Motorne testere

Treba mi preporuka za neku malu, laku testeru za okresivanje grana i orezivanje voca. Vidim da MS180 ima 3,9 kg bez reznog alata. Da li je to najlakse sto se moze naci na nasem trzistu a da vredi?
 
Godinama imam Stihl MS 180, meni je rad sa njom lagan, ne umori me uopšte. E sad da li je to do mene ili testere... u svakom slučaju svaka preporuka za nju, ja sam prezadovoljan. A za orezivanje obavezno bio ulje za lanac, malo je skuplje od običnog ali ne pravi štetu na voćkama.
 
Jrdnoručne Stihl imaju četiri modela
Stihl MS 151 TC - E
Stihl MS 193 TC -E
Stihl MS 194 TC - E
Stihl MS 201 TC -E
Od 1,5 do 2,4 ks
Od kg 2,6 do 3,7 kg .
 
Stihl ms180 kupljena nova oktobra 2018,godisnje isecem 2-3 metara drva.
Da li treba da se steluje ler gas na njoj ili ne?
Danas sam isekao 3m drva i ovo je njen rad u leru posle malo odmaranja.
Da li je ovo dobar ler gas?
 
Nije... Ona je isekla one ogranjke sto sam imao i ok je za sada za sitne stvari.
Nego isao sam da vidim jednu 372 ( primamila me cena ) 230e, dosao da vidim kao nova kupljena 2005 ovo ono, ja pogledam na dva mesta rucka varena, kao komsija mi vario pucala rucka, kaze ovo sam skoro zamenio vidim poteznica kineska stavljena i taj tu deo, kao puklo mu skoro i stavio kinesku oko 30e kao mu za original trazili 60-70e, onaj kanap kada povuces samo malo lagano, ispadne i onako visi, kao nije to jos leglo tek je stavljeno, a moze i da se skrati kanap :ROFLMAO:
Fazon kaze covek jel ti gledas masinu ili poteznicu, ja reko gledam sve, 230e nisu male pare da se bace u vodu po meni, ko zna sta je budzeno i skalabudzeno i da li je, vidim da je kupio novu motorku, ne vidim razlog prodaje te ako je bas sve u najbolje redu, naravno nisam zagrizao.
Ima jos jedna za 230e isto na kojoj je navedeno to ''''Stublina i klip imaju sitnih riseva'', znam da je ostecenje ali ne znam koliko pa eto pitah.

Na kraju cu da uzmem izgleda neku staruuuu Dolmar ( ne znam ni oznaku a ne zna ni covek koji prodaje ), za 80e rekao mi covek da dodjem sutra da uzmem i da nosim kod kog hocu majstora neka pogleda i vidi u kakvom je stanju i da li mi odgovara, sto je po meni posteno a ne ovi sto vataju na fore..

Eto je pa mozda neko prepozna o kom se modelu radi.

WV2NjQv.jpg


X3Y7MIa.jpg



U sustini onaj Enhell zavrsava posao za ogranjke i malo deblje bez problema + valja mi da imam kada se krci a trimer to ne moze.
A ovu bih uzeo kada ima nesto deblje da se isece jel Enhell nije za to realno. Nisam profi sekac, mnogo cepam drva i radim oko drva, ali ne secem sume itd nego eto za svoje potrebe, potrebe mojih, potrebe nekih prijatelja i tako to.
 
Taj DOLMAR mi slican kao moja TOMOS/HUSQVARNA.
 
Dolmar ( ne znam ni oznaku
To bi trebala biti Dolmar 122 S stara Dolmarica jak stroj, imaš malo fotografija ali sam potražio malo Internet mislim da je to to ili smo blizu.

http://www.chainsawcollectors.se/phpbb3/viewtopic.php?t=1080

Proizvodnja od 1973.god. do 1977.god. 64cc 3,7 ks

http://www.acresinternet.com/cscc.n...6af40002b8f7/fcf8d04292bd359d88256b62006bf4c3

Usporedi fotografije sa Deutschland Foruma sa tvojom Dolmaricom,..

http://motorsaegen-portal.de/viewtopic.php?f=22&t=92652


42359945hs.jpg


42359946el.jpg
 
Nazad
Vrh