Motorne testere

Pa da uvek se bezi pod ulgom od 45c u odnosu na drvo.I slemovi nisu dzabe.Kada tresna velika suva grana nekom da padne na glavu sa visine ima da mu prsne lobanja ko lubence.
 
Ako nije nageto mi izvadimo klipu i klinima se natera sa suprotne strane.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
ako moraš imati jednu testeru
Naši stari nekad prije bar kod mene uvijek su kupovali samo jednu i to jaču sa njome rušili u šumi, stare šljive u šljivaru sve cijena za dobru i dugovječnu STIHL testeru da je imaš za života uz povremenu upotrebu uvijek je bila 1000 ojra Danas je to sve drugo vlada besparica pa ljudi se nažalost snalaze kako mogu, sigurniji je rad u šumi sa jačom testerom nego slabijom ali eto opreza nikad dosta pa pomalo ono što imaš.

https://www.herrenseite.de/8480108-benzin-motorsaege-stihl-ms-362-c-m-vw da ju ima imaš za života uz povremenu godišnju i pametnu upotrebu.

Evo jedne STIHL MS 170 maljušna mač je 30 cm dužine, moja cipela 29 cm dužine hehe :oops:

42392923rt.jpg


42392922dt.jpg


42392926rn.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam ljudi, meni i dalje nije jasno sta je onaj "strucnjak" hteo i kojom se tehnikom sluzio.
Ja sam inace od 11-te godine u sumi nosio metar, vodu i sklanjao grane. Jedno 7 godina tako dok nisam dobio majstorsko pismo i poceo da radim sa motornom testerom.
Sa 5-6 godina isao nocu za prikolicom da zavijam vint niz brda, kada sam posao u 5-i razred, moze se reci da sam vec bio ne iskusan ali iskusen u izvlacenju trupaca traktorom, a motorka vec sa nekih 12 pa nadalje... prvi put sam sam terao traktor prvi osnovne od njive do kuce itd... dobro stojim na nogama do sad, a bilo je i gresaka ne kompletno mojih, vuca drveta preko koturace da padne ka putu, medjutim padne ka -pored traktora i izleti suvarak dukacak par metara sreca prvo bocno udari u zadnju gumu a mene sine vrh pored same kicme, tada imao 13 godina....
 
Jbg bilo bi pošteno da sada dobiješ jedan mandat u skupštini da se bar malo odmoriš i uhraniš na miru u restoranu narodne skupštine.:osmeh:
Isto bi i meni dobro došlo jer sam se i ja malo umorio, pošto sam prošao skoro istu službu kao i ti..
Nema smisla da dačić, krkobabić i ostala ekipa odu u penziju sedeći i jedući na narodni račun doveka. Trebao bi ih sledovati bar jedan mandat sa motorkom, traktorom, sekirom i motikom i vintanjem nizbrdo-ustvari stavio bi ih na traktor pod teretom a nebih baš mnogo vintao..:haha:
 
Prevaranti uvek nešto smisle. I radi posle neko vreme. Koristim se stvarno povremeno i palim je s vremena na vreme ali ne vredi.
 
Pitanje za bolje poznavaoce od mene...vilager 380,410 ili agm 5400?ili nesto trece cenovnog ranga do 120e?treba mi za kucnu upotrebu.
 
Nazad
Vrh