Motorne testere

Da, cene mašina su od 25 do 30% više u odnosu na Srbiju.
 
U nekim 230 se ugrađivao klip 42,5, pa je tako praktično bila iste snage kao i ms250 koja je, po meni, bila najuspelija u toj 'karoseriji'..
 
Da, autotune je...tvoj sarkazam ili ne...Ovaj Mađar često pravi namerne greške (nekad i nisu) u promociju raznih modela koji mu nudi Andl, ima on lepog kajmaka na ovim klipovima....Ovde, konkretno, jeste razlika u snazi, međutim, kod 572 je vidljivo tuplji lanac.

 
Zavisi ko i kako snima...uzgred, 395 je matora samo po konstrukciji i rešenjima koje sežu još od 394 (skoro više od 30 godina), ali ove mašine sada su nove, sklapaju se u Brazilu zajedno sa još nekim starijim modelima...Iz Brazila dolazi i po koji stari STIHL, recimo 038.

Ovde je "pobedila" 592...

 
Pa vidim da su i ovde obe po 19 sekundi, ali imam utisak da navijaju da pobedi 592.
Kako meni izgleda, 395 brunda kao medved, i oseća se sirova snaga, dok nova mlada ima nekako tanak zvuk.
Nisam video brazilske 038, ali su odavno prisutne ms 380/381 koje se sklapaju u Brazilu.. Nisu se kvalitetom pokazale nešto naročito..
 
Da, autotune je...tvoj sarkazam ili ne...Ovaj Mađar često pravi namerne greške (nekad i nisu) u promociju raznih modela koji mu nudi Andl, ima on lepog kajmaka na ovim klipovima....Ovde, konkretno, jeste razlika u snazi, međutim, kod 572 je vidljivo tuplji lanac.

Ozbiljan sam,naravno ako se pojavi nesto povoljno.
 
Posto sam na vase savete odustao od onog Jonsereda matorog, uzeo sam jedan Einhell, imam njihovov trimer i prezadovoljan sam vec 2 godine za moje potrebe, pa reko da uzmem i motorku samo sto sam nju uzeo polovnu a trimer nov.
Naime radi se o modelu BG-PC 5045 koji je 18000 nov, danas je stigla i odmah sta sam primetio cini mi se da baca malo vise ulja na lanac nego sto bi trebalo, pa bih upitao da li neko slucajno zna moze li se to kako regulisati na ovim ''Kineskim'' modelima da ide malo manje ulja ?
Takodje kada sam skinuo onaj poklopac ispod kog je svecica itd, kao da ima neki rezervoar tu nije mi jasno sta je to i cemu sluzi..

CXNzOkw.jpg


DGD9uqd.jpg



Ovo belo je sa kao filter sa leve i desne strane ali ova plastika kao da je rezervoar neki koji ulazi dole u ovaj deo na motorci, nije mi jasno sta je to i cemu sluzi.. Inace gorivo i ulje se sipaju sa leve strane motorke standardno..

Znam i svestan sam sta sam kupio da neko odmah ne pocne neku pricu, planiram da secem ovakve stvari kao sa slike sa njom, ona nije ni za kakvo ozbiljno rezenje i secu...

G6hBe35.jpg
 
Za podesavanje ulja ima ,,sraf,, ispod kvacila sa donje strane testere, Trebalo bi da ima i odliveno na plastici sa strelicama + i - , i okreces ga u onu stranu ravnim srafcigerom koliko hoces da baca ulje na lanac. Trebalo bi da ima i u uputsvu za upotrebu ako si ga dobio a trebalo bi za te pare.
Takodje neznam koliki si mac dobio uz masinu i ako kao po pravilu jeste nepoznat proizvodjac od 55cm duzine moja topla preporuka da u dogledno vreme kupis drugi od 40cm. Sto je sasvim dovoljno za te motorke.
I kupi jednu prsten gumicu u gvozdjari i stavi je u zleb na filteru vazduha , izmedju filtera i karburatora, spasices se oko zapusavanja istog i sacuvaces unutrasnjost motora od fine drvene prasine. Neznam zasto to nestavljaju u fabrici a trebalo bi po orig katalogu delova.

Pamet u glavu i nek te dugo sluzi

Strana 7, slika 26 , lokacija srafa
https://assets.einhell.com/manuals-pdf/900_362129/BG-PC 5045 (non EU).pdf
 
Poslednja izmena:
To sto drzis u ruci je vazdusni filter, ako na to mislis..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bolje da si uzeo onu jonsered nego 5 takvih sranja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Пре две године је Три О из Аранђеловца почео да продаје моторне тестере Nexsas марке, пошто продајем њихову робу узео сам и пар комада тих моторки да пробам. 3 КС јачине, нешто мало више од 100 евра у малопродаји па је цена била примамљива за народ а и за мене па сам једну оставио и мени. Ево, две године након тога сам продао педесетак комада, са мојом сам кући прве године исекао 12 метра дрва(буковина) а следеће код таште 20 метра храста, мени није требало јер сам прешао на пелет и ради сасвим коректно. Уопште повратне информације за њих су задовољавајуће-ја нисам имао ни једну рекламацију а имају две године гаранције па тако да их сад могу препоручити сваком! Доста више даје од онога што кошта, мада на званичној страници три о су доста скупље него што су по продавницама, свакако вреде пара.
 
Sve to isto možeš da napišeš i za Villager.Isti Kinez koji radni brending spram naručene količine.A to je kako ti se zalomi,nema pravila niti kontrole proizvodnje.

Dve godine nisu garancija,već ugovor o saobraznosti koji propisuje zakon o zaštiti potrošača,a ta saobraznost ne podrazumeva da će nešto biti popravljeno u garantnom roku.Pogledaj garanciju pa vidi ko je serviser za brend Nexne ( koji je inače robna marka Tri O).Jednostavno nema servisera,Villager ima svoj servis u sklopu Agromarketa pa uvoze i rezervne delove,a tu Nexne sve i da hoćeš nemaš gde da serviraš već kod nekog lokalca koji hoće da se zajebava sa Kinezima.
 
@kadliscepadne, nisi razumeo njihov trimer sam kupio nov, sa kojim sam zadovoljan a motorku sam uzeo polovnu, dobio sam uz nju sve kako je bilo fabricki, motorka mac i lanac od Oregona, cenu nove motorke sam naveo samo iz razloga jer smatram da je Enhell stepenicu iznad ovih obicnih Kineza da tako kazem, sto mu i cena govori nije najjeftiniji i nije ni najveci krs, no i dalje je igracka za ozbiljne proizvodjace.
Nasao sam sraf hvala na savetu pa cu probati ovih dana kada ne budu bila mokra drva jer se mesa sa vodom koja izbija iz piljevine i onda ni ne znam koliko zapravo baca ulja tacno ( hocu reci treba lepo nastelovati na suvim drvima ).
Za mac u specifikacijama pise da je 45 cm.
Ako sam dobro razumeo gumicu treba staviti ovde ?

fJMrd7s.jpg



Probao sam danas, obavlja posao za koji je namenjena, sa ogranjcima ide lako, cim dodje nesto deblje i to ide ok, ali ako se uleti sa punim gasom pre nego sto se udje u drvo, ako se nesto eksperimentise kada je vec secenje pocelo onda hoce da se desi da se prigusuje.. cim se udje sa punim gasom pre secenja onda je korektno za cenu, marku i ocekivanja..

@BARBULA, ima ona prica o coveku i magarcu, ako nisi citao, procitaj, pouka je da se narodu ne moze ugoditi sta god da se uradi :)
 
Nazad
Vrh