Motorne testere

Tvoja je Savo noviji tip ,moja iz 2007 je kao na oglasu
 
Amaterska testera iz prošlog veka, ništa specijalno.
Vidi se da je očuvana, ali mač joj je menjan što može značiti da je i bila upošljena.
Nije baš ni jeftina. Bolja kupovina bi bila nova Stihl ms230, bila je na akciji skoro. Aca Opel je skoro kupio, može objaviti cenu.
 
A тииии си 'тицо...!
glavom i bradom :)
a tica nikako ne mogu biti....sto kaze moj komsija ...nema tie krila zemo..nemere tebe pogonit...
jel smo saradjivali?..slao sam dosta robe za Sakule

te testere za 400e...nema tu leba.....dusa izvijana....4 crvene po komadu i kraj....
prosta matematika..dok ih uredis prelazi cena od po 120-130e po komadu...i kome je prodati za te novce a ne jos da zaradis jel jbg nisi dzabe cackao oko njih

husqvarna 41 sa tog oglase je ok testera...ima snagu radi sve ok...ali imaju ti tipovi problem sa uljnom pumpom i kad se duze radi progori rezervoar od ulja
bolja opcija je sto kaze cika Miro 023-230 stihl....sipaj ostri vozi
 
jel smo saradjivali?..slao sam dosta robe za Sakule
Виђао сам то "делови 0-24" лопатајући по КП, али мислим да нисам окренуо твој број видевши тамо нешто што ми треба. Контактирао сам те овде преко порука да ми напакујеш одређену дужину 3/8" ланца за моју "еклектричну" тестеру, што си у урадио и послао га. Ако си слао у Сакуле и више пута је то било на једно име, сигуран са да то си слао у мој комшилук, јер имам једног који ради са тестерама, косилицама, тримерима и осталом техником погоњеном малим моторима.
 
moram 5 do 10 puta da povučem da bi upalila
Za hladan start i bez goriva u karburator u to je ok. ( nema goriva u karburaturu treba na navuć ), kad bi imao pumpicu i palcen tri ili četiri puta napumpao gorivo ne bi toliko porezao.

vilager 380,410 ili agm 5400
Ako ne moraš ne kupuj ali to je samo tvoja odluka , ljudi mogu napisati svoja iskustva i mišljenja pa ti onda odluči, dakle to je čista Kineska proizvodnja jedna testera sa više imena.

Villager AG, 5400 49,3 cm3, 2,1 KW,, 2,80 KS

https://www.tena-g.hr/villager_motorna_pila_ag_5400_49_3ccm_2_1kw_45cm_049172.html

Iskra testera PN 5200 49,2 cm3 2,1 kW 2.9 KS.

https://www.zutiklik.hr/motorna-pila-iskra-pn5200-6

Kineska testera mog komšije vikendaša.

Testera Icon CS 5200 49,3 cm3, 1,9 KW 2,6 KS

Mala tehnička odstupanja kako pišu to je ok za Kinu

42421489vv.jpg


42421490ct.jpg
 
Poslednja izmena:
Da , sve su to testere iz jedne ili dve kineske fabrike, različito brendirane. Ima baš jeftinih, nepoznatih brendova, a ima i malo skupljih i poznatijih: villager, agm, womax, demon...
Ne mogu da se mere sa najboljima i ne mogu se koristiti kao profesionalan alat, ali, uz razumno korišćenje, ne moraju nužno biti loše. Na ovom forumu su dosta popljuvane, mahom od ljudi koji rade profi i koji koriste profi alate. Te testere i nisu tome namenjene.
Smatram da su za kućnu povremenu uootrebu sasvim ok. ukoliko korisnik zna šta i kako i ako "čuje" mašinu.
Pisao sam ranije da i sam posedujem 2 kineske, jednu iz 2008. a drugu iz 2010.
Obe koristim za svoje potrebe i dan danas i potpuno su ispravne. Od prošle godine imam i oleomac gs 37, koja je po specifikaciji iste snage kao i ove dve kineske ( 2,4 ks) ali imam utisak da je slabija. Imao bih dosta da napišem o ovim kineskim, jer ih dugo koristim, ali suština je da su to solidne testere za 10-20 m3 godišnje, pogotovo uzimajući u obzir cenu same testere i cenu rez. delova kojih ima ko pleve. To je amaterski alat i takva moraju biti i očekivanja i način upotrebe.
 
Post je u najmanju ruku korektan i nadasve dobronameran...međutim, logično se nameće pitanje;
Ako su to testere za 10 - 20 m3 godišnje, pa plus poseduješ dva komada, šta traži tu Oleo Mac? (uzgred, moje mišljenje da je sam taj gs 37 je dovoljan i pouzdan za domaćinstvo)
 
delova kojih ima ko pleve.
Servisi su skupi ruke majstora u HR dijelove je uvoznik dužan držati 7 god po zakonu nakon toga tražiš po rijetkim trgovinama ili web kupovina. Kod nas nisu omiljene nužno samo ako ne može drugačije.

Titanium vodilice motornih pila – mačevi

GB ® Grupa proizvodi vodilice i pripadajuće proizvode od 1959. GB ® je međunarodna tvrtka sa sjedištem u Australiji koja se sastoji od više suvremenih proizvodnih linija s najsuvremenijom tehnologijom, koristeći tehnologiju laserskog rezanja, CNC strojeve i računalno kontrolirane procesore.

Više od 50 godina GB ® je izgradio solidnu reputaciju proizvodnjom proizvoda koji postavljaju nove industrijske standarde te je stoga odigrao značajnu ulogu u razvoju šumarske industrije. GB ® Grupa proširuje svoj asortiman vodilica, lančanika i pribora za sva tržišta i kupce diljem svijeta.

GB® Professional Harvester Bar - Combined with real Titanium

https://www.harvesterbars.com/

https://www.harvesterbars.com/products/gb-titanium-protop-chainsaw-bar-hv24-50pa

https://www.harvesterbars.com/products/gb-titanium-protop-chainsaw-bar-sn24-50pa

https://app.box.com/s/yyi4bma70gn00c0pfyz3rqws7v6bs6ya

https://app.box.com/s/fek6xl62kxzpflsylhr979eoej19s4nn
 
Post je u najmanju ruku korektan i nadasve dobronameran...međutim, logično se nameće pitanje;
Ako su to testere za 10 - 20 m3 godišnje, pa plus poseduješ dva komada, šta traži tu Oleo Mac? (uzgred, moje mišljenje da je sam taj gs 37 je dovoljan i pouzdan za domaćinstvo)
Oleomac je prva testera koju sam ja kupio, kineske je kupovao otac 🙂.
Drugo, hteo sam jednu brendiranu, ukoliko zakaže jedna od ove dve kad mi je najpotrebnije. Bez dve ne idem u šumu. Jedna nosi mač od 45cm a druga od 35cm. Svaka radi svoj deo posla i jedna drugu čuvaju.
 
Da , sve su to testere iz jedne ili dve kineske fabrike, različito brendirane. Ima baš jeftinih, nepoznatih brendova, a ima i malo skupljih i poznatijih: villager, agm, womax, demon...
Ne mogu da se mere sa najboljima i ne mogu se koristiti kao profesionalan alat, ali, uz razumno korišćenje, ne moraju nužno biti loše. Na ovom forumu su dosta popljuvane, mahom od ljudi koji rade profi i koji koriste profi alate. Te testere i nisu tome namenjene.
Smatram da su za kućnu povremenu uootrebu sasvim ok. ukoliko korisnik zna šta i kako i ako "čuje" mašinu.
Pisao sam ranije da i sam posedujem 2 kineske, jednu iz 2008. a drugu iz 2010.
Obe koristim za svoje potrebe i dan danas i potpuno su ispravne. Od prošle godine imam i oleomac gs 37, koja je po specifikaciji iste snage kao i ove dve kineske ( 2,4 ks) ali imam utisak da je slabija. Imao bih dosta da napišem o ovim kineskim, jer ih dugo koristim, ali suština je da su to solidne testere za 10-20 m3 godišnje, pogotovo uzimajući u obzir cenu same testere i cenu rez. delova kojih ima ko pleve. To je amaterski alat i takva moraju biti i očekivanja i način upotrebe.
Uzeo sam agm,pa kako bude.hvala na odgovoru i velika gorica.za par koriscenja godisnje bice verovatno ok.garancija je 3 godine.
 
Neka je sa srećom.
Koji tačno model si kupio?
Napiši svoje utiske kad je isprobaš i malo upoznaš. Jel si već imao/koristio neku ranije?
Ako jesi biće ti lakše da imaš sa čim da uporediš.
Prvo je razradi na prazno. Nemoj odmah da je opterećuješ. Mešavinu nemoj ispod 2,5%, može i 3%, naročito u početku.
Lanac da bude uvek dobro naoštren i nema zime 🙂,
Za kineske najviše koristim dvotaktol Fam duotakt mineralni. Za oleomac: stihl ili oregon ulje.
 
Neka je sa srećom.
Koji tačno model si kupio?
Napiši svoje utiske kad je isprobaš i malo upoznaš. Jel si već imao/koristio neku ranije?
Ako jesi biće ti lakše da imaš sa čim da uporediš.
Prvo je razradi na prazno. Nemoj odmah da je opterećuješ. Mešavinu nemoj ispod 2,5%, može i 3%, naročito u početku.
Lanac da bude uvek dobro naoštren i nema zime 🙂,
Za kineske najviše koristim dvotaktol Fam duotakt mineralni. Za oleomac: stihl ili oregon ulje.
Hvala,model je 5400...pre sam koristio stilovu 023...uz masinu sam dobio famovo ulje za lanac i oregonovo za mesavinu.
 

Izuzetan video o kupovini polovnih mašina, i bez znanja engleskog razumljivo.
 
Pazario danas Stihl Ms 180, za manje potrebe. Posle 6 godina i Ms260 dosla jos jedna Stihl testera. Sad sam zavrio sa ostalim markama. Ako nekog zanima imam jednu huskvarnu 137 neispravnu i MacCuloh 836 isto neispravnu.
 
Poslednja izmena:
Dobro vece. Kupio sam danas na bubanj potoku motornu testeru solo 662. Testera starije generacije,ali bilo mi zao da je ne uzmem za 30 evra. Testera ima ekstra jaku kompresiju,sece odlicno. Ali jedino uljna pumpa zeza. Kada je testera upaljena i radi nece da krene lancol na onu rupicu gde treba da ide ulje dok testera radi. Kada ugasim testeru ulje onda krene i tece konstantno dok ne isprazni sve iz rezervoara. Jel imao neko takvo iskustvo?
 
Nazad
Vrh