala...hl-ms290/oglas/131208364?filter_id=1490602287
 
Možda bolje da se sa tim prodavcem malo iscenjkaš za H365 koju takođe ima na oglasima.
Daleko bolja profi testera za 50-70€ više..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ono što mogu da vidim da je relativno dobro očuvana, opet, za samo 7 godina ne verujem da je radila hobi posao...ima tragova lepog korišćenja.
Drugo, dekla startera je pukla kod jednog šrafa, verovatno ništa presudno, ali je pukla, ima veliku masnicu ili goretinu na rezervoaru od ulja (odmah ispod auspuha), treba se raspitati o tim stvarima.Da, cena je dosta korektna, a budući da nije i fiksna, možda može 20-ak e dole, pod uslovom da je sve ostalo u dobrom stanju.Kako sam kažeš da su ti budžet i potrebe ograničene, možda bi bolje rešenje bilo pojuriti kakvu Husqvarnu (346xp, 353) ili STIHL 260.Jeste da su one nekih 0,5ks ispod traženih 4ks, ali te mašine zaista mogu mnogo u domaćinstvu da urade, a bolje su konstrukcijski rešene od MS 290.
Ovo što Miro predlaže mislim da nije realno...prvo H365 je ozbiljna profi mašina koja je dve klase iznad MS 290, ali se ne može naći ispod 300e a da nečemu valja i da joj nisu dušu izvadili.Konkretno, ova koju nudi ovaj prodavac je baš baš radila.
 
Imam i 290 i 026 i ne vidim ja sta to moze u domacinstvu da odradi 026 sto 290 ne bi mogla. Jeste 026 konstrukcijski bolja, ali je i skuplja, a ipak je slabija. U tanjim drvima se ta razlika u snazi i ne oseti, ali u debljim svakako. Nisam uopste ljubitelj MS 290, ali za 200 evra da se nadje nesto bolje, u boljem stanju, mislim da je to jako tesko.
 
Ti je pališ k'o stari Caterpillar 8-micu buldozer?
Nije mi jasno kako to kod tebe ne pali normalno. Morala bi hladna uvek paliti na 3-4 potez..
Ima jedan čo'ek koji to zna namestiti.. ime na S a prezime na B.. možda ga i znaš..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh