Motorne testere

Miroslave znas kako umisljeni majstori razmisljaju....
Oni ne vole druge majstore, sve prihvataju kao konkurenciju a i hoce sebe da ponizi tim postupkom, ako bi otisao kod kolege, ce mu se smeje selo
Sala na Lukin racun, nece se taj ljutiti
Verujte prvi put sam od njega cuo za ovo, da 2-taktni motori mogu paliti pomocu spreja

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zanimljiva stvar da i moje testere pale malo teze kad je hladno. Bas jutros seko neka drva sa MS 290 i tacno 7 puta sam morao da potegnem uze dok se javila, a temperatura je vec bila iznad nule. Tako sam i pre neki dan brojao isto 7 puta, mada je tad bio mraz, mozda -2-3 stepena.
 
Ne vredi da joj okrecem kad je hladna, a kad upali posle lepo radi i svaki put posle tog prvog paljenja normalno pali. Ove druge mi se slicno ponasaju, da upali neka na hladno posle 3-4 potezanja, to mi se ne desava.
 
Sad sam isao da upalim moju 290. :) "Javila" se posle 6-7 puta (zabrojao sam se) Ne vidim tu nista cudno. Kad je toplije vreme "javi" se na 3. povlacenje
 
Nije ni meni cudno jer sam tako naviko. Vise sam se nadovezao na ono sto Mirosti napisa da hladna mora da upali posle 3-4 povlacenja. Kad je toplo vreme isto i moja se javi posle 3 potezanja.
 
Kad već merimo či je... :osmeh: , ja sam pre neki dan palio moju 180tku posle mesec i +, javila se posle petog povlačenja(brojao sam ni sam neznam zašto). Posle toga pali iz prve, meni je to ok. Ko nezna muke sa no-name kinezima i njihovim ćudima... oće pali, neće pali... sad znam da će da upali pa sad dali 3-5 ili 7 povlačenja verujte meni nije bitno:ppozdrav:
 
Meni je bitno da li ce iz treceg ili sedmog potezanja kad dosta radim sa jednom testerom i izmorim se dobro i onda iz nekog razloga uzmem drugu koja je hladna. U tim slucajevima svako potezanje tesko mi pada, narocito na teskim terenima.
 
Miroslave znas kako umisljeni majstori razmisljaju....
Oni ne vole druge majstore, sve prihvataju kao konkurenciju a i hoce sebe da ponizi tim postupkom, ako bi otisao kod kolege, ce mu se smeje selo
Sala na Lukin racun, nece se taj ljutiti
Verujte prvi put sam od njega cuo za ovo, da 2-taktni motori mogu paliti pomocu spreja

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ih što bi se ljutio, što je na naftu to je moj fah, što nije nije ni za mene
Sale je za te dvotaktne car!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mišljenja sam da Luka ima pogrešan pristup u paljenju testere...Rekao bih da mu niko nije objasnio kakav je postupak pri paljenju ove njegove testere...Luka, možeš li u kratkim crtama objasniti kakav ti je postupak pri paljenju ?
Ne verujem da motorka, relativno nova, tako teško pali...
 
5-7 puta je sasvim ok....prazan karburator.ledeno napolju...ko ima pumpicu na testeri upali ranije
bitno da upali :)

Iko-ima Luka dobar pristup,nego njemu saug leptir ne zatvara do kraja od prvog dana...imali smo prilike da uradimo to prosle godine u januaru ali zapricali se i pobegli u kucu na kavu

cika jovo-koiko dugo radi na leru? kako se ugasi ? samo prekine ili postepeno se gasi?
 
Mišljenja sam da Luka ima pogrešan pristup u paljenju testere...Rekao bih da mu niko nije objasnio kakav je postupak pri paljenju ove njegove testere...Luka, možeš li u kratkim crtama objasniti kakav ti je postupak pri paljenju ?
Ne verujem da motorka, relativno nova, tako teško pali...
Stisnem gas, dam čok do kraja dole , i verglam obično bi trebalo kad se javi da vratim na polu čok i upalim
Medjutim nikad da se javi možeš do sutra da verglaš, Sale tad nasu koju kap benzina u karburator i upali, meni kasnije lakše da prsnem sprej i upali iz prve

Ovoj ne ostane gas zaglavljen kad dam pun čok to sam danas video
Testera je potrošila toliko da je lanac potrošio 4_5l ulja to znam!!!
Dva puta je sekla drvo a obično palete letvice daske fosne kad pravim jasle i pregrade za ovce
Lanac je njen kao i mač
Pre 4_5g je kupljena eto koliko se koristi
Onoliko koliko meni treba, ove godine sastavljam neku drvenu šupu pa će raditi više, odseci gredu štaflu ali to i jeste mala testera za te stolarske poslove

I trimer demon nije potrošio više od 15l benzina za 3_4 godine ali taj napumpaš i iz prve pali!!

U motoru mi je benzin iz 2018g
Kinez neki 250cc 2 klipa
I u zoljicu 2god nisam sipao i sad je začepio jesenas karburator to ću sam na ljutu muku
MZ je pun od 2008 i konzerviran
Toliko o dvotaktnim mašinama
Imam i hondu 400 opet me zeza mora Sale da se igra
I u kosilici se nešto čuje ali radi dobro vilager ta kosi 150_200m2 po košnji
Ali zato traktore i Floridu ne gasim
Pun forsaž i nema brige
Ti dvotaktni su mi se zgadili još od Tomos pumpi za zalivanje
Kad sam kupio prvi LOMBARDINI svanulo mi je!!





Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Luka, Izvinjavam se onda, nisam mislio ništa loše,..Imao sam puno puta prilike da prisustvujem gde ljudi ne znaju postupak paljenja ove testere MS 170-180...
 
@dejan 351 od koje oznake pocinju da se odvajaju te testere za poluprofesionalnu / profesionalnu upotrebu od ovih namenjene za kucne poslove da tako kazem i kod Stila i kod Husvarne, i moze li se uopste tako klasifikovati ?

Apropo paljenja u zimu, ja sam moj trimer na jedvite jade upalio pre oko mesecak dana ( da ispraznim rezervoar i karburator od goriva ), cak sam bio ubedjen da nece moci ni da upali i na kraju jedva.. U toplim uslovima pali normalno.
 
Pa sad malo je nezahvalno pričati o oznakama i podelama...Na našem tržištu se još mogu naći modeli sa starim oznakama koje se već odavno ne proizvode (primer kod STIHL-a je MS 260 sada je MS 261, primer kod Husqvarne je H372xp sada je 572xp). Evo nekih modela koje imam u glavi...

Hobi i povremena upotreba:

MS 170, 180 H 135, H136, H235, H236

Kućevlasnici /ogrevno drvo
MS 211, 231, 251 H 340, H345, H350, H440, H445, H450

Zahtevniji korisnici/ farmerske

MS 271, 281, 291, 310 H 455, H460, H545, H555

Profesionalne

MS 261, 361, 382 441, 462, 500i H 353, H357xp, H359, H365, H372xp, H390xp,
MS651, MS661, MS881 H395xp, H3120xp (560xp, 565xp, 572xp, 592xp)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh