Motorne testere

Testera Solo 662 ccm: 63 cm³ 3, 2 KW 4,3 KS duljina mača 40 cm osnovni 70 cm max dužina mača. Težina testere 6,3 kg bez mača i lanca kao i fluida Brzina u praznom hodu sa mačem i lancem : 2500 / min . Najveća dopuštena brzina sa mačem i lancem: 12000 / min. Kategorizirana je kao profesionalna testera Početak proizvodnje 1987 god kraj proizvodnje nema podataka možda se još proizvodi tko zna gdje pošto je suradnja testera Solo mijenjala više burnih i pustolovnih partnerstva.

Testere Solo od 2000 god vrlo kratka suradnja sa pojedinim modelima testere Dolmar Deutschland .

Zzatim je Solo plasirao neke modele testera kao žuti Cub-Cadet preko firme MTD ..

http://wiki.motorsaegen-portal.de/wiki/Cub_Cadet_Motorsägen_von_MTD

Testere Solo također su imali suradnju sa pojedinim modelima Stiga testere

http://wiki.motorsaegen-portal.de/wiki/Stiga_Motorsägen

Kada ugasim testeru ulje onda krene i tece konstantno dok ne isprazni sve iz rezervoara.
Može biti svašta, recimo spoj sa crijevom uljne pumpe i uljnog rezervoara nije dobar, ulja brtva oštećena na uljnoj pumpi ako postoji,, za pravog i poštenog majstora sitnica od posla.


https://www.ebay.de/itm/222102016448?hash=item33b64fd1c0:g:htIAAOxyLN9SmwZy
 
Poslednja izmena:
Ja polako ulazim u nove tehnologije kod testera.. Ovo sam kupio pošto mi je većina alata Makita pa imam dovoljno baterija.
36V, brushless motor 1200W, mač 35cm, 26 zuba, 1,1. Po karakteristikama bi trebala da zameni moju vernu ms180.

58a02e791d260610ce4fab2c1b43537a.jpg
eb2e59d5c37808980fd57a2a0de959c9.jpg
6fe5850d9885195e751f4ddf962f2de5.jpg
feda4dbd48bd5a4e10528bb8aa207901.jpg

fd4d402640c5506ec147af517147f2bf.jpg
 
Pa vidi, sigurno ću prodati nešto od moje kolekcije benzinjara jer mislim da to ipak polako ide u istoriju.
Ako mi se ovo pokaže kako očekujem, sledeća amumulatorska će biti neka od 80V kao velika, i to bi trebalo da mi završava sav posao jer je to ekvivalentno benzinskoj testeri od 45-50 kubika.
Nisam ovu Makitu još isprobao, čekam da je naoštrim lanac jer sam kupio 'polovnu' mašinu u pola cene..:osmeh:
 
kupio 'polovnu' mašinu u pola cene..:osmeh:
Dobra ti je ova "polovna" iz 2020. godine...Ako nije tajna, koliko si platio i zna li joj se poreklo?
Inače planiram jednu električnu (sa kablom) Husqv. da uzmem...najviše zbog podruma i kazana...može se raditi unutra, a da se ne ugušiš...Na poslu smo imali par aku mašina (trimer za živu ogradu), nisu bili profi, neki Einhell-i i sl.Najaviše korišćeni za rad na grobljima (orezivanje stabala i živica) gde se zahteva minimalna buka.Baterije su im strahovito brzo propadale, pa je bila skuplja dara nego mera.Ponavljam, nisu bile profi, pa zato ne znam kako stoje stvari sa "brendiranim" uređajima.
 
Dejane, ja baterijsku testeru ciljam već nekoliko godina, prvo sam bio zagrejan da sebi uvezem Greenworks 80V, ali mi nekako stalno bila skupa a i prilično je teška.
Ova Makita je bukvalno pronašla mene, poznanik je doneo zajedno sa nekom opremom iz Nemačke, ali pošto i on ima makita alat pristao je da mi proda samo mašinu. Napravio je cenu za mene od 150€, meni se to učinilo kao fer ponuda i sada je moja..:osmeh:
Najveći mi je faktor to što nemam brige za baterije, jer ih imam sasvim dovoljno u raznim kapacitetima. Možda ću kasnije dokupiti dvije baterije od 6Ah i to je to..
Ovo je brushless mašina i sigurno je prijatnija za baterije, pa samim tim baterije duže traju nego kod onih jeftinih mašina sa četkicama.
Da nisi gadljiv na Stihl, meni je sada nepotrebna E140 na kabal odlična i cena bi bila za forumskog kolegu.;)
 
Hahahahha, ko kaže da sam gadljiv...Imam ih poprilično (trimeri 250, 350, duvač, atomizer)
'Ajde u pp.
 
Pa vidi, sigurno ću prodati nešto od moje kolekcije benzinjara jer mislim da to ipak polako ide u istoriju.
Ako mi se ovo pokaže kako očekujem, sledeća amumulatorska će biti neka od 80V kao velika, i to bi trebalo da mi završava sav posao jer je to ekvivalentno benzinskoj testeri od 45-50 kubika.
Nisam ovu Makitu još isprobao, čekam da je naoštrim lanac jer sam kupio 'polovnu' mašinu u pola cene..:osmeh:

Super mašina. Nisam radio sa aku testerom. Imam nekih sitnijih drva da sečem za vikend pa daj da testiramo mašinu mirosti. :)
Da ne pravim 1.5 litru smeše bez potrebe.
 
@mirosti Koliko dugo traje baterije u proseku ?,tj jel moze da reze drva npr za lozenje kao klasicna motorna ili je ovo za orezivanja granja i slicno ?,sitniji poslovi.
 
Opis i podjela Kineskih testera sa jednog portala Germany.


Za fanove Kineskih testera, postoji bezbroj marki i oznaka tipa za praktički isti model replike, motori su najčešći od 46cc, 52cc, 58cc, 62ccm, a najčešći su motori od 52ccm. Sami motori su obično vrlo dobro konstruirani, rade pouzdano i bez problema i ne uzrokuju više problema od motora marke. Snaga je obično oko 3 KS (+/- 1 KS).

Mnogi kineski modeli razlikuju se samo po boji, neki mijenjaju lijevu bočnu ploču ili poklopac zračnog filtra (iznad), ostatak ostaje isti. Najveće razlike u kvaliteti ima plastika koja se koristi za kućište. Paleta se kreće od jeftine plastike koja se brzo raspada, (neki govore o rastopljenim PET bocama koje su korištene za proizvodnju) do plastike pristojne kvalitete i vrlo dobre, stabilne plastike bez krhotina.

Oprema, postoji nekoliko razlika u opremi. mač i lanac pile su gotovo uvijek neograničeni, dugački su između 40 i 50 cm, gotovo su uvijek preveliki za snagu motora. Rijetko se na kineskoj testeri može naći mač s markom Oregon, lanac od Carltona ili slično, još je rjeđe naći instaliran (skup) rasplinjač iz Walbro..

Većina modela ima (zastarjelu) mješavinu goriva 1:25, neki imaju "Easy-Start" starter. Ostala oprema kao i pribor i priručnik su identični.

Prilično je rijetko pronaći replike https://www.zenoah.com/int/products/chainsaws/gz4500/ iako su to obično slabije testere sa motorom oko 40ccm ili 37ccm. Güde, Einhell, CMI, Lux, na primjer, imaju ove replike u svom asortimanu.

Takozvane testere s gornjom ručkom (ili jednoručne testere ), koje su namijenjene za njegu stabala i temelje se na ovoj robnoj marki

https://www.zenoah.com/int/products/chainsaws/g2500t/966103501/ također se često nalaze pod promjenjivim nazivima marki na eBayu, na primjer

Kako prepoznati dobru Kinesku testeru, upravo u ovom trenutku postaje komplicirano ili problematično, jer jer se s jedne strane kineske pile gotovo ne razlikuju optički ili u pogledu tehničkih podataka, s druge strane novi modeli se stalno pojavljuju pod novim markama, rijetko tko voli priznati da kod kuće ima motornu testeru iz Kine: puno ljudi kupuje i koristi kineske testere., jer inače ne bi bilo tako velikog asortimana na Internetu, a ni u željezarama da za njega nema kupaca.

A ako se raspitate u krugu prijatelja ili pročitate na internetskim forumima: gotovo svi znaju nekoga tko posjeduje Kinesku pilu.

Unatoč činjenici da je većina kineskih pila bazirana na istom tehničkom modelu, postoje razlike u kvaliteti (plastika, oprema, vidi gore) i očito ima više loših modela od onih koji se preporučuju. Morate filtrirati one dobre iz gomile i informirati se što bolje možete unaprijed.

Trebali biste se pouzdati da ćete sami popraviti kvar u slučaju sumnje, budući da internetski trgovci obično ne pružaju usluge popravka ili rezervne dijelove, a provođenje jamstvenih slučajeva često je teško. Osim toga, lokalni trgovci vrtlarskim alatima često ne žele popravljati proizvode trećih strana iz Kine..

Unatoč činjenici da često nema originalnih rezervnih dijelova izravno od trgovca ili proizvođača, opskrba rezervnim dijelovima je vrlo dobra, jer budući da je većina kineskih motornih pila bazirana na jednom te istom Zenoah stroju, većina rezervni dijelovi su univerzalno prikladni i ne temelje se na posebnoj "marki".

Rezervni dijelovi su obično vrlo skupi preko njemačkih dilera, ali ako proširite pretragu na "Svijet", vrlo jeftino možete pronaći rezervne dijelove izravno iz Kine (npr. zavojnica za paljenje € 6 / desni bočni poklopac uklj. kočnica lanca € 10 / lijevi bočni poklopac uključujući starter € 10 /Komplet svih crijeva za gorivo i ulje 4 € / spojka 6 € / zatezač lanca 2 € / igličasti ležaj 4 € / zupčanik lanca / lančanik 7 € ).


Ugrađeni motori u kineskim testerama su u potpunosti razvijeni i rade bez ikakvih problema, a ne predstavlja problem ni izdržljivost nakon dugogodišnjeg rada ili kontinuiranog rada, troše malo više od markiranih pila, ali to se brzo stavlja u perspektivu nakon što je karburator pravilno podešen.

Umjesto mješavine 1:25, stroj radi s 1:50 . Kineski motori uglavnom su oko 3 KS, gornji dio raspona snage dostiže se na oko 4 KS, U odnosu na performanse, kineske testere su također nešto teže od skupih markiranih pila. To možda neće biti nedostatak za hobiste.

Ako kupite no name testeru u najjeftinijoj cjenovnoj kategoriji (oko 70 €), veća je vjerojatnost da nećete dobiti jeftino nego da dobijete jeftin otpad loše kvalitete i često 1,9KW su vrlo slabi. Međutim, ako se orijentirate nešto iznad cijene (100 € do 150 €) i koristite "brendove" koji su već duže vrijeme na tržištu (npr. Hecht, Fuxtec, McDillen, Powermat, Demon, Bullpower), kućni korisnici imaju dobri preduvjeti ali ne i sigurnost da dobijete pristojnu motornu testeru po pristupačnoj cijeni.

Ako pogledate motorne pile na policama uobičajenih trgovina hardverom, pronaći ćete neke snažne sličnosti u različitim modelima:

Alpina , Atika , Gardol , Güde , Hurricane , Scheppach , Stiga , Stanley , Texas , Lux-Tools + CMI (vlastite robne marke Obi), Florabest (vlastita robna marka Lidla) ili Einhell - ovdje imam Einhell " Royal RBK 4645 (raspon uključuje uređaje između oko 99 € i 250 €).

Nije sve što dolazi iz Kine loše, a nije svakom nužno potrebna pila marke od 600 € za svaku primjenu.

Netko tko svakodnevno izrađuje drvo profesionalno ili komercijalno u šumi imat će, naravno, puno veće zahtjeve za svojom opremom, kao i puno veći stupanj istrošenosti od privatnog korisnika koji pili 7-10 kubičnih metara ili čak samo kubik metara drva za ogrjev za svoju peć.

I naravno možete razumjeti da su neki entuzijasti motornih testera s ljubavlju zaljubljeni u svoje strojeve i da postoji dobar dio sentimentalnosti na Njemački" inženjering, a ni to nije pogrešno.....


Oni koji se oslanjaju na originalne STIHL motorne pile ne samo da dobivaju kvalitetu, već i jamstvo da motorna pila ispunjava obvezne mehaničke zahtjeve. To nije slučaj s plagijatom. Ovaj video prikazuje usporedbu kvalitetne motorne pile (STIHL MS 440)


Uniboxing STIHL 070 plagijat Kina


Izvor teksta, videozapisa, linkova sa jednog portala Made in Deutschland..
 
@mirosti Koliko dugo traje baterije u proseku ?,tj jel moze da reze drva npr za lozenje kao klasicna motorna ili je ovo za orezivanja granja i slicno ?,sitniji poslovi.

Evo ti odgovor. Znači, ogrev se može rezati normalno. Kao što sam rekao to je u principu ekvivalent ms170/180 jedino što po meni imam utisak da ima veći obrtni moment, kao kad voziš električni auto. Kao što vidiš ima stručnjaka koji sa ovim režu i hrastovinu od 40-50 cm.
Što se tiče trajanja baterija, kao što znaš to zavisi koliku bateriju staviš. Imaš baterije od 3, 4, 5 i 6 Ah.
Vidim da je zapadnjacima jedinica za izdržljivost 'disk', odnosno rez na tvrdom drvetu od 6 inča, odnosno oko 15cm. Ova Makita sa baterijama od 4Ah ima oko 40 diskova/rezova. Sa baterijam od 5 ili 6 Ah će naravno, imati srazmerno više..
Poenta je imati rezervni set baterija..
 
Poslednja izmena:
Sa baterijom od 6Ah odrađuje 70-90, a to je valjda približno kao ms180. Mislim da je negde oko 5,5kg, sa 6Ah.
Meni svakako autonomija nije problem za to što sam je planirao. Usput, mogu benzinku upaliti kada želim.
Napisao sam već gore, ako želiš mašinu klase 45-50 kubika, uzmeš Greenworks od 80V, ali je i tećina oko 7,5kg..
 
E, а признај колико је релаксирајуће да узмеш да сецнеш нешто по кући, а нема звука да си ко на мото-кросу, нема циматања ужета за стартовање мотора. сецнеш нешто, па одложиш тестеру у страну, однесеш нешто, донесеш, а да би наставио да радиш, само притиснеш тастер...
 
Mislim da je 'relaksirajuće' zaista pravi termin za ovu vrstu korištenja motorne testere.
Pošto je brushless motor (bez četkica) potpuno je nečujan, samo se čuje kretanje lanca niz vodilicu.
Kada reže drvo, jako je interesantno slušati zvuk rezanja drveta, neko specifično šuštanje.
Da bi nastavio da radiš, prvo pritisneš gornji standby taster, pa tek onda radni da bi mašina radila. To je sistem sigurnosti od slučajnog pokretanja. Kočnica napred na ručki radi kao i kod svake testere.
Dosta je prevagnulo za nabavku ove testere to što je Makita kupila Dolmar, ali pretpostavljam da je i dalje ostala ingerencija Dolmara za izradu motornih testera. Ova moja je made in Germany, pa pretpostavljam da je napravljena baš u toj fabrici samo rebrendirana kao Makita.
Znači, postoji isti ovakav Dolmar, samo je, naravno, crvene boje..
 
Uuu,sad nam postalo i tesko da povlacimo uze za startovanje xd....
Evo vam jedne korisne i bitne prednosti elektricne ili cak na baterije protiv benzinske,a to je da nema prokletog karburatora u kom ce membrane stradati ako se motorka ne koristi duze vreme,nit moras brinuti za stalno svezu mesavinu.Moja motorka je evo 4ti put u servis bila jer djubre cim ne palim duze vreme odma nesto ne valja.
Imam elektricnu ali na kabal,ali posto mrzim razvlacenje istih gledacu i ja nesto na baterije mozda.
 
Uuu,sad nam postalo i tesko da povlacimo uze za startovanje xd....
Кад после неколико потезања изостане резултат, па ти окрећеш и провераваш тестеру, па опет потежеш неколико пута - да само знаш као зна да досади. Још поготово сецкаш нешто минут-два-пет нешто, па је искључиш и одложиш у страну и онда се понови та прича са потезањем без резултата. Ја мислим да МТД-ово одељење за моторне тестере још увек штуца колико сам их помињао. ;)
 
Nazad
Vrh